Kurirske sluzbe i iskustva

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Kurirske sluzbe i iskustva

Post od yocasylver »

Ne volim mnogo da se tuzakam ali ovo je kap koja je prelila moju casu.Kazu da i negativna reklama bude reklama za nesto.Ne zelim da ih reklamiram ali moram da spomenem da ljudi ne bi nasedali.U pitanju je AKS kurirska sluzba.Nije nikakav problem kad saljes nesto ali kad treba da ti isporce novac nastaje problem.Prvo probiju rok koji vazi za dostavu novca i cute sve dok ih ne pozoves a onda ti svi pomazu iz call centra i trude se da dostave nadleznoj sluzbi.
Novac je kod kurira on treba da se javi a njega kao da boli q.Kao da ceka da odustanes i da stavi pare.
Stvarno mi nije jasno kako su azurni kad treba da ti preuznu paket a kad treba da daju novac nema ih nigde.Citao sam na FB da imaju i svoju grupu za pljuvanje a ja cu se potruditi da gde mogu iznesem svoje iskustvo koje je negativno.Sad sam nesto slao preko njih i vise NIKAD

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od miodrage »

Sve to za pomenute stoji, a ja ću da tu napišem i razlog: Oni taj novac obrću, i dok jedan ne pošalje neko drugi neće primiti pare koje su mu poslali. Vrhunski bezobrazluk. Ja sam im srećom vrlo lako staro na rep, i rekao da želim kod njih da preuzmem novac, otišao, uzeo, i adio
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Evindzer »

Naše kurirske službe, pa i sama Pošta kao preduzeće su smejurija po pitanju kvaliteta usluga. Pre desetak dana sam očekivao dva paketa - nisam ih dobio, oba su se vratila pošiljaocu jer me kuriri nisu našli kod kuće. A ono za preuzimanje u nekoj poslovnici pošte, izgleda, poštuju selektivno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Deksi »

A ja ću da ih pohvalim, Aks kurirskom službom godinama šaljem sanke i cveće. Vrlo jednostavno i brzo pošaljem poziv preko interneta, paket se preuzme i sem beograda gde zna da okasni isporuka u ostalim mestima u Srbiji stiže danas za sutra. Otkup stiže narednog dana, retko kad okasni jedan dan.
Post ekspres moram da zovem, da čekam da se javi operater, da mu objasnim sve potanko a kad dodje kurir ponovo i njemu.

Tačno na fb postoji neka izmišljena grupa gde ti objave komentar samo ako kudiš aks ako ih hvliš tvoj kometar ga nema, eto to je takva grupa.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Dexter »

Dosta zavisi od kurira, tako da je pitanje kakvog ces da ubodes. Imao sam probleme sa Aks-om, Bex-om, Daily-em.. Uglavnom iste fore, tako da su manje vise svi isti, i na kraju se svodi prica na samog kurira.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od yocasylver »

I ja se razmisljam da odem i preuzmem novac kod njih.Kad bih znao da mogu da ih dobijem na sudu i jos brzo,tuzio bih na keca.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od гари »

Dexter napisao:Dosta zavisi od kurira, tako da je pitanje kakvog ces da ubodes. Imao sam probleme sa Aks-om, Bex-om, Daily-em.. Uglavnom iste fore, tako da su manje vise svi isti, i na kraju se svodi prica na samog kurira.
A oni neka biraju što pažljivije svoje kurire, na šta će ih najbolje motivisati kad ih korisnici kude i ostavljaju. Ko u Reiffeisen banci što su zaposlili dosta nesposobnih ili nekulturnih osoba. Ko nije vezan za njih, ako mu se ne sviđaju, i treba da ih menja. A kurirsku službu je, hvala bogu, daleko lakše zameniti.

Nisam do sad koristio usluge ni jedne kurirske službe, ali samo sam to malo hteo da se ubacim. Zbog toga "i na kraju se svodi prica na samog kurira". Kako su im kuriri, to su oni. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od staff »

Nisam sad nesto mnogo prodavao preko neta i to naplacivao preko kurira ali se secam da su i mene zavlacili u aksu pre nekoliko godina i to sam izabrao da novac preuzmem kod njih. Sa postom nisam imao problema i pakete vise volim preko njih da dobijam. Ako ne mogu da se nadjem sa kurirom, lepo me 5 dana paket ceka u posti i preuzmem kad mogu. Kada saljem nesto, odnesem u postu jer mi je blizu i to je to.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Deksi »

Da sto kaze Dexter, bitan je kurir, ovaj aksov koji godinama radi za reon gde ja zivim je odlican covek. Ja paket upakujem, ostavim ispred vrata u dvoriste, on dodje i ako ga ja i ne cujem uzme paket ostavi onaj list sa kodom o preuzimanju i ode.

