Youtube recenzije smartphone uređaja

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od pele90 »

Koji su najbolji you tuberi za recenzije novih telefona, poredjenja itd...Dajte mi par njih koje Vi pratite. Znam za ovog supersaf. :)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Od YouTube kanala jedino kojeg redovno pratim u sferi smartphone uređaja jeste Marques Brownlee MKBHD. Njegove recenzije su mi odlične. SuperSaf je isto OK, kao i Xeetechcare koji takođe ima dosta dobre recenzije pogotovo Samsung uređaja.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od dachakragujevac80 »

A Thao (Huynh)? [emoji173][emoji173][emoji173][emoji16]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Evindzer »

Pele90, nijedan, svi lažu. Svi veliki kanali najčešće budu plaćeni da urade recenzije telefona (ili bilo čega drugog) i nijednom nije verovati, jer ishvale telefon mnogo, a kao mane navedu neke sitnice, i to bi bilo to. Svoje pravo mišljenje ponekad otkriju tek mesecima nazad, ako slučajno pomenu neki stariji model u videu o nekom drugom modelu, i tada često kažu čime sve nisu bili zadovoljni na tom starom modelu. Jedini koga bih mogao da ti preporučim kao poluiskrenog jeste MrMobile (Majkl Fišer) jer njegovi sponzori obično nisu proizvođači telefona - ali i on će prećutati uočene loše strane nekog modela ako mu je proizvođač platio put i hotel (a možda i neki honorar) za predstavljanje svog novog modela.
Znači: sve velike YT kanale gledaj čisto informativno, a nikako da bi na osnovu njihovih videa donosio odluku o kupovini. To ti je moj iskren predlog. [emoji4]
Za Nemanju preporuka za kanal Jimmy is Promo: koliko znam, lik radi samo klipove o Samsunzima, i vrlo je informativan. [emoji846]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Pa imas bas dosta njih. Android Authority, Erica Griffin, Unbox therapy, onda ako si ljubitelj Indijaca i njihovog engleskog [emoji23] onda svakako C4ETech i Geeky Ranjit, ima tu bas dosta Jutjubera na koje naletim kada trazim neku recenziju.
Meni omiljeni je svakako MKBHD, lik je car nevidjeni. Takodje Mr Mobile, i njegove klipove volim da pogledam, odlican je. Tu bih jos izvdojio Tim Schofilda i TechTablets, isto jako dobri kanali.
Imas i Flossy Cartera, oficijalni nalog GSM Arene, The Verge, Dave Lee, JerryRigEverything, UrAvgConsumer itd itd. Stvarno je mnogo tih vecih i poznatijih kanala, sigurno sam i zaboravio da navedem nekoga.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od kutijagreha »

Od kako su precutali svi ti "poznati" jutjuberi oko ekrana na M20 pro, a ja se zaleteo kao mlado bikce, vise nikome ne verujem. Prvih mesec dana kada neki fon izadje, izlistam uzduz i popreko ceo xda, pa tek onda ide kupovina.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Pametno. Desava se i najboljima tako da po pitanju mobilnih telefona, sacekati da isplivaju sve eventualne mane pa tek onda pazariti. Da ne pricam o cenama, to je posebna tema. Cena prvog dana prodaje i nakon par meseci, razlika nebo i zemlja (naravno ukoliko govorimo o oglasima).

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

@Joxy, ne znam kako sam zaboravio na Flossy Cartera, lik ima ubitačne recenzije. Stvarno je detaljan i baš svaki detalj zapazi. Naravno ima malo specifičan rečnik, ali kome to ne smeta, jako kvalitetan kanal.

@Evindzer, hvala ti za taj kanal, nisam čuo za njega, definitivno se preplaćujem i na taj kanal. Generalno Flossy i MKBHD jako brzo, po predstvljanju, recenziraju flagship Samsung uređaje i onda njihove recenzije mi budu sasvim dovoljne za odluku o kupovini.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Meni se kod MKBHD svidja sto apsolutno nema predrasuda kao vecina ovih Amera koji su culi samo za Apple i Samsung. Covek pravi recenzije i za Xiaomi, OnePlus, Huawei, pa bukvalno za sve proizvodjace a da ne pominjemo to da je najrealniji medju tim najvecim jutjuberima i za to mu svaka cast s obzirom da je kanal ogroman. Uostalom trenutno i sam koristi OP i Pixel. Menja ih po potrebi. [emoji4]
Bilo bi lepo da se otvori posebna tema, da se prebace svi postovi tamo pa da onda nastavimo sa pisanjem o poznatim tech jutjuberima, mislim da bi bilo zanimljivo. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Meni se dopada kod MKBDH sam kontent recenzije, sve je tako profi. Deluje da je jako objektivan. On uvek koristi poslednju iteraciju iPhone-a kao sekundarni telefon, a nešto od Androida kao primarni. Na osnovu svakodnevnog korišćenja on uradi recneziju i sviđaju mi ti neki sitni detlji koje ubaci u svoje review, jer recenzija nisu samo takstivno nabrajanje brojki i piksla kamere, već sveobuhvatni utisak. Fan je OP, Pixela i Samsunga, a tenutno kao primarni koristi S10 Plus.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Drakenzen »

Kakav je imao problem sa ekranom?
Prvi put da i ja uzmem telefon odmah, uvek se setim za note 7 i šta je sve bilo. Ali iskreno nisam mogao da smislim neki drugi poklon za 8. Mart :)

Inače u paketu standardno neograničeni minuti, poruke i roming za celu Evropu.
Jedino ima malo neta, 3gb mesečno ali se prenosi u sledeći ako ne potrošis net.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Pa to mu dodje kao kod nas ovde, mts npr (doduse nema neo min i poruka za Evropu ali ima odredjen broj za mtl mrezu, zavisi od paketa). Neo minuti i poruke a malo neta. I to sve za 25€. Mnogo je braco Norvezani. Nismo najgori. [emoji23]

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Imas ovog (sto se tice s10), skoro mi ga izbacilo, medju prvima, tj prvi je i testirao s10 kameru.

https://youtu.be/8aQXdFJ_4vI

https://youtu.be/97LAtXGEMNo

Imas i ovog.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Green »

Svi ti "recezenti" sa YT nisu ni r od toga. Oni su prezenteri, sponzorisani od raznih kompanija da vam nesto prezentuju, tj. predstave. Kao sto je recimo tv shop tako je i YT odlicna reklamna platforma, mozda cak i daleko daleko bolja. Zbog toga sam sa svoje subscribe liste masu njih odstranio (cak i seronju MKBHD-a) , jer apsolutno sve i jedan vrti istu pricu. Ostavio jedino Pocketnow, Flosija i TechTablets.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Evindzer »

Slažem se sa svime što je rekao Grin, osim što nikoga ne bih nazvao s***njom, jer ljudi rade pošten posao, a to što prosečan američki stanovnik ne shvata da gleda plaćenu reklamu - njegov problem. ;)
I još bih dodao da zavidim tim telefonskim jutjublijama iz dubine duše: rade moj posao iz snova. :D
A na kontu teme, evo nečega vrlo zanimljivog - čovek napokon shvatio svoju dugogodišnju grešku i prešao na Smamsung. :lol: :lol:

https://youtu.be/6EPJ9_1rc08
Poslednja izmena od Evindzer u Sub, 02. Mar 2019. 18:10, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Evindzer »

Evindzer napisao:Slažem se sa svime što je rekao Grin osim što nikoga ne bih nazvao s***njom, jer ljudi rade pošten posao, a to što prosečan američki stanovnik ne shvata da gleda plaćenu reklamu - njegov problem. [emoji6]
I još bih dodao da zavidim tim telefonskim jutjublijama iz dubine duše: rade moj posao iz snova. [emoji1]
A na kontu teme, evo nečega vrlo zanimljivog - čovek napokon shvatio svoju dugogodišnju grešku i prešao ja Smamsung. [emoji1787][emoji1787]

https://youtu.be/6EPJ9_1rc08

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Evindzer »

Dupli post, pardoniram. [emoji846]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Green napisao:Svi ti "recezenti" sa YT nisu ni r od toga. Oni su prezenteri, sponzorisani od raznih kompanija da vam nesto prezentuju, tj. predstave. Kao sto je recimo tv shop tako je i YT odlicna reklamna platforma, mozda cak i daleko daleko bolja. Zbog toga sam sa svoje subscribe liste masu njih odstranio (cak i seronju MKBHD-a) , jer apsolutno sve i jedan vrti istu pricu. Ostavio jedino Pocketnow, Flosija i TechTablets.
Slazem se za TechTablets, sigurno jedan od najrealnijih "u struci" i dosta se trudi lik da sve prikaze kako jeste.
Ali se ne bih slozio za MKBHD, ne diraj mi MB-a. [emoji23]
Salu na stranu ali lik je stvarno dosta realan s obzirom na velicinu kanala i cinjenicu da je nemoguce da ga neko ne placa za to sto radi iz ovog ili onog razloga. Ovo je samo moje misljenje, do sada nisam primetio da se u nekom klipu njegovo misljenje nije vecim delom poklopilo sa mojim.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Green »

To je u redu. Ja sam suprotnog misljenja i smatram da je mali odavno prodao svoje crno dupe zarad mega popularnosti. Dodeljuju mu tamo neke nagradice za najboljeg tech poznavaoca ili sta je vec bilo u pitanju. Lozi se na prevaranta Elona Maska, zove onog poremecenog psihopatu Gejtsa na razgovor. Sve su to znaci prodane duse djavolu. Fino prica i video materijal mu je perfektan, ali nista vise od toga da bih mu se klanjao.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Batak »

Od samog pocetka je isao na kartu vrhunske produkcije i lepo slozenih i izrecitovanih specifikacija. Nikad od njega nije moglo nesto detaljno da se sazna kao od Erike za ekran npr. (nisam odavno gledao pa ne znam je li i dalje takva) ili od Flosija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori