Android vs iOS vs WP - 2019. godina

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ma da, hajde da zavedemo jednoumlje. Počnimo kažnjavanjem svih koji dovode u sumnju dogmu da je Android apsolutno superioran sistem, i da je svako ko misli drugačije glup, a ako ih to "ne opameti", onda ih i odstranjivati.

Kako ste smešni, nije vam svejedno kad smatrate da je na forumu Samsung favorizovan (ovom prilikom ne ulazim u to da li to tačno ili ne), i kad smatrate da je neko odstranjen samo jer je branio drugi brend, ali takve iste mere su sasvim OK ako vi ne spadate u targetiranu manjinu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

cekicm83 napisao:Joxy, Ja sam imao S7 edge, zadnji android telefon koji sam kupio, i nakon 6-7 meseci je poceo da zakucava samo tako.
Onda ne znam sta radite sa tim telefonima. [emoji4]
Odgovorno tvrdim da trenutno ni jedan mob srednje i vise klase, proverenih proizvodjaca, ne moze krenuti da usporava i "baguje" posle odredjenog vremena koriscenja, a posebno posle tako kratkog perioda od 6-7 meseci. U suprotnom je nesto do samog moba tj proizvodjaca, u smislu da je pusten neki neispeglan update ili slicno.
Te price su mozda i vazile nekada davno, ali sada to nikako ne pije vodu. [emoji4]

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

fannY, To znaci da si ga prakticno imao do pre par meseci.Bas me zanima koji brend i model si uzeo nakon njega?Ja sam kupio s7 maja ili juna, ne secam se bas tacno bilo je odavno, 2016 i prodao ga nakon nesto vise od godinu dana.Presao tada na Ios.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

гари, kad i ti eto vec toliko mrzis android, sto lepo ne predjes na nesto drugo i ucinis nam svima uslugu da vise ne prosipas gluposti. Zaista je muka ziva citati ih...

cekicm83, telefon ti bagovao pa bagovao nakon 6-7 meseci, ali si ipak izdrzao godinu i nesto sa njim. Zanimljivo... :roll:

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joker123 »

Da je 2012-a godina i da se priča da Android baguje pa i nekako,ali danas je to smiješno jer i najjeftiniji telefoni no-name proizvođača rade u najmanju ruku korektno.

Gari nema to veze sa jednoumljem već je jednostavno Android objektivno gledajući odavno prešišao sve ostale sisteme po većini stvari,iOS može da se poredi sa Androidom ali nije bolji.

Što se mene tiče neka koristi ko god šta hoće,neka koriste ljudi i Firefox OS ali čitati nebuloze non stop postaje dosadno.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti i dešavanja

Post od fannY »

cekicm83 napisao:fannY, To znaci da si ga prakticno imao do pre par meseci.Bas me zanima koji brend i model si uzeo nakon njega?Ja sam kupio s7 maja ili juna, ne secam se bas tacno bilo je odavno, 2016 i prodao ga nakon nesto vise od godinu dana.Presao tada na Ios.
Uzeo sam Xiaomi Redmi Note 7.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Green, Pa druze, ne sedim na parama, morao sam malo da otkuliram i dam buđetu malo lufta dok nađem prostora za kupovinu novog iphone.A i nije toliko bagovao da nije mogao da se koristi uopste.Kada vam neko spomene bagovanje Androida kao da vas potpali!Telefone obicno kupujem i iskljucivo u legalnim prodavnicama, 3-4 sam samo kupio preko oglasa, a prodajem ih preko istih.Tako da druze nije malo izdvojiti bilo i za samsung i iphone u samo godinu i nesto vremena.Nekom mozda jeste nekom nije.Svega ovoga nebi bilo da je Pera otiso u pravo u policiju :D A mi ostali na dumb telefonima.Mada sada muku mucim s jednim dumbom...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Koji mob (iPhone) trenutno koristis? Na koji si presao sa S7E? [emoji4]

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Joxy, na 8+, trenutno lumia 550 i na zalost Nokia 3310 3G DS

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ja ne mrzim Android, ali jeste jednoumlje ako namećete svima stav da je Android bolji od svih drugih sistema. Ja sam već navodio neke stvari po kojima treba/može Android da se popravi/usavrši, mada neću sad o tome. Ali i ne samo to, znam više ljudi koji navode druge razloge zašto im je iOS bolji, ili zašto im je Windows Phone bio bolji. Vi bi ovde sve njih složno proglasili za retarde.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

Није проблем у оперативним системима, већ у корисницима. Ако неко не уме да се снађе на „конкурентном” ОС-у, онда би требало да стави прст на чело и да се запита где он сам греши. Уосталом, Гугл је исти било да му се приступа са Linuksa, Windowsa, Droida или iOS-a - свако може наћи решење за све. Ако особа икс има 1000 евра за higher midrange / flagship Droid или iPhone, a не уме да се снађе - проблем је у тој особи. Ако та иста особа пита пријатеља за помоћ и тај пријатељ не уме да се снађе - проблем је у пријатељу.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Neko nema vremena da se snalazi oko telefona, ima prečih stvari u životu. Nismo mi ovde ništa pametniji što znamo nešto oko telefona što neko drugi ne zna. Dajte molim vas, mi ovde smo u svojstvu krajnjih korisnika, consumera, nije to neko vau znanje.

I neke stvari ne mogu da se nameste. Pričate o customizabilnosti, ali - ne možeš ti sam da napraviš šta hoćeš. Hajde, popravi mi recimo widget od MSN Weather ako ti nešto nije po volji... Ne možeš, on je takav kakav je, jedino možeš da tražiš drugu aplikaciju koja ima lepši widget. Ali cvrc, ta druga aplikacija je lepša, ali koristi neki drugi izvor koji ti je možda manje pouzdan. To je primer samo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Taj koji nema vremena da namesti telefon, ili da potrazi pomoc, ne treba ni da ga ima.

Aplikacije su takve kakve su. Sad je problem kastomizacija sistema sto ti ne omogucava da menjas widget kako ti hoces, vec moras da trazis u drugoj aplikaciji. Ajde nemoj vise lupati svega ti...

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Ovde kao u filmu "Tri karte za holivud" haha.Licno meni Ios je mnogo bolji od Androida i ne razumem izjave tipa Android je na istom nivou kao Ios.To mogu da kazu samo oni koji nisu probali Ios.Ne znam zasto se toliko bunite kada neko nije pristalica Androida.Ja sam eto nasao i mnogo jeftinije i od Ios i od Androida, WP i nisam uvideo neku znacajnoiju razliku od oba konkurentnija sistema.A za Android mogu da kazem da se odlicno uklapa u prvobitno namenjenu namenu, verovatno znate da je bio namenjen za digitalne foto aparate ali ga je google otkupio, jer se vise proizvođaci utrkuju oko kamere danas nego oko samog telefona.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ma dajte, ljudi, nemojte za**bavati, kako Androidu može da fali nešto? [emoji13][emoji38][emoji13]
Vratim se posle par dana i vidim da sam propustio svađu meseca. [emoji1787][emoji1787]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Brojke sve govore, trziste ne moze da prevari. Da je WP valjao bar malo, sigurno je da ne bi propao, iOS nije ni blizu onoga sto je nekada bio a Android je nikada jaci.
Hvatate se za proizvodjace koji u proslosti nisu bili kraljevi softvera, poput Samsunga, Huawei itd. Sada se i oni popravljaju, to je tacno, ali uzmite za primer Google i njegove Pixele sa cistim Androidom ili One Plus sa svojim Oxygen OS.
Zamislite da u Android svetu postoji samo jedan proizvodjac, npr da se softver pravi samo za Samsungove modele, kao sto iOS postoji samo na Apple uredjajima. Donekle i nije fer poredjenje ali i pored svega toga danas je Android ubedljivo najpopularnija platforma. Opravdano ili ne - to je vec za diskusiju. Ja smatram da je opravdano. [emoji4]

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Joxy, lepo si napisao "opravdano ili ne".Po meni slazem se i u tome "Danas je Androuid ubedljivo najpopularnija", slazem se-NAJPOPULARNIJA, ne najbolja.Kladim se da i 90% korisnika nema pojma sta je Android sistem, sta se sve moze sa njim i tako.Culi i videli da ljudi koriste telefon sa nekim Androidom i 'ajde da budem u modi.WP je bio mnogo bolji sistem od Androida i mnogo njih je kupovalo WP posebno od 10-ke ali urusili su sami sebe.Iphone je skup uređaj i zbog toga nije dostupan mnogima a kada bi bio u cenovnom rangu kao i Android, Android bi prosao kao i WP.Ko je drzao Iphone u ruci bar jednom zna o cemu govorim.Od kvaliteta izrade pa do Os.WP nije morao da se kupuje svake 2-3 godine zbog nedostatka memorije, kocenja, i sl. i zbog navedenog nije odgovarao konkurenciji te je morao biti ubijen.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Mislim da gresis sto se tice WP. Da je valjao ne da ne bi bio ugasen, vec bi i dan danas imao veliki broj korisnika sirom sveta.
Za iOS se donekle slazem. U proslosti je bio superiorniji u odnosu na ostale, ali se i to danas znacajno promenilo. Android je presisao iOS, i to ce ti reci svako ko je iole objektivan i ko cesce seta sa jedne na drugu platformu. [emoji4]

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

WP nije morao da se kupuje svake 2-3 godine zbog nedostatka memorije, kocenja, i sl. i zbog navedenog nije odgovarao konkurenciji te je morao biti ubijen.
Хахахаха, теорија завере у духу „Трећег ока”. Сам Microsoft је уништио свој систем.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Nema šta da se vodi rasprava koji je sistem bolji od navedena tri, poenta je da ima ljudi koji su i za jedan, i za drugi, i za treći, i svako ima svoje razloge, i to treba poštovati. Svaki je od ta tri sistema bio bolji od ostalih po nekim parametrima. A to što vi, ili ne shvatate da ne mogu kompleksne stvari da se stave na jednodimenzionalnu skalu, ili smatrate da je to je tuđe mišljenje dezinformacija, to je vaš problem, i niko zbog toga ne bi smeo da bude udaljen sa foruma.

A to da je neki sistem loš zato što nije opstao, to nije valjan rezon. I svi Nokijini sistemi su na kraju propali, iako su bili odlični.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori