Refurbished mobilni telefoni.

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Refurbished mobilni telefoni.

Post od 9R94 »

Otvorio sam temu jer sličnu nisam našao na forumu.
Dakle radi se o "obnovljenim" telefonima naručenih preko interneta (uglavnom sa Kineskih sajtova) po mnogo manjoj ceni pa bih voleo da ovde podelimo lične utiske o usluzi, brzini preuzimanja paketa, ceni, pakovanju i kvalitetu dodatne opreme i naravno samog uređaja.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od acamatic »

Jako interesantno što je neko započeo ovu temu. Sve je više takvih starijih asova telefona koji su obnovljeni i prodaju se kao novi. Ono što sam viđao po tim sajtovima u 99% slučajeva kupci su zadovoljni. Maska, punjač, oprema je kategorije A(sigurno ne originala, ali neke kopije) poptuno nova, dok je srce telefona sređivano.
Što se tih telefona tiče, iskreno voleo bih da isprobam, ali nažalost nisam u finansijskoj situaciji koja bi mi pružila to. Ja sam prvenstveno gledao Nokia 6700 koja košta na tim sajtovima po 80evra,pri iskreno to nije mala cifra. Što baš taj model, eto oduvek sam ga hteo, ali nekako sve je ostalo bilo preče i tako ga je vreme pregazilo posle da bih ga kupio.
Interesantno je to što mogu da se nađu više od 90% uređaja od bivše Nokie po određenim shopovima.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od 9R94 »

Baš tako, i ja sam pročitao pozitivne i negativne utiske o uređaju kod prodavaca pa ne mogu da pohvatam da li je pametno naručiti takav telefon ili ne. Takođe nisam u zavidnoj finansijskoj situaciji ali opet bih želeo da imam E72 pošto mi je to jedan od najboljih telefona koji sam imao a tamo mi lepše na slikama izgleda (rekao bih nova maska pošto ima foliju preko eekrana, kamere, poklopca baterije), i zavisno od vašeg izbora, naravno i cene, pakovanje i sadržaj opreme. Za isti novac sa Kineski sajtova se dobija skoro pa nov uređaj (makar fizički) dok ovde može preko oglasa da se kupi ne nešto posebno očuvan polovan a isti takav telefon. Pored E72 bih voleo da imam i svoju neostvarenu želju 8210 i moj drugi telefon, Ericsson T28, a cene tih refurbished uređaja su do nekih 30ak evra. :)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Drakenzen »

Jako interesantna tema. Ja nisam bio u situaciji da probam neki takav uređaj ali imam neko mišljenje da ti telefoni nisu loši...

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Professional »

Ja sam jednom prijatelju narucio refurbished Nokiju 6300 sa Aliexpress-a i mogu vam reci da je sasvim zadovoljavajuce osvjezena i radi bez problema :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Evindzer »

Evo i mene u novoj temi! :D
Neka si je otvorio, mislim da su mnogi od nas, bar u nekom trenutku, razmišljali o kupovini takvog telefona.
Moja neostvarena želja je N95 8GB, ali i INNOV8, kod nas je, koliko sam pratio oglase, ekstrenmo redak, a bio je prvi Samsung koji me je osvojio na prvi pogled.
'Oće neko da bude ljubazan, pa da okači par linkova ka sajtovima što nude rifabrišt? ;)
Poslednja izmena od Evindzer u Pon, 28. Sep 2015. 14:47, izmenjeno 1 put ukupno.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od toda81 »

Bilo bi bas lepo da neko okafi linkove da vidimo kako se krecu cene tih modela
Note IV N9100 dual

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od 9R94 »

Professional, hvala na razmeni iskustva, kao što sam napisao, video sam da su kao novi telefoni (nova maska itd).
Evindzer, kao prvo dobro nam došao :) a kao drugo, ja gledam na aliexpress, a za taj samsung znam, isto beše symbian? stvarno je lep i pravi gospodski telefon, nešto na foru onos s7220 ultra b.

Edit: Evo refurbished a sa strane imate da birate ostale kriterijume :) http://www.aliexpress.com/category/5090 ... isrefine=y

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od toda81 »

Hvala druze ;)
Note IV N9100 dual

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od filip11314 »

Dobra tema. :) Ja sam takođe imao par neostvarenih želja u vidu N900, Innov8 i i8910 Omnia HD. I rado bih kupio neki od ovih modela po povoljnoj ceni, prvenstveno N900. Mada do sada nisam imao iskustva sa tim osveženim/obnovljenim telefonima...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Evindzer »

9R94 napisao:Evindzer, kao prvo dobro nam došao :) a kao drugo, ja gledam na aliexpress, a za taj samsung znam, isto beše symbian? stvarno je lep i pravi gospodski telefon, nešto na foru onos s7220 ultra b.
Da, da, Simbijan, iz vremena kad je bilo: Simbijan ili ništa. :D
Hvala za link.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od acamatic »

Ja ću kada budem bio na kompu da okačim shop sa AliExpress - a koji prodaju samo te telefone. Cene iskreno nisu ni malo smešne, pogotovo na ovo vreme...
Edit : evo ga ovaj store:
Check out this recommended store on AliExpress. Find great products at low prices!
http://www.aliexpress.com/store/109319
(from AliExpress Android)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od miodrage »

Ne znam momci, za mene je to sve bacanje para, ali ako nekoga svrbe...
Sto se INNOV8 tice, imao ga moj kolega, to se kvarilo samo tako - 7x mu je za 2 god (garancija) zveknuo flat cable.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od 9R94 »

toda81, Evindzer, nema na čemu, nadam se da ćete i vi naći jeftinu a neostvarenu fantaziju :D
acamatic, ovo stvarno jesu visoke cene, ja sam recimo viđao e72 do 60e kao full paket, čini mi se da na tvom linku ima od obnovljenih do novih uređaja (zaostala, neprodata zaliha).
miodrage, znaš kako, dok čovek ne proba neće znati, ima pozitivnih feedbackova ispod uređaja i opet mi se čini ovo kao bolja solucija jer kupuješ relativno kao nov (second hand) uređaj sa full paketom nekog AAA kvaliteta dok bi za isti novac ovde bio deseta ruka nekog uređaja bez dodatne opreme a o kutiji da ne pričamo. Pritom kod Kineza dobiješ 1 godinu garanciju na uređaj al sumnjam da je isplativo to vraćati u Kinu, ali meni to govori da su dobro upakovali i istestirali uređaj čim daju uopšte garanciju.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Green »

Ako bih resio da colenzi neku kintu na te stare modele, to bi samo bili oni bas zastareli, poput Nokie 6510, 6310, Ericssona T28, T20 i slicnih legendarnih modela.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od 9R94 »

Ja bih isto voleo T28s, moj drugi telefon, a stvarno je epska i 6310 mercedes :D

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od andriod »

Malo je tih starih modela koje nisam koristio i od pomenutih Omnia HD je najbolja pa N900.
Miodrage je u pravu,uzmite u obzir garanciju koja je...
Sto ne znaci da ce bas neko od vas ubosti bas neki krs.
I tu je ono ali...Koliko sam vidio best buy je G2,ostalo je cak i skuplje od polovnjaka s oglasa.Nije da tamo stoji da je bio polomljen displej pa ok nije strasno,nego niko ne razmislja koji je bio problem s uredjajem.Iz iakustava koja su provjerena Motorola V3 je ok,i svi ti uredjaji dolaze spolja kao novi sa folijama,i aj da tako klasifikujem AAA periferijom-reklo bi se da su novi.Medjutim posebno starije Nokie koje su imale probleme na plocama su macke u dzaku[e72tu ne spada]
Realno ko hoce da se nosi s rizikom nek proba
Operator

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od LittlePrince »

Ја сам пазарио ХТЦ Јеадан (М7) 150€ + царина 3000дин, имам га скоро четири месеца и за сада није било никаквих проблема сем што на Андроиду 5 краће траје батерија :x . Споља је као нов, не кочи ни најмање али је опрема крш, пуњач је климав, слишалице имају слово "Б" на себи али су у рангу слушалица од 300дин и по изгледу и по звуку.

Ваљда ће издржати бар још годину дана (поготово батерија јер се на М7 не исплати мењати је).

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Dexter »

@miodeage, nosio sam dugo innov8, imam ga i dalje u fioci, nisam imao problema, odlican telefon. Jedino sto mu se farba ljusti, to je najveca mana.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Refurbished mobilni telefoni.

Post od Evindzer »

LittlePrince napisao:(...) слишалице имају слово "Б" на себи али су у рангу слушалица од 300дин и по изгледу и по звуку.
Ćuti mogao si još gore proći, šta bi da imaju slovo "V" na sebi? :P :D :D
Tek onda ne bi mogao ništa da slišaš. :D :D :D

Odgovori