Upgrade slušalica i preporuka

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Upgrade slušalica i preporuka

Post od blade_bre »

Imam ideju.
Naime - zelim da izvrsim jednu operaciju,pa me interesuje da li je to neko radio ili cuo za tako nesto. Kao prvo nerviraju me ove sugave slusalice koje sam dobio uz tel ( N6630 ),pa hocu to da upgrade-ujem. A to bih uradio ovako: uzmem sluske,presecem kabal, i na krajeve povezem 'ulaz' (ima na pijaci da se kupi...) za onu standardnu bananicu sa normalnih slusalica. Da li bi mi tako radile sluske ako ih plug-nem ?
Jos nesto. Da li bi bilo izvodljivo da na takav nacin povezem, umesto slusalica, radio iz kola,pa da mi dok vozim ide mjuz sa fona? Mislim,nije opasno po tel? Nadam se da u tim car-player-ima ima neko pojacalo...

Raspitivao sam se po nekim servisima u NS,ali, po obicaju, nemaju pojma. Cak me je jedan pitao da li imam stereo izlaz na telefonu (!@*&$(#@&%$). Sta da kazes u takvim situacijama sem 'hvala,dovidjenja'.

P.S. Jel ima neko pokvarene slusalice za Nokiu,da mi da... ?

Edit by Miskoni: [21. VII 2006. 18:27]
Na linku ispod se nalazi još jedna tema u kojoj je diskutovano o istim stvarima, ali iz malo drugačijeg ugla...
viewtopic.php?t=5851&start=0
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas slike na webu kako to da odradis sa Nokia slusalicama,samo malo lemljenja pravih zica i to jos da izgleda super a da mozes da ubodes bilo koje slusalice sa odgovarajucim ulazom i da uzivas!Za radio ti ne bih preporucio da se igras jer ti to bas nije neophodno,mislim pored radia i CD-a tebi jos treba i muzika sa telefona... :roll: :wink:
Pozdrav ,)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Bilo je vec reci o tome ovde, moze, iz telefona ti ide stereo izlaz na slusalice, ti samo treba da provalis koje zice su sta, treba ti masa i levi i desni kanal, "jos uvek" nisam rasturao sluske pa ne mogu da ti kazem koje boje su zice koje ti trebaju ali verujem da mozes i sam da provalis, znaci secnes kabal, uzmes masu i levi i desni kanal i zalemis za zensku bananicu 3,5mm i posle mozes bilo koje sluske da "ubodes" u tu bananicu i to je to :D

Sto se tice radija za kola malo pripazi, mora da ima ULAZ, znaci nesto kao Aux ili tome slicno, nikako ne smes da spajas izlaz iz telefona direktno na zvucnike, zbog otpora, impendanse... :roll:

Ako uspem sestri da ukradem sluske probacu i ja tu foru, ne kupuju mi se nove samo zbog konektora, javi ako uradis nesto

Pozdrav :lol: :lol: :lol:
HOX Titanium gray

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

pffff
ajd
ovako.
Znas da normalno uz N6630 dobijes slusalice,one bubice. A te bubice mene nerviraju!!! One se prikljucuju na fon preko onog serial porta... Ne mozes da kupis SONY slusalice u radnji i da ih nakacis i slusas. A ja hocu bas TO. Da mogu standarde slusalice da povezem na mob. A kako to da uradim? -da odsecem kabal od tih slusalica sto sam ih dobio uz telefon, bacim bubice,a uzmem drugi deo,onaj sa serial prikljuckom,i na drugi,odseceni kraj povezem ULAZ za BANANICU!!! Sad cu ti okacim slike...

Bananica:
http://img154.imageshack.us/img154/7994/bananica1yj.jpg

Ulaz:
http://img156.imageshack.us/img156/7441/ulaz0zy.jpg

Kontas? Hocu da slusam muziku sa telefona preko VELIKIH slusalica!
...shit happens... keep d smile!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Mkvb aj to proveri,bas bi bilo super da skontamo...
Imam sharzes u kolima,i ako resim,iskljucicu ga i umesto njega ide konektor za telefon. Nisam lud da kacim direktno na zvucnike :wacko: :wacko:
Ovaj,lomnica,pa sta fali da to uradim. Bas je ql da nabacim mjuz na fon i da slusam u kolima. Ne moram da rezem diskove... ionako nemam mp3.
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ako nemas mp3 onda ajd i da probas!Ne treba da seces kablove,samo otvoris kuciste na polovini kabla (4 mala srafceta,bar kod mene) i onda razlemis zice za bubice a zalemis zice takoznane bananice i ponovo zatvoris kuciste pa to ispadne leeeepoooo... i naravno funkcionalno!
Ajd potrazi na netu,imao sam negde semu koja se zica lemi sa kojom ali nemogu da nadjem gde sam to video!? :unsure:
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Lomnica_city, ajde ako pronadjes okaci link, posto ima nas vise koji nismo zadovoljni default sluskama, mislim ok su one za prosecnog korisnika... :chytry:
HOX Titanium gray

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Ne,nemam srafcice. Moracu ipak a secem,sem ako ne moze nekako drugacije da se otvori...

