Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
superjoy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2018. 22:57
:: Samsung galaxy alpha

Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od superjoy »

Pozdrav,
Trenutno sam u fazi kupovine novog mobilnog telefona (odabran je model u pitanju je jedan apple - ov mobilni telefon). Međutim, potrebna mi je Vaša pomoć, dve prodavnice između kojih se dvoumim su Mobicom Media i Gigafon, obe u Balkanskoj. Njihove cene su znatno niže od ostalih konkurenata pa me zanima Vaše iskustvo, nadam se da nema laži i prevara tzv. refurbished, polovnih, kradenih telefona (da čim se poveže na wi-fi ćao!) I slično. Iščekujem Vaše odgovore i mišljenja koji su malo hitni!!!
Hvala unapred i srdačan pozdrav!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od sugarcoated_ass »

To su većinom švercovani telefoni, ali bilo je i da se pojave u takvim radnjama već korišćeni uređaji, a ako uzimaš npr. Xiaomi imaš šanse da ti uleti sa kineskog tržišta.
Kupovinom u tim radnjama ne dobijaš važeću garanciju pošto su uveženi na crno i za njih nemaš pokriće proizvođača. Samim tim na njih nije plaćen porez i zato su cene kakve jesu.
Znači ili ćeš uzeti kod njih i rizikovati da ako nešto rikne plaćaš popravku ili ako je nešto veće kupuješ novi ili se opružiti malo i uzeti u zvaničnoj prodaji i miran si 2 godine. :)
Dešava se da ako su raspoloženi i oni izađu u susret sa svojim servisom ili zamenom, ali lično imam veoma loših iskustava i ne preporučujem takvu kupovinu jer bisu u obavezi da ispoštuju nikakva prava kupca. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od Azimuth »

Apple kupi od Igneta, dečko ti donese na noge a siguran si da je original. Imaš godinu dana garancije i to ti je što ti je.

superjoy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2018. 22:57
:: Samsung galaxy alpha

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od superjoy »

Hvala na odgovorima! Definitivno neka malo sigurnija varijanta onda!

phone4u
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2018. 09:39
:: iPhone X
:: Galaxy Note 9

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od phone4u »

Pozdrav, biras izmedju toga da imas godinu dana garancije u ovlascenim servisima u celoj evropi za manje para ili dve godine garancije u radnji u kojoj si kupio, e sad je razlika u tome sto ovaj jeftiniji nema nikakve veze sa radnjom u kojoj si uzeo a ovaj sa dve god garancije u prvoj godini oni sami nose u iStyle a u drugoj te po automatizmu odbijaju u drugoj godini garancije sa bilo kakvim obrazlozenjem ( vise puta imao slucaj ) cak do te mere da ti naplate vangarantnu dijagnostiku (5000 din) tako da je moja preporuka kupiti od nekog pouzdanog prodavca jer ces ustedeti novac a s obzirom da kupujes premijum uredjaj sanse da ima fabricku gresku su svedene na minimum


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od sugarcoated_ass »

phone4u napisao: a u drugoj te po automatizmu odbijaju u drugoj godini garancije sa bilo kakvim obrazlozenjem ( vise puta imao slucaj ) cak do te mere da ti naplate vangarantnu dijagnostiku (5000 din)
To možda za Apple važi? Meni je skoro godinu i po star uređaj (Huawei P9 lite) servisiran bez pitanja. Zamenjen ekran zbog mrlje. :D

phone4u
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2018. 09:39
:: iPhone X
:: Galaxy Note 9

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od phone4u »

sugarcoated_ass napisao: To možda za Apple važi? Meni je skoro godinu i po star uređaj (Huawei P9 lite) servisiran bez pitanja. Zamenjen ekran zbog mrlje. :D
Pa za Apple je covek pitao :) mislim da sam bio dovoljno jasan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od novak »

Provjeri serijski broj i ako mobitel nije aktiviran imas godinu dana internacionalne garancije gdje god da ga kupis. Ako hoces da imas i tu drugu godinu garancije onda kupis kod nekog autorizovanog resellera i platis oko 300-350€ veci cijenu. Izvagaj da li ti se isplati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jecika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 08. Dec 2018. 23:22
:: Coolpad A8

Re: Pomoć oko odabira prave prodavnice telefona

Post od Jecika »

Tečnost koja svake rukavice pretvara u Touchscreen-Friendly!

Pozdrav svima! Skoro sam čula za Nanotips, proizvod koji navodno pretvara rukavice u osetljive na dodir, pa me interesuje da li se neko susreo sa tim proizvodom i kakvi su utisci...

Odgovori