Cene roaminga

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Cene roaminga

Post od gargamel4 »

Da li često putujete, odnosno kako nabavljate net kad ste tamo?

U Francuskoj su nas na skijanju pre 2 godine odrali sa 40€ za 2GB pa da mi se to ne bi ponovo desilo sad razmatram druge varijante.

U Norveškoj sam uzeo neku Telia karticu proletos ali 250MB je 10€ dok se sa malo većim uplatama dobija znatno više ali nije mi trebalo mnogo više a i nisu mi se bacale pare. Telenor tamo ima samo postpaid, znači zaboravi.

U Hrvatskoj sam pre par godina uzeo TELE2 - 10GB (rok 30 dana), za 55KN što mislim da je džabe a posebno je zanimljivo sada kada bi roaming trebalo da im je isti kao i nacionalni saobraćaj. Postoje i Simpa, T-Mobile i Bonbon i svi imaju neke relativno ok ponude s tim da sam na sajtu Bonbona pročitao i onu stavku o "fer korišćenju mreže" da ako utvrde pretežno korišćenje kartice u roamingu da imaju pravo da drugačije tarifiraju nastavak korišćenja i slično pa 10GB ume da se pretvori u 2-3.

Naravno postoji i opcija doplate roaming paketa na već postojeći VIP paket ali i tu se neki žale na enormne račune jer Srbija......

Šta vi mislite da je najpametnije?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Cene roaminga

Post od yocasylver »

Gde god da odem na odmor gledam da kupim njihovog operatera karticu.Nesto sto ima dosta neta,minuti mi nisu bitni.U Egiptu sam kupio neku 5+3 ili 6+2GB gratis,tako nesto. 8 dolara i dost mi je koristila. U grckoj sam kupio SIM njihovog operatera. Generalno sve zavisi od mojih poteba,gde idem ,koliko se zadrzavam i za sta mi treba. Ako procenim da mi je dovoljan samo WiFi onda ne kupijem SIM .

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Cene roaminga

Post od gargamel4 »

Sad vidim da slična tema postoji u "operaterima", pa admini mogu da kopiraju poruke tamo, ali pitanje svakako ostaje: koji operater za Grčku, odnosno koja kombinacija za Francusku (da li HR kartica i koja), ili samo dodatak na moj postpaid broj na VIP-u (ali da me ne sačeka 30k račun kad se vratim)?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Cene roaminga

Post od ciklon »

Мало изгуглаш који оператери послују у земљи у коју планираш да идеш и упоредиш њихове понуде. Или само одеш на овај сајт где је малтене све прежвакано, што је свакако плус:
https://prepaid-data-sim-card.fandom.co ... _with_data

Ево шта кажу за Грчку >>> https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Greece и за Француску https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/France.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Cene roaminga

Post od gargamel4 »

E, hvala puno druže. Nisam znao za ovaj sajt. Mnogim da mi st upravo onako nešto desilo u Grčkoj pa sam bio odustao od neta: Be aware, that many shops prefer to sell more expensive bundles (e.g. with mobile phones or with 3G USB modem sticks) pretending they ran out of stock of naked prepaid SIM cards.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Cene roaminga

Post od acamatic »

Gargamel, ne znam drug moj koliko često ti to treba, jer austrijski provajder "3" ima ponudu od 30€ 21gb neta za celu evropu uz to i minute i poruke koji ti sigurno nisu važni. E sad ne znam koliko njihova kartica "važi" kada se ne koristi.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Cene roaminga

Post od yocasylver »

Jos samo kad bi bilo neograniceno vreme za potrositi. Kupio bih prvi,miran sam nekoliko letovanja

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Cene roaminga

Post od miodrage »

Orange.pl uzeo sam od njih e-SIM karticu, 6€ za no limit minuti i poruke i 2 GB neta u EU. U nacionalnom saobracaju je 15GB. Ako ti samo net treba a imas opciju e-SIM - Ubigi, MTX Connect, TruPhone...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Cene roaminga

Post od gargamel4 »

acamatic, hvala druže. Sve do 30€ mi je ok s obzirom da mi VIP za 10GB roaminga traži 4.000 din dok mi je važenje kartice nebitno jer ne putujem baš svaki čas a tad kad mi treba uvek može da se kupi druga. Potražiću to što si mi rekao na ovom sajtu što je ciklon poslao.

yocasylver, a jeste, važi.

miodrage, mislim da cela triipo telefona podržavaju eSIM, mada ovo jeste ok ponuda.


Ali aj'mo sad da okrenemo pitanje - da li imate dobra iskustva sa uplatom roaminga kod domaćih provajdera ili znate nekoga ko je loše prošao i zašto? Nije mi bitno da li ću na nešto dati 5, 10 ili 20€ (tim pre što to sve nas 4orica delimo), samo ne bih baš da dobijem račun na pola ili celu platu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Cene roaminga

Post od miodrage »

gargamel4, ja sam pre 2 godine kupio roaming za Nemacku i sve je radilo perfektno. Doduse, ja sam kupio samo minute, drugo mi nije trebalo. Zvao sam i po Nemackoj i u Srbiju, i mene su zvali i problema nije bilo. Odnosno lazem, poslednji dan je bio problem kad sam primetio da mi je racun zbog 39 sec razgovora uvecan za nekih 116din, a onda sam jako brzo shvatio da je do mene, jer mi je dodatak vazio do 30. u tekucem mesecu, a ja sam poziv napravio 01. sledeceg meseca.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Cene roaminga

Post od ciklon »

Ако некоме буде требала препаид картица за Румунију нека ми се јави путем приватне поруке.

Odgovori