Retro modeli

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Retro modeli

Post od PetarVetar »

Šta je ovo quick share? :D

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Retro modeli

Post od Green »

Nesto poput Cyber shot na Sonyjevim digitalnim aparaticima. Stavljao se akcenat na kameru, koja je u ono vreme bila odlicna. Imao sam i ja K750i. Neki momci su ovde na forumu postavljalu fantasticne slike sa tog telefona.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Retro modeli

Post od Joxy »

Eh to su bili dani. [emoji4]
Upravo jedan K750i mi i dan danas stoji u fioci. Promenio sam zaista mnogo modela iz te cuvene K serije, ali mi je nekako K800 ostao u secanju kao najupecatljiviji mob. Upravo sa tom cyber shot tehnologijom koja nije bila reklama, zaista je besprekorno sve to funkcionisalo, kamera je davala odlicne rezultate. [emoji4]

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Retro modeli

Post od Deksi »

K serija odlični kamera telefoni, mana im je bio džoistik koji je znao da se pokvari. Najlepši je bio k810i. Brat ga je imao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Retro modeli

Post od znemanja »

Tada u to vreme je K750 bio vrh ponude kada je kamera u pitanju. Taj model sam preskočio, ali zato K800 je rasturao sa kavalitetom fotki. Bio je i vizuelno i hradverski unapređen u odnosu na K750.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Retro modeli

Post od Green »

Tacno. Samo sto tada nikog nije zanimao hardver kao danas. Nikog nije bilo briga za procesorom, koliko ram-a telefon ima, rezolucija ekrana i slicno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Retro modeli

Post od miodrage »

Od preklopnika imao sam Samsung SGH-T100 - a jos kad sam nabavio FBUS kablic za njega, zurka je mogla da pocne. Dobio sam uz njega i handsfree, telefon ti visi oko vrata a sluska samo ceka da je utaknes i krenes da pricas. Ma sjajna stvarcica. A melodije su bile posebna prica jer su se u to vreme pojavile polifone melodije....
Ipak, najbolji model ikada mi je bila Nokia E61 - baterija ladno 5 dana, WiFi - kad mnogi nisu ni znali sta je to, veliki ekran, neobican izgled, gomila aplikacija za njega... Ehhh, stari dobri dani.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Retro modeli

Post od Evindzer »

Vratiste me svojim komentarima u vreme kad sam počeo da se zaljubljujem u telefone. [emoji4]
Neko je pomenuo Samsung U600 - taj i Nokija N95 8 GB su mi neprežaljeni, jer su mi u ono vreme bili preskupi. Takođe, zamalo sam uzeo Samsung INOV8 kad se pojavio, iako je bio moje dve tadašnje plate. Na sreću (ili žalost), razum je preovladao, pa ga nisam uzeo. [emoji3526]Slika

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Retro modeli

Post od znemanja »

@Evindzer, Samsung i8510 ili INOV8 je i meni bio u užem izboru. Ali od N70 sam se zaljubio u Nokia N seriju, pa sam posle N70 kupio n73, onda i Nokiu N95 koja je bila konkurent Samsung INOV8.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Retro modeli

Post od Esseker »

Uhh, ja imao par modela koji su me odlicno sluzili. Uglavnom je sve bila Nokia, mama i tata po meni u to vreme. Krenuo sa 3310,pa 3410,pa 3510. Secam se kad sam nabavio 3200,moj prvi sa kamerom, i IR-om. Od onih koje sam obozavao su Nokia 6600, pa N82, koja je bila zver po meni, imao i Samsung SGH-400 kad je krenuo 4G kod nas. Kupio i nov 5800,mislim da mi je to prvi sa touch screen-om. To su samo od nekih.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Retro modeli

Post od monac »

kolekcija.Ako neko ima 3410 ispravan moze i bez baterije primam na poklon ako je i iz bg da ga stavim u kolekciju.

Slika
Slika


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Poslednja izmena od monac u Sub, 02. Nov 2019. 12:49, izmenjeno 3 puta ukupno.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Retro modeli

Post od brankisha »

Poceo sa dildom. Siemens M30.
Nokia i dalje stoji za "ne daj Boze". Radi kao prvog dana, doduse baterija je promenjena. Btw, te 2003. je postojao chat na mts-u [emoji23][emoji23][emoji23] neki su se tako smuvali, a i neki bendovi zaceti.
Za kraj model koji me je uveo u svet ovih "osetljivih na dodir (telefona)".
Ericsson T20 sam nesto kratko koristio ali mislim da ga je tetka koristila naredne cetiri.
9110 je bio poklon koji je trajao pola godine dok ga brat nije polomio.
I dva telefona zbog kojih kunem one koji su ih ukrali. Htc s710, stekao pare. Nokiu 6260 dobio od svece i ukrade mi neko posle tri meseca i, vracaj se nazad na 3510i.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Slika

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Retro modeli

Post od Joxy »

Deksi napisao:K serija odlični kamera telefoni, mana im je bio džoistik koji je znao da se pokvari. Najlepši je bio k810i. Brat ga je imao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
znemanja napisao:Tada u to vreme je K750 bio vrh ponude kada je kamera u pitanju. Taj model sam preskočio, ali zato K800 je rasturao sa kavalitetom fotki. Bio je i vizuelno i hradverski unapređen u odnosu na K750.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Svi su bili dobri nema sta. I C serija (model 905) kao i Walkman modeli, pogotovo oni noviji na preklop, prelepi mobovi i dan danas. Eh to su bila vremena. [emoji4]
Nokia je Nokia, ali u to vreme je Sony Ericsson bio neprikosnoven. Kvalitet je bio na ceni.
Sto se tice Nokie, osim onih bas prastarih modela, najbolji utisak su mi svojevremeno ostavili N95 i N97/Mini. Strasne masine u ono vreme. [emoji4]
Prvi telefon mi je bio Siemens A35 a odmah nakon toga i A55. [emoji4]

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Retro modeli

Post od PetarVetar »

Da, ja sam imao W880i, prelep telefon u to vreme, boja interfejsa se menjala za vreme slušanje muzike, a bubice su bile sjajne.
Slika

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Retro modeli

Post od yocasylver »

Doba kad su se prednje kamere stavljale a nicemu nisu sluzile.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Retro modeli

Post od niko1a »

A kad je SonyEricsson, ili su jos bili odvojeni ne secam se tacno, poceo da prodaje dodatni modul sa kamerom koja se usteka u tel pa slikas :)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Retro modeli

Post od PetarVetar »

yocasylver napisao:Doba kad su se prednje kamere stavljale a nicemu nisu sluzile.
Bukvalno. Video pozivi preko telefona su mi tad bili sci-fi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Retro modeli

Post od Green »

Pa dobro, 3G je tada zamisljen da tera video poziv, iako ga je retko ko aktivno koristio.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Retro modeli

Post od Evindzer »

niko1a napisao:A kad je SonyEricsson, ili su jos bili odvojeni ne secam se tacno, poceo da prodaje dodatni modul sa kamerom koja se usteka u tel pa slikas :)
Biće da je dok su još bili u braku, sećam se da mi je prodavac nudio kameru kao dodatnu opremu za neki mali Simens koji sam uzeo sredinom dvehiljaditih... [emoji848]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Retro modeli

Post od Apolo »

Gledam slike telefona koje kačite, dodje mi tačno da kupim neku Nokiju preko Alija čisto da mi stoji kao eksponat, zbog nostalgije:))

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori