Android vs iOS vs WP - 2019. godina

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joker123 »

Nije problem što su ljudi i za jedan i za drugi i treći sistem već je problem kad se krenu pisati nerealni hvalospjevi i priče o "problemima Androida" koji bukvalno ne postoje već godinama unazad.

Eto ti prvi recimo,izmišljaš neke gluposti oko aplikacija,svakoj tražiš manu i nedostatke (što reče Green sjedi pa napiši aplikaciju po svojoj volji) :lol: a do nedavno si koristio sistem na kojem pola tih aplikacija nije ni postojalo već si za neke osnovne stvari morao da ideš na mobilni pretraživač.Malo je nebulozno..

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Nisi u pravu, to o čemu sam pisao sam itekako imao na Windowsu, i bilo mi je uglavnom bolje. Dakle, može to bolje, ali boli ih uvo.

I ne vidim što je problem ako nalazim mane u, po nekome savršenoj, aplikaciji. Bez uočavanja nedostataka nema ni napretka.

No, nije bitno, ja samo hoću da kažem da ništa od ta tri sistema nije apsolutno najbolje, i svako od ta tri može nekome opravdano biti omiljeni. Sad, da li neko svoj stav brani na valjan način ili ne (kao na primer dezinformacijama), u to ne ulazim.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Odakle vam više volje? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

Cini mi se da tema glasi " Vesti i dešavanja" ili pak grešim?

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti i dešavanja

Post od niko1a »

Gresis, tema je promenila ime i prezime, sad je pogledi na svet malog Perice, i njegove zelje i pusti snovi..

Razlika, koju neki propustaju da shvate, je u tome da je nesto u jednom trenutku bilo dovoljno dobro da bi moglo da postoji, a druga stvar sto je u odredjenom trenutku postalo nedovoljno dobro, da ne kazem lose da bi dalje postojalo. Sve to jer su ga neke druge stvari pregazile, posto su se te druge stvari menjale u boljem smeru, u odnosu na neke koje nisu pa su propale, ili neke trece koje su uglavnom stagnirale bez posebnog boljitka pa nisu vise najbolji izbor..

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

Opšte poznata stvar je da ako se ne prilagodiš...propadaš, u bilo kojoj sferi bitisanja.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od znemanja »

Sav off iz teme Vesti i dešavanja u Apple delu foruma je prebačen u ovu temu, pa ovde pucajte do mile volje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Joxy »

Hvala jos jednom. [emoji4]

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od vla-do »

гари napisao:Neko nema vremena da se snalazi oko telefona, ima prečih stvari u životu.
Taj neko ne dolazi na ovakve forume i pametne telefone koristi samo za "osnovne" funkcije, a često mu ih drugi podešavaju da radi onako kako on hoće.

гари, "reći" ću ti nešto što govorim klincu. Razmisli pre nego što napišeš. [emoji6]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od sugarcoated_ass »

Listam temu i konstantno mi je ova slika u glavi:Slika

[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od гари »

vla-do napisao: Taj neko ne dolazi na ovakve forume i pametne telefone koristi samo za "osnovne" funkcije, a često mu ih drugi podešavaju da radi onako kako on hoće.

гари, "reći" ću ti nešto što govorim klincu. Razmisli pre nego što napišeš. [emoji6]
Ali smo mi diskutovali koji je OS bolji (me koji je OS najbolji za nas ovde), tj. ja sam govorio da ni jedan nije najbolji za svakog. Konkretno, ako treba nekome pomoć oko podešavanja telefona, onda bi NJEMU neki jednostavniji OS bio bolji, neki koji nema šta mnogo da se podešava. Opasno je davati nekom drugom telefon da ti ga podešava, toj osobi moraš baš verovati.

Da, i ovaj forum nije zabranjena zona za takve ljude - koji možda nemaju volje da uče više nego što smatraju da im je neophodno, ali oni mogu ovde da pišu, i da kažu šta je njima bolje, i zašto.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od miodrage »

Elem, WP je bio apsolutno savrsen sitem, ali je dosao prekaasno, zato je i propao. to odgovorno tvrdim. Dominacija Androida je vec bila prevelika.
Sto se tice toga da je Android bolji, to samo u vasim glavama. Nije i nikad nece biti bolji. Ali jeste najpopularniji, Cekic je sve lepo objasnio, ne bih imao sta da dodam.

Takodje, da se vratim na moje stavove koji ovde mnogima smetaju, ja iste nisam menjao od pocetka. Kako sam poceo da koristim iPhone bio sam odusevljen istim. Probao sam Android, nije mi se svideo. Presao na WP, bio tamo poprilican niz godina, i zbog poznate situacije se vratio na iOS. Lepo sam naisao da iOS kakav takav, zaostaje za WP. O kantici necu ni da trosim reci, ona tek zaostaje.
Sto se koleginog fona tice, ja nisam napisao da mi je bilo sta zabagovalo, stavise odziv je sve je bilo trenutacno, vec mi je problem sam UI gde pojma nemam gde je sta, i nista nije intuitivno. Na iOS i WP je sve vrlo intuitivno, kod Androida nije. Mozda nekome jeste, meni je sve drugo.
Toliko.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Evindzer »

Jednom ću vas sve sakupiti i izneti ovakvu kutiju, pa glasajte monetarno - koji deo kutije sakupi veći broj moneta, taj je sistem pobedio. [emoji12][emoji23][emoji23][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... e7ae2c.jpg[/img]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od гари »

Evindžer, ratni profiter.[emoji1787]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od TosaNS »

Mogu da konstatujem da nakon dužeg vremena korišćenja android telefona p10 lite primećujem da na momente ima određenog usporavanja OS-a. Da li će se to usporavanje popraviti sa jednim HR moguće je ali pitanje do kada će sistem raditi ok, šta je rešenje da kupim novi telefon, dok za primer ova Lumia 735 koju imam jedno duže vreme radi ko besna i nema nikakvih usporavanja niti bilo kakvih drugih problema ali iskreno nema ni neki izbor aplikacija moguće da je to jedan od razloga njenog stabilnog rada, mada sam ja ubeđen da je to ipak do verzije windowsa W 8.1 koji se pokazao kao odlično utegnut OS. Ne poredim modele jer nisu za poređenje ali da p10 lite pokazuje znake zamora posle dve godine rada pokazuje jbg tako je kako je ali sigurno je da novi tel kupiti neću pa šta mu bude.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Evindzer »

Na ovu temu sam potpuno zaboravio.

Predlažem Nemanji da sve postove poređenja iz teme za IP11P/M (i skraćenica mu je ogromna [emoji1787]) prebaci ovde, pa da dokupim novi senf za kokice. [emoji6]

https://youtu.be/OstFYhODWCQ

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od гари »

Tošo, ako telefon zeza, ja bi samo dodao - moguće da je u pitanju i neka aplikacija koju si instalirao... Često smo viđali postove o tome kako Viber ne daje obaveštenja pri primljenoj poruci, i u nekom momentu se to počelo događati i meni. Rešenje je ispalo - deinstaliranje jedne krš aplikacije koja je stalno čučila u pozadini, uzimala RAM za sebe, i očigledno je to i Viberu uskrstilo resurse. Jer sad mi opet Viber radi.

Prosto prihvatiti kao činjenicu da i Android ima razne boljke koje je imao i w10m, samo su manje izražene. A zastupljene su jer volimo da koristimo telefon bez restartovanja... Eto, i mami na Xperiji E5 iskaču obaveštenja "niste restartovali telefon nedelju dana, preporučujemo da to učinite"... Ne bi oni to preporučivali da sve radi glatko, ali - big deal, restartuješ ga, I vozi dalje.[emoji4]

A ako ga i treba (hard) resetovati posle dve godine, što da ne, može se i to učiniti.[emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Deltex »

Ja da vas nesto pitam, na danasnji dan koji sistem ima vise prednosti Windows Phone 10 ili BlackBerry10 OS? Deluje mrtva trka, ali poneka aplikacija vise postoji za WP

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Evindzer »

^ Oba podjednako mrtva i neupotrebljiva za svakodnevno korišćenje telefona.
Bilo bi lepo da nije tako, ali jeste - jer da nije, ne bi njihovi tvorci digli ruke od njih i prešli na Android.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od liman3 »

Definitivno Mrtva trka [emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Odgovori