Problem sa post expresom je kad im odnesem paket u maloj posti koja je meni blizu nekad nece da mi prime, paket veliki pa neznaju dali ce stati u vozilo koje dodje na kraju radnog vremena, a u velikog glanoj posti tamo pa nema mesta za parking i zato moram i njih da zovem ako kupac zeli iako mi je ta mala posta na 200 m. od kuce.

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od geza »

Da li se prilikom preuzimanja telefona kuriskoj službi plaća cena u dinarima ili evrima?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Azimuth »

Isključivo u dinarima, samo ne znam po kom kursu oni računaju.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od Batak »

Ne racunaju oni kurs vec prodavac. Navede cenu u dinarima i to je to.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe i iskustva

Post od geza »

Pitam iz razloga što sam pre 4 godine plaćao telefon u evrima, plus troškovi transporta u dinarima. Izgleda da se u međuvremenu promenilo stanje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Prodaja preko kurirske službe

Post od гари »

Kad prodajete nešto nekome iz drugog grada, koju kurirsku službu za to koristite, i da li biste je preporučili? Pretpostavljam da nisu sve iste, i da sve vremenom došli do zaključka da su neke korektnije.

I kako to ide kada hoću nekome tako nešto da prodam? Spakujem šta prodajem, predam ga negde toj službi, da li kod njih, ili oni dođu kod mene po robu, oni prenesu gde treba, i kupac njima sve plati, pa oni meni donesu novac? Troškove transporta snosi kupac, pretpostavljam, ja samo predam robu?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam do sada slao uvek preko PostExpressa, osim u dva slučaja kada je kupac baš tražio Bex.
Iz Bexa sam poručio kurira da dođe po paket, a PostExpressom šaljem sam jer mi je pošta odmah u ulici. :)

Za slanje PostExpressom navedeš cenu koju primalac plaća po prijemu paketa, a tebi ili donosi poštar ili ti stiže post net uplatnicom (biraš sam kako ćeš), a Bex mi je donosio kurir. Za plaćanje poštarine možeš ti rešiti ili isto primalac po preuzimanju. :)

To je to što ja znam za ove dve službe, sa ostalim nisam imao do sada susreta kao pošiljaoc. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od гари »

Hvala na odgovorima. :)

I da, i sad kad si ih pomenuo deluje mi da bi trebalo da je PostExpress i najpouzdaniji od većine njih ostalih. Šta znam, ipak su državni, a za ostale realno pojma nemam ni ko su ni šta su.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od Deksi »

Taj državni post expres je meni prošlog leta zagubio dva otkupa i ja se ponovo vratio aksu a post expres izgubio oko 200+ paketa od mene. Sa aksom sam dogovorio cenu isporuke od 270 di. i sve ide po planu.
Ako ti želiš da šalješ paket, pozoveš kurirsku službu za koju se odlučiš, njihov kurir dodje po paket i paket ide dalje. Otkup dobijaš za 3 dana, plaćeni odgovor tj. dostavu novca plaćaš ti ili kupac kako se dogovorite, samo to treba da se upiše na pratećem nalogu.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od Zemun »

Uvek saljem Postexpresom, poslao sam poprilican broj paketa, cak sam slao i lcd tv nikad ni jedan problem, odnesem paket, kazem cenu otkupnine ako je ima, navedem ko placa postarinu i sms porukom me obaveste kad mogu da podignem pare, uglavnom to bude do sat vremena kad primalac dobije paket i tu poruku pokazem u bilo kojoj posti a moze i priznanicom koja se dobije kad se preda paket da se podigne novac.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od yocasylver »

Imao sam lose iskustvo sa Aks-om.Cekao sam novac vise od 10 dana i par puta ih zvao u 3 dana.Nisu bile neke pare i ne radi se o iznosu vec jednostavno da su moje i hocu ih.Oni su naplatili uslugu svoju i duzni su bili da donesu novac pa makar i bio i 1din.
Kasnije sam slao Bex-om i nisam imao pomenuti problem.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Prodaja preko kurirske službe

Post od Drakenzen »

Koliko naplaćuju uslugu?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori