Kupovina kartice 1GB?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nazgul23
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 00:35
Lokacija: beograd

Kupovina kartice 1GB?

Post od nazgul23 »

Ovako imam n6630 i hocu da kupim karticu od 1GB, e sad nasao sam sandisk od 63e, i ne znam koliko je pouzdana tj. da li ce mi kociti fon i koliko je kvalitetna!!! Dal da je kupujem ili jednostavno da kupim proverenu varijantu tipa Kingston i da nerazmisljam??? Ako neko moze da me posavetuje...
HVALA

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

nazgul23, nemas zime sa sandisk,uzmi slobodno. Da li ce kociti to zavisi od tebe tj. cime je budes punio.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

slobodno uzmi SanDisc i ona je isto tako provjerena , kociti ce ti samo ukoliko bude puna , tj. malo cje je sprije ocitavati , pa zato uvijek ostavi nekih 100mb da bude slobodno 8) :wink: :) :D :lol:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To sam baš i ja hteo da kažem. SanDisk je jednako proverena kao Kingston. Oni su i izmislili minimum jedan tip kartice(mislim da je CF - Compact Flash - max 8GB). Ako se dvoumis oko cene a ove dve firme su u pitanju, uzmi jeftiniju :D :P 8)

nazgul23
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 00:35
Lokacija: beograd

Post od nazgul23 »

Jos jedna stvar tu sabdisk sto sam nasao ne pise u specifikaciji da je Dual-voltage, a kod kingstonove
Mobile MMC 1GB pise Dual-voltage ali je skuplja za 20e... i zato ne znam da li da dajem vise love ili sta???

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nazgul23, pa ako nije Dual Voltage, neces moci da je koristis u 6630


pozdrav

nazgul23
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 00:35
Lokacija: beograd

Post od nazgul23 »

pored oznake kartice nepise Dual Voltage ne znam da li se to podrazumeva ili ima i jedne i druge ? kod ove kingstonove pise ne znam sad ne razumem se toloko u to da li se podrazumeva ili ne ?

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nazgul23, to onda nije ta kartica! ...... samo mi reci je l na kutiji pise "RS MMC", a ispod ukoso "Mobile" sa slicicom telefona? .... ako je tako onda to nije to ..... kad sam pricao da postoje kartice koje nisu DV a nose oznaku "mobile", neki su pokusali da me naprave ludim ..... na ovoj temi smo diskutovali o tim karticama viewtopic.php?p=37408

pozdrav

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Procitao sam tu temu i verujem ti na rec ali me zanima, da li mozda znas da li Kingston pravi RS-MMC Mobile koje NISU DV? Hocu da kupim i nasao sam Kingston Mobile od 512 ali nisam obratio paznju da li pise DV ili ne pa da se ne zeznem. Sta ako ne pise DV? :dry:

Edit:
Evo upravo nadjoh na sajtu Kingstona...
http://www.kingston.com/flash/mmc_mobile.asp?id=8
... i izgleda da oni prave samo "Mobile" koje su DV i to samo od 256, 512 i 1GB.

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

nazgul23, ako ti je do kartice od 1 GB, onda mislim da ti nije bas pouzdano da uzimas tu kingstonovu, zato sto sam se ja raspitivao, mada i SanDisc-ove nisam siguran da funkcionisu (osim ako ne pise da je DV - dual voltage)... Ako ti je dovoljno 512, uzmi je, neces se pokajati, jer i onako neces moci da je napunis! Ja imam Transcend-ovu HS DV RS MMC 512-icu, i sljaka kao luda... Na njoj imam brda pesama, film, slika koliko ti volja, i slobodnih 200 MB, tako da ti je moja preporuka 512... Na tebi je da odlucis!
Poz! 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

vlajche, ne mogu nista odgovorno da tvrdim za Kingston .... ako pise na sajtu onda su valjda sve DV?

Doolentije, ja od 512 jedva imam 38MB slobodno :) ....... ako neko koristi karticu od 1GB u 6630, bilo bi lepo da iskustva podeli sa nama... :)

pozdrav

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Imam PQI MMC Mobile od 512 MB , i nigde na njoj ne piše da je DV...a ja je koristim, tako da je to znak da ona to i jeste...A isto tako znak da to što na kartici ne piše DV nema nikakve veze...

Meni je takodje puna kartica...imam oko 80 MB slobodno...I mislim da je 512MB dovoljna veličina za gotovo svačije poptrebe...Imam mnogo muzike i slika, 2 filma i gomilu aplikacija i programa... ...ali kad sam je ja kupovala nije mogla da se nadje ni ove veličine, a ne od 1GB...Kad bih sad kupovala...sigurno bih pre kupila od 1GB...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ninolina, a je l na kutiji pisalo DV? ..... mislim da je sada kupovina kartice od 1GB (pored te od 512) bacanje para, posto Nokia nikako da se zadrzi na jednom standardu, nego stalno menja vrstu kartica :dry:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, eh, ne znam sad da li je na kutiji pisalo DV, ali baš ću pogledati...A nisam ni mislila da sad kupujem 1GB...ali, ko sada kupuje karticu...mislim da je bolje da odmah uzme od 1GB... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@b_udder :uhuh: :uhuh: :uhuh: nije tacno.

Koliko ja znam (a mislim da dobro znam) sve MMC mobile su i RS i DV ali se to ne pishe u nazivu da ne bi bilo "rs dv mmc mobile" (veoma dugacak naziv), pa jednostavno pod MMC mobile se to podrazumeva.

@nazgul23 najverovatnije (99.9%) bi trebala da ti radi ta sandisk, kada je budesh kupio, pitaj da je ubacish u telefon i da je probash i to je to.

poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Dario (asdf), onda mi molim te objasni razliku izmedju "SanDisk RS MMC" i ispod pise "Mobile", i "SanDisk MMC Mobile" i ispod pise "Dual Voltage" ..... hvala

pozdrav

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

Dario, mislim da je b_udder upravu.... :)
Sve MMC kartice nisu DV.
Ovako, postoje:
1.MMC (MultiMedia Cards)

2.RS-MMC (Reduced Size Multimedia Card)
The Reduced Size MultimediaCard (RS-MMC) is a small, removable flash memory card used in mobile phones for the storage of content, images, video and music. It also has an adapter to make it interoperable with other MMC based devices. This card provides memory upgrade options for RS-MMC mobile phone users to save and transfer more content to and from their mobile phone.
The RS MMC card is compatible with mobiles that have Multimedi (MMC) card slots as the Reduced Size Multimedia (RS-MMC) card can be used with the adapter that is included. The nokia N-Gage is one phone that is compatible with this card.

3.DV RS-MMC (Dual Voltage)

4.miniSD (Mini Secure Digital Card)
The SanDisk miniSD memory card offers all of the benefits of a standard SD card, but in a much smaller size. In fact, it is over 60% smaller than a full-sized SD card. The SanDisk miniSD cards are used to store digital images, video, MP3 files and other data in mobile phones. SanDisk offers the industry's broadest range of capacities for miniSD cards with capacities ranging from 64MB to 1GB. The SanDisk miniSD card includes an adapter that converts the miniSD card into a full size SD card to be used with the growing number of SD compatible devices available in the market.

Pozz 8)

Odgovori