Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

janka_88, prijatelju, ako je suditi po ovim tvojim nelogičnim i komičnim „argumentima“, ti pre svega sam sebe ubeđuješ da si napravio dobar izbor. Ako još nisi u tome uspeo, ti nastavi da prosipaš svoju demagogiju, od koje ovde niko pametan neće imati baš nikakve koristi. :uhuh:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

Jako je zabavno gledati kako ti ubjeđuješ druge šta je za njih najbolje. :) Prerastao sam davno te stvari tako da na tu temu sa tobom nemam potrebe više piskarati.

Naveo sam prednosti i mane i jednog i drugog sa moje tačke gledišta i u svakom trenutku ću odgovoriti u skladu sa tim ukoliko nekog bude zanimalo jer ne koristi svako na isti način uređaj i za iste potrebe.

Ja sam koristio Samsung duži niz godina poslije Nokie N8 kada sam prešao na S3, i otkad sam sa S7 Edge prešao na Mate 9 vidio sam koliko je Huawei ustvari postao kvalitetan i konkurentan proizvođač. Uzeo sam Note 8 i ponovo ista stvar jer da sam bio zadovoljan sa Note nebi uzeo Mate 10 :)

Sent from my Mate 10 Pro

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Apolo »

@kutijagreha, pa što nisu dosad implementirali? Ovo mi zvuči kao kad neko kaže da može nešto da uradi kad hoće... ali neće, šatro. Apple od inovacija jedino što je izbacio 3.5mm jack i tek sa osmicom uveo bežično i brzo punjenje, što su davnih dana imali drugi. Jedino im je onaj X da "obrvama" neka revolucija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

^ Mislim da tu ima neka fora oko patenta 100%.
Baraba napisao:Note je klasa za sebe i dalje, Mate 10 Pro je konkurent S8 Plus.
Kako bre dodje do ovoga? [emoji1]
Note je Samsungov najbolji model, isto je pozicionirana i Mate serija u Huawei taboru, racunica je jasna.
Dosta prednosti ima M10P i nad Note 8 a kamoli u odnosu na S8/8+. [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=aMQbRpx ... iyEoLfrX-6

Evo još jednog snimka koji je u vezi sa naslovom teme. Obavezno pogledajte do kraja, jer tada proglašava najkompletniji telefon za 2017. Ako posle toga ne dođe do rasplamsavanja rasprave, onda nikad neće. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

Za najduže trajanje baterije da nije spomenuo Mate 10 Pro... :roll:
A dizajnerski mu najbolje ispao Essential. :wacko:
Niđe veze...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Evindzer »

^ A najkompletniji model '17-te, šta kažeš za to? :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Green »

To nisam bas najbolje razumeo. Da sacekamo Nemanju pa ce on to bolje da objasni... :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

Interesantna stvar je kada neko od članova foruma iznese mišljenje o telefonu to je subjektivno i brani svoj izbor itd, a kada tako neko na youtube navede svoje mišljenje onda je to mjerodavno. :D Note 8 jeste odličan uređaj i to nikad niko nije porekao, ali to ne znači da je svima najbolji i najkompletniji. :)

Sent from my Mate 10 Pro

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Batak »

Mate ne moze biti najbolji iz prostog razloga, ocajan video snimak za tu cenovnu klasu. Da je midrange bilo bi mu oprosteno. Ovako trazis 800e za uredjaj a video drhti kao epilepsiju da imas.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

Sredjeno je to apdejtom. Tj bar se nadamo, posto nikoga nema da postavi neki primer.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od janka_88 »

Danas ću ja postaviti par video snimaka pa neka svako dadne svoju ocjenu s obzirom da sam napokon slobodan i imam vremena. :lol: Nažalost nemam adekvatnih video snimaka koje bi mogao uvrstiti za poređenje sa Note a ni snimaka prije ažuriranja.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Baraba »

Joxy napisao: Kako bre dodje do ovoga? [emoji1]
Note je Samsungov najbolji model, isto je pozicionirana i Mate serija u Huawei taboru, racunica je jasna.
Dosta prednosti ima M10P i nad Note 8 a kamoli u odnosu na S8/8+. [emoji6]
Prosto, Note ima olovku, za mene je to funkcija koja taj model diže u klasu za sebe, dok se ne pojavi neki igrač koji može da mu konkuriše po ovom pitanju, on je jedinstven sa ovom funkcijom. Pa šta što je Mate 10 Pro najbolji Huawei? To je njihov problem. Što ne staviš ovde Alkatelov ili Lenovo najbolji model da konkuriše Note ili Mate seriji? Ne ide. Zašto se ne bi Mate 10 Pro poredio sa S8/S8 Plus? To je ta klasa. Pa šta koji više nudi i u čemu je bolji, to je ok poređenje. P10 nije klasa S8, nema šta tu da traži, realno. Sa čime bi poredio S klasu? Da nije ona klasa za sebe, ako Note poredemo sa Mate? Ne branim Note, niti ću ga kupiti jer imam potrebe za olovkom, iskreno i skup je, neću dati tu lovu za Note, bliži sam kupovini Mate zbog cene i jače baterije, ali sam realan. Mislim, šta, ima Mate 10 Pro jaču bateriju i to je sad dovoljno da bude klasa Note? Malo sutra. Zameram Note seriji što nije jača baterija, ali to nije dovoljno da kažem bolji je telefon sa jačaom baterijom, onda Xiaomi Mi Max 2 ispada bolji od oba!
Kažem, nije više Note serija kao nekad, tu je bila brutalna baterija, više stvari ju je izdvajalo, sada nije tolika razlika između S i Note serije, ali to je zato što je Samsung odvrno S seriju, zato ni P10 ne možeš staviti pored S8.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

Postujem tvoje misljenje ali mislim da nisi u pravu.
Zasto P ne moze da se poredi sa S serijom? Znas i sam da gotivim Samsung ali mi se vise smucilo da se potencira neki brend, gledam sta je najbolje za ulozeni novac, time se vodim i kada preporucujem nekome neki mob. Sta vise u poslednje vreme i biram telefone tako sto prvo odbacim iP i Galaxy pa gledam sta ima drugo, jednostavno ovo vise nije normalna stvar, gde god se okrenes iP i Galaxy.
Ti si suvise subjektivan u poslednje vreme jer te je oduvao dizajn S8/N8 i ne gledas ostale segmente uopste. Sacekaj da dodje P11 sa takvim ekranom i dizajnom pa onda pricaj, nije fer. A sta cemo sa Honor serijom? Eno baci pogled na novi V10 i na njegovu cenu. Da li on ima konkurenciju i sa kim cemo njega da poredimo?
Po ko zna koji put kazem da nema sumnje da je Note 8 fantastican tel, po nekima mozda i najbolji na trzistu trenutno ali smo dosli u fazu da je to sve stvar licnih izbora, nema vise velikih odstupanja.
Za mene licno je Mate 10 Pro trenutno daleko bolja kupovina a tek ce i biti jer vidim da mu cena jako brzo ide na dole, samo da ne bude situacija kao sa Mate 9 koji je na pocetku bio po oglasima sa garancijom a sada ga nigde nema osim kod Madjara a i dalje je na 400€+.
Stvarno imam utisak da si jako postao subjektivan u poslednje vreme. Zamolio bih te ako mozes da das realno poredjenje ova dva modela, moze i ovde a moze i u onoj drugoj temi posto su u neku ruku i povezane. Ali molim te samo nemoj da argumenti budu Note je Note, on ima olovku pa je klasa za sebe i razlikuje se od ostalih, vec da poredjenje bude na mestu.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Baraba »

Joxy, koliko si Huawei telefona imao i koliko dugo koristio? Hajde da počnemo od koisničkog iskustva, tačno znam šta zameram Huawei i gde si slabi. Šta je tebi smetalo ili bilo bolje na Huawei modelu koji si koristio, u odnosu na drugi egal model?
Upravo sam okino jednu sliku za tebe, ako misliš da nisam realan, bar nešto imam od Huawei :)
Slika

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

Joxy napisao:....samo nemoj da argumenti budu Note je Note, on ima olovku pa je klasa za sebe i razlikuje se od ostalih,...
To je činjenica koja ovaj uređaj čini klasom za sebe. Jednostavno ima dodatnu funkcionalnost koja košta i koju nema ni jedan drugi uređaj na marketu. Kome nije potrebna ta olovka i pripadajući softver, eno ima S8+ sa kojim Mate 10 Pro može da se upoređuje,... to je isti nivo funkcionalnosti.
Kome to nije jasno, taj upoređuje babe i žabe. :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

^ E ali dobri ste stvarno. [emoji1]
Sta cemo sad, nema konkurencije N8? Brisite onda onu drugu temu ili samo promenite naslov u “N8 bez konkurencije”. [emoji1]
Baraba napisao:Joxy, koliko si Huawei telefona imao i koliko dugo koristio? Hajde da počnemo od koisničkog iskustva, tačno znam šta zameram Huawei i gde si slabi. Šta je tebi smetalo ili bilo bolje na Huawei modelu koji si koristio, u odnosu na drugi egal model?
Upravo sam okino jednu sliku za tebe, ako misliš da nisam realan, bar nešto imam od Huawei [emoji3]
Slika
Sta imas, koji si ti koristio i sta zameras?
Ja na duze staze nisam koristio ni jedan Huawei model. Imao sam priliku da koristim P10 i Mate 9 jer sam igrom slucaja maltene svakodnevno imao dodir sa njima, o ranijim verzijima ne vredi da raspravljamo jer one ne mogu da se porede sa novim modelima.
U ovom konkretnom slucaju ja bih se osvrnuo na Mate seriju. Konkretno kod Mate 9 sam imao par nekih sitnih zamerki koje su sve otklonili na Mate 10. Neke sitnice tipa IP standard, poboljsali su dosta kameru, baterija je ostala ista, novi cipset jedan od najboljih na trzistu, ekran i na M9 odlican kao i STB ali cak su i njega poboljsali...
Konkretno me interesuje sta bi ti naveo kao prednost Note 8 u odnosu na M10?
Necemo ovde da pominjemo cenu, tih 200e mogu a i ne moraju da se uzmu u obzir (razlika na oglasima je daleko manja) ali smatram da onaj ko da 100k za mob dace bez problema i 120k ako mu taj drugi vise odgovara.
Meni nije jasna jedna stvar, mob iz premium segmenta mora da bude najbolji po svemu, ne samo da ima najnoviji procesor i najbolju kameru, zar ne?
Evo ti bas primer Samsunga i C9 Pro. Bolja baterija i u odnosu na S8/+ i u odnosu na N8, stereo zvuk koji niko od gore pomenutih nema (osim Huawei Mate serije [emoji14]), 6GB rama stavili u njega a u S8-4, ma vazi...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

Joxy napisao:....Sta cemo sad, nema konkurencije N8? .
Ništa onda, ako misliš da su svi u istoj konkurenciji, eto onda je Nokia 3310 bolji izbor od Mate 10 Pro jer košta samo 50€, a isto možeš da telefoniraš, šalješ SMS poruke, ima kameru, FM radio i mnogo bolju bateriju koja lagano izgura 6-7 dana. Sve ono što nema 3310, nije ti ni potrebno. Zašto da trošiš 800€ kad imaš slično za 50€. :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od Joxy »

Da znas da si u pravu. Ja se bacam na 3310 a ti baci 800€ na N8, niko ti ne brani. [emoji1]

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Best smartphone 2017 - Mišljenje youtubera

Post od 1808 »

Joxy, mene ne zanima ni jedan ni drugi, ali možda će neko od ovih što razmatraju M10 Pro usvojiti ovaj tvoj savet. :D

Odgovori