450din su nove slusalice. Nema sanse da im dam. Jesu konektori isti na 6630 i nekom starijem modelu? Npr 7210? ili tako nesto. Posto mislim da takve mogu da nadjem za dz.
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze da se otvore,ima i HDS-3 sa plasticim zabicama i maaalo drugacijom stampanom plocom ali su u sustini iste a mislim da se tvoje kuciste otvara sa strane!Sacekaj malo,bas vam sad spremam linkove!
Pozdrav 8)
Poslednja izmena od Lomnica_city u Sub, 11. Mar 2006. 01:12, izmenjeno 1 put ukupno.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Pijatelju vidi ovako, puna zelena zica ti je L+ (levi kanal), prosarana zelena (bakarno-zelena) je L- (masa levog kanala), puna crvena zica je R+ (desni kanal) a prosarano crvena je R-, e sad L- i R- spajas zajedno na onu najduzu plocicu na zenskoj bananici 3,5mm, a L+ i R+ na one ostale dve plocice. Tu imas i zice od mikrofona i mikroprekidaca, njih najbolje nekako izoliraj i ostavi odsecene, moja preporuka ti je da rasturis onaj beli oklop jer ces bolje da vidis koje zice ti trebaju
:) :) :)

Svi nokia telefoni koji imaju Pop-port koriste iste slusalice

Pozdrav 8)
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Evo ga ODLICAN link,sve je objasnjeno do najsitnijih detalja i u puno slika,zbog kojih sam i odustao od linkovanja slika ovde jer ih ima mnogo,sto je naravno bolje po nas,pa uzivajte...
http://www.hackaday.com/entry/1234000220054587/
P.S.Obratite paznju da je cova uradio modovanje sa volume kontrolerom,bez njega je naravno jos prostije,samo trebate znati maaalo engleskog i za 5 minuta mozete napraviti sa ili bez volume kontrolera!
Pozdrav 8)
Poslednja izmena od Lomnica_city u Sub, 11. Mar 2006. 01:20, izmenjeno 1 put ukupno.

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Uh uh ODLICNO.
E sad. Jos jedan problem.
Da li je bezbedno povezati sluske ( PHILIPS SBC HP250 ) sa telefonom. Ima li fon dovoljno jak output za te slusalice?

Lomnica,videcu da ako ne nabavim druge sluske,onda cu pokusati da otvorim,sigurno nije problem.
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Na slici se vidi da je samo gurnuo srafcigerom i one su se otvorile,mozda bi cak i noktom otvorio a za slusalice mislim da je apsolutno bezbedno!
Koliko brzo postujete svaka moja izmena pravopisa ('ebiga kad kucam i gledam Haloween) se vidi! :oops:
Pozdrav 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Ovaj link je MNOGO koristan!!!
Da,vidim sad na slikama da kaci jake sluske. Verovatno je potpuno bezbedno,pa nisu to zvucnici...
...shit happens... keep d smile!

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ja sam ih otvorio bez problema, tankim srafcigerom isto kao ovaj lik na slici, Lomnica_city, svaka cast na linku, bas je opsiran
HOX Titanium gray

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Nemam lemilicu... :oops: :oops:
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Posto ima i onih koji su slabiji sa elektronikom,ili enlgeskim jezikom ili oba :shock: evo ga jedan malo"prostiji link"za modovanje bez"integrisanog"volume kontrolera ali zato ima manje slika,mada mislim da je i ovo dovoljno!
http://www.eirikso.com/2005/08/14/how-t ... eadphones/
Ma samo pitajte sta vas zanima,mene zanima sve pa sam video i trazio sve i svasta!
Pozdrav 8)

Hat
Banned
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 15:55
Lokacija: Bjelovar

Post od Hat »

sta mislite jel bi se to moglo sa SE K750i napravit jer mrzim one jadne slusalice :smutny: :smutny: :smutny: :smutny:

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Sto da ne. Na isti,ili veoma slican nacin kao i za 6630.
Jadne sluske? Jesi probao Nokijine slusalice? :uhuh:
...shit happens... keep d smile!

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Uradio sam to davno,ali samo da vam kazem da slusalice moraju biti od 6630,6680 i sl,a nikako od 7210(kupio sam iste i iznenadio se da nisu stereo,tj.jedna zica za oba kanala a druga za masu).Obratiti paznju prilikom lemljenja,zicice su mnogo tanke i nezgodne za lemljenje(potrebno je ipak imati malo iskustva sa lemljenjem).Ovaj link je koristan sto je postavio Lomnica i puno bi mi pomogao da sam ga znao ranije.

Odgovori