Olovka za telefon, tablet, PC...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Društvo, kako vam se ovo čini? To bi trebalo da radi na svakom touch screenu izgleda? Mene prvenstveno zanima zbog 2u1, ali deluje mi da može da posluži čak i za telefon. Recimo i Eviju.

Bamboo Solo, 4th Generation
Bamboo Solo is an essential stylus that enables you to smoothly tap, write and draw on your tablet, smartphone or PC touchscreen. Its replaceable carbon fiber tip lets you navigate and write smoothly on your tablet, smartphone or PC touchscreen.
Ima da se kupi u Segedinu, već sam proverio na Extreme Digital sajtu... Izađe oko 2.500 dinara. Možda može super da posluži - kao Note za sirotinju? :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od Azimuth »

Imaš to isto ili barem bilo u 3G Shop-u da se uzme za crvenu. Može da posluži čisto da ne moraš prstom da nabadaš ili neko crtanje/bojenje, ali za bilo šta slično onome što nudi Note neće moći da posluži jer ti treba kombinacija hardvera i softvera.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Da, naravno, zato sam i rekao Note za sirotinju. :)

Hvala, pogledaću i u 3G Storu da li imaju! Meni bi ovo najviše bilo baš za tako neko šaranje i peskarenje po ekranu, pa da se eksportuje u PDF. Za to su te olovčice sigurno odlične.

Sent from mTalk on Windows phone

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od AndroMan »

гари, ne moraš da daješ toliko para. Ja sam ranije uz G2 koristio nešto slično, mislim da sam platio oko 300 dinara u jednoj radnji u Nišu.

Solidno radi, ali naravno, ne možeš očekivati preciznost u pisanju koju nudi Note uz olovku sa tankim vrhom i ekranom sa Wacom digitajzerom.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Videću onda i ja po radnjama... Činilo mi se da toga kod nas nema. Taman mogu odmah da probam. A nije ti olovka grebala ekran vremenom, ili ostavljala neki trag? Kontam da za svaki slučaj naručim i foliju za ekran za taj moj 2u1...

DODATAK:
Ima i za 200 dinara u Winwinu recimo. Sad sam video na sajtu. :)

Sent from mTalk on Windows phone

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od AndroMan »

Nije došlo do ogrebotina od olovke, mada G2 ima Gorila Glass zaštitu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Hvala na odgovoru. Izvini što smaram, tek sam večeras gledao i neke videe, i video da ima tu raznih vrsta olovaka... Neke imaju kao jastuče na vrhu, pa sa kojim se piše, neke imaju kao neku silikonsku pličicu i manji vrh, pa tako da površina kojom se piše bude šira a da korisnik preciznije vidi šta radi, neke imaju vrh kao flomaster (ovo kao flomaster su možda zapravo sve kao što sam opisao u drugom pasusu)... Jel ta tvoja na vrhu imala (ili ima) taj fazon kao sa jastučetom?

I vidim da ima i tih varijanti što imaju vrh kao flomaster, pa sa dodatnim mogućnostima za povezivanje sa uređajem... S jedne strane gumica, s druge strane pisaljka, dugmad za menjanje virtuelnih olovaka ili čega već, i slično... I još i onih sa osetljivošću na jačinu pritiska. Ali te dve varijante koje sam opisao u ovom pasusu mi deluju znatno skuplje, barem kad su u pitanju varijante od Wacoma. I trebalo bi da rade sa 2u1 uređajima sa Windowsom 10 ali ne znam mogu li biti siguran da bi radila tako neka i sa mojim. Trebalo bi da da, ali sad...

Naravno, ovo iz prvog pasusa su one koje imitiraju vrh prsta, a ove iz drugog pasusa su naprednije i mogu da se povezuju sa (u mom slučaju Windows) tabletom (tj. laptopom, ili 2u1).

Sent from mTalk on Windows PC

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od znemanja »

гари, Te olovke su dosta jeftine i nisu ništa posebno, nemaju ni blizu mogućnosti koje ima S-pene kod Note serije. Te olovke jednostavno služe da zamene prst prilikom navigacije sa uređajem. Čak imaš da kupiš i hemijske oblovke koje na vrhu ima taj jastučić kao flomaster koji služi za upravljanje touchscreen uređajem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Da, jasno mi je, zato i kažem još jednom - Note za sirotinju. :) (Tešimo se nečim. :P ) A pogledaću kasnije i koji video da vidim šta tačno sve olovka na Notu ume. Moram priznati da mi je to ipak nepoznanica, znam samo ono što sam pročitao iz komentara ostalih članova...

Ali za moje potrebe će biti dobra tako neka jeftina olovka (skrenuli su mi tu gore pažnju da ima baš jeftinih olovaka, pa sam onda pronašao za 200 dinara u Winwinu), a ako na telefonu bude čak i skoro pa neupotrebljiva, na 2u1 bi trebalo da posluži dobro za pisanje i crtanje.

A baš kažem - video sam videe da ljudi koriste i malo pametnije olovke na Windows 2u1 uređajima. Dakle, koje ne rade samo po principu imitiranja prsta. Ima takvih naprednijih olovaka i za iPhone i iPad koliko sam video... Samo kažem - ne znam koliko je olovka na Notu bolja. :)

Sent from mTalk on Windows PC

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od AndroMan »

гари, na G2 sam koristio olovku sa jastučićem na vrhu. Druge, sa tanjim vrhom, ne bi radile baš zbog digitajzera. Znači sve te kvalitetnije olovke, sa vrhom kao flomaster, koje si viđao uz skuplje tablete (Microsoft Surface, Huawei Mediaped i sl.) rade dobro u kombinaciji sa digitajzerom kao i dodatnim softverskim opcijama za te uređaje.

Na telefonu/tabletu koji nije predviđen sa stylus možeš koristiti olovku čisto za navigaciju i neprecizno piskaranje/crtanje.

Ako sam dobro zapazio iz tvojih postova na forumu, imaš jeftiniji Lenovo 2u1 hibrid. Koliko sam upoznat sa njim, moguće je da ima lošiji digitajzer i od prosečnog smartphone-a, tako da nemoj da se iznenadiš ako na njemu čak i olovka sa jastučićem radi primetno lošije nego na telefonu.

Ako te zanima kako funkcioniše S pen na Samsung Note telefonima/tabletima, evo dobrog video klipa:
https://www.youtube.com/watch?v=eXAxJbfpzBA

U suštini, ako se odlučiš da nabaviš neku olovčicu za telefon/2u1, ne preporučujem da daješ više od 200/300 dinara. Ako si u mogućnosti najbolje isprobaj na telefonu/ tabletu pre kupovine i vidi da li ti odgovara.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Jeste, Lenovo Miix 300 10.1 je u pitanju. To je najniža moguća klasa 2u1 uređaja. Hvala na savetima. Probaću ja tu od 200 dinara. I da nije precizna, mogu da pišem po tabletu u landscape modu, a ako treba i malo da zumiram. Kao "ja to namerno da bi imao margine". :D

Hvala i za video, gledao sam nešto sinoć već, i pogledaću i ovaj. Sad sam kod babe, pa da ne trošim megabajte. Ono koliko sam video do sad, a nisam gledao mnogo pažljivo jer mi se i spavalo, on je na Samsungu lepo implementiran u ceo sistem. Eh, mogu da gledam sad taj Note, pa kao s bratom što sam se zezao kad vidimo neki baš dobar auto: "Ovo ću ja da vozim za 15 godina"! :D

Sent from mTalk on Windows phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Zanimljiv video, dosta toga je baš lepo pokazao. :)

Sent from mTalk on Windows PC

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od AndroMan »

гари napisao:Jeste, Lenovo Miix 300 10.1 je u pitanju. To je najniža moguća klasa 2u1 uređaja. Hvala na savetima. Probaću ja tu od 200 dinara. I da nije precizna, mogu da pišem po tabletu u landscape modu, a ako treba i malo da zumiram. Kao "ja to namerno da bi imao margine". :D
Probaj ti to bolje pre kupovine, ipak imaš tablet sa ekranom dosta niskog kvaliteta, teško da ćeš "komotno" koristiti olovku na njemu čak i za neprecizno piskaranje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Svakako, mada 200 dinara i nije puno. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od Evindzer »

Te jeftine kapacitivne olovke su samo neka vrsta zamene za prst, i po mom mišljenju nisu vredne para, makar bile i male pare.
Bolje olovke možda daju bolji osećaj pri korišćenju, ali, kao što rekoše Andromen i Azimut, samo kombinacija dobrog softvera čini olovku stvarno upotrebljivim hardverom.
Gari, ako si kupio nešto, javi jesi li zadovoljan i zašto nisi. :wink:
Osim toga, imaš temu sa naslovom Stajlus, nije mnogo zaživela jer nas nema mnogo koji preferiramo modele s olovkom, ali u njoj ima par finih postova koji će te možda zanimati.
A sad, uzdravlje, odo' da večeram. :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

E, bio u Winwinu, rekao da mi naruče tu neku Esperansa olovku što je 250 dinara, ali mi se od onda još nisu ovde javili. Verovatno nema ništa od te konkretno olovke.

Međutim slučajno pogledam u jednu hemijsku kod kuće što sam je dobio ne znam kojom prilikom na poslu, i skontam: Pa taj mekani kraj na kraju olovke je sigurno za touch screen! Prošlo mi ono što je kroz glavu Azimuth valjda rekao da imaju to mnoge hemijske. I nije to to...

Ali to opet ne znači da mi neka druga ne bi bila dobra. Jer je kod ove moje hemijske najveći problem po meni taj što se to jastuče nalazi na tom kraju koji se klikće za paljenje i gašenje hemijske. Da on stoji čvrsto vrlo verovatno da bi to jastuče zapravo i pisalo dovoljno dobro.

No videću, sad imam malo više posla što se nadam da ću ga rešiti ove nedelje, pa onda mogu da se bacim opet na ta razgledanja. :) Da vidim kako mi radi olovka sa čvršće postavljenim jastučem, ali i da vidim po koje telefonče u poslovnicama. :D Ne da bih kupovao, ali da zadovoljim radoznalost.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od Green »

I običnu grafitnu olovku možeš da pretvoriš u stylus. Izdubi do pola oštrim nožem, na mestu gde obično stoji kažiprst pri pisanju i dokle god tu držiš prst, moći će se raditi po ekranu. Grafit neće oštetiti ekran.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od гари »

Baš zanimljiva fora. :)

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Olovka za telefon, tablet, PC...

Post od Evindzer »

https://youtu.be/_noXHizyFXI

Stara i zaboravljena tema koju je otvorio Gari pre par godina.
Mrzelo me da otvaram temu za dva telefona koja neće imati niko na forumu koji više ne posećuje skoro niko od ionako malobrojne grupe ranije redovnih članova, pa kačim link ovde.
Šteta, ako za pola gofine - godinu i omoguće pristup TT-om (mada i dalje mislim da neće), na forumu neće biti preostao bukvalno niko da ga tim putem poseti.

Odgovori