Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

@znemanja, Emui je agrsivan to stoji, bolje da je dizajniran tako nego kao samsung kad pogledam na njega kao da sam u vrticu opet.
Xiaomi necu da komentarisem ispod casti mi je.
Posto imas devojku sad znam zasto si tako naporan i zapenio za jedan brend, imas 22-23 godine i mislis da se jede sve sto leti.
Nadam se da devojke ne startujes pitanjem, cao koji brend telefona koristis? -Apple.
-A ne interesujes me, nisi moja interesna sfera, samsung je brend broj 1. znas?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od mare-ss »

Kme kme kme :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Apolo »

znemanja napisao:
Sre, 05. Maj 2021. 18:44
@Him, zašto Xiaomi ne može da bude u rangu sa Huawei? Od kinskih brendova Xioami je najbolji odnos uloženog-dobijenog. Softver im je bolji od EMUI, dizajn takođe, kamere odlične, autonomija baterije perfektna, ekrani izvrsni, imaju Google servise, a osetno su jeftiniji. Xiaomi nudi ubedljivo najviše za uložen novac. Imaju inovativne uređaje i po mom mišljenju u svakom segmentu su bolji od Huawei a koštaju manje.
Заправо и није најбољи однос уложеног-добијеног. Као прво могли сте досад схватити да се Шаоми првенствено бави буџењем хардвера, а софтвер им је познат по баговима, јер му не посвећују довољно пажње. Другар користи већ који пут заредом Шаоми телефон и увек исти коментар на софтвер, а кажем ти прочитај мало GSM Arena, XDA ако не верујеш. Ту се пише свашта и за Самсунг и уоченим проблемима, да не буде 2-3 човека пријавили проблем и то је то.
EMUI је одличан, мени лично бољи од Самсунговог UI што по изгледу, што по функционалности. Јер овде се само пљује EMUI а ниједан аргумент у корист тога зашто не ваља нисмо чули, или бар ниједан валидан, непристрасан. Што се батерије тиче Шаоми може једино са Хуа да се пореди, Самсунг је ту 2-3 копља иза. По питању иновација Хуа је од P20 показао шта уме и није се зауставио од тад, свидело се то неком или не. Чак и овај Р50, иако без Гуглових сервиса, ће бити иновативнији са најављеном камером са сензором од 1", односно једини конкурент ће им бити Ми 11 Ултра и то је то. А Самсунг нешто изгледа преговара са Olympus не би ли остварили сарадњу на том пољу, но отом потом. А тај Шаоми до скора није имао ни IP сертификат, о чему причамо. Па онда неки проблем са proximity сензором на једном од модела, штанцање гомила модела од којих купци не знају ни који је који, а не да шта да купе. Слаба ту вајда да се прича о односу цена-квалитет.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

@Apola Pusti coveka, tip je vrlo diskutabilna licnost. Vrlo vrlo ogranicen i provokator. Nadam se da ne radi u nekoj drzavnoj firmi, ovaj narod se dosta napatio sa ovakvim likovima.
EMUI je odlican, licno nemam apsolutno ni jedan problem otkad koristim Huawei.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Him, OneUI je od svih relavantih recezenata proglašen za jedan od najboljih skinova u Android svetu, to što je tebi šaren i sl. je irelavatno jer to nije tačno.
Što se tiče godina koje si mi dao, bilo bi lepo da je tako, ali dodaj na to još jednu deceniju i dobićeš pravo činjenično stanje. A što se rada u javnom sektoru tiče, ne brini, u privatnom sektoru sam i to u sotoninim izaslanicima sam tj. u advokaturi sam 😊 Dodatno, nisam ja provokator, ja iznosim činjenice, a to je da je Samsung br. 1 je činjenica, to što se tebi to ne sviđa je tvoj problem i atribut koji ti je dodelio mare-ss slikovito i celishodno opisuje tebe.

@Apolo, što se tiče baterije, da, kineski brendovi su tu nadmašili Samsung, a i u jednoj meri i Apple. Što se tiče inovacija, upravo suprotno mislim da je tu Xioami bolji od Huawei, huawei jedino gde radi jeste kamera, ali nije kamera jedini element na telefonu. Pri čemu ni tu nisu najbolji, iPhone ima najzaokruženiju kameru kada se poredi foto i video mogućnosti. Zakidanje na iP sertifikatima je radio i Huawei (P30 ni p40 nemaju IP 68 već IP53), što se tiče IP seritifikata tu je Samsung najbolji, a od nedavno i novi iPhone modeli. No, svakakako nije ni Xioami savršen, ali po mom mišljenju inovativni je od Huawei. Dodatno, kinezi večito kopiraju od Samsunga i delimično od Apple, evo recimo Mate X2 preklopni telefon je kopija Samsung Fold 2 modela i to posle toga kada je njihovo CEO ili neko iz PR hvalio da je njihov Mate X (savijanje ekrana ka spoljnoj strani) bolje rešenje od Fold 2, kada su videli da nije tako na sledećem Mate X modelu su prekopirali Samsungovo rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Sale_M »

Nemanja pricas gluposti, kako samo kamera? Huawei je prvi uveo tehnologiju fast charging punjenja, jos od P10 to imaju pa je vremenom podizao brzine , takodje i reverzibilno punjenje i povecavanje brzine godinama, pa cak i bezicno punjenje koje je bilo kod Samsunga pre nego kod Hua, Hua je podigao brzine i do skoro bio lider na tom polju.Dalje, baterije i njihovo trajanje, optimizacija softvera, i tu je Hua i dalje 1 pa onda prvi uveo tehnologiju da se ispod ekrana nalazi slusalica poziva koju imaju sad svi modeli noviji itd itd...

Dzabe pises, do mile volje mozes da pises, jer svi znaju odavno da je sve na strani Samsunga mi bi jos nosili telefone iz 2018te i inovacije bi dobijali na kafenu kasicicu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Sale_M, skoro ništa od toga što si napisao nije tačno. Tehnologija brzog punjenja je usavrešavana od strane Oppo i Xioami, nije tu ništa Huawei izmislio, samo je implementirao već izmišljeno. Ni u pogledu brzine punjenja Huawei nije pionir, Oppo je brži, Xiaomi takođe. Što se tiče reverzibilnog punjenje tu je tačno da je ta opcija ugledala svetlost dana na Mate 20 Pro, ali svakako ni u tom pogledu Huawei nije pionir, jer sada to nude i drugi prozivođači sa većom brzinom punjenja. Baterrija i njihovo trajanje nikako nije samo atribut Huawei, Xioami ima dobru bateriju i drugi proizvođači imaju sjajanu autonomiju baterije. Npr. novi iPhone ima odličnu autonomiju, pa ako generalno posmatraš sve modele jednog proizvođača i Samsungova A serija i M serija ima monstoruzno trajanje baterije, tako da ni tu nije Huawei ništa posebno niti je pionior. Ako posmatramo samo flagship segment, autnomija baterije jeste bolja na Huawei nego na Samsungu. Smešno je pričati o nekoj optimiziaciji softvera kada je EMUI najagresivniji skin koji ubije sve živo u pozadini. Kinezima je softver uvek bio boljka i nikakav tu oni nisu pionir, to je nešto na čemu će oni morati još dosta da rade.
Nije huawei prvi uveo tehnologiju slušalice ispod ekrana (under-display speaker tech) koliko znam to je predstavljeno na Vivo Nex, Xioami Mi Max, LG G8, tako da nije Huawei ni tu ništa izmislio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od miodrage »

Nema me nedelju dana i jedna divna diskusija... Nema veze sto od pocetka nisam ucetvovao, sve sam procitao, i sada naravno moram da iznesem svoje misljenje - svima nadaleko poznato. Nikakav Samsung ili Huawei, Xiaomi... nemaju sta da traze pored Apple-a.
Apple ima naj-premium osecaj u ruci za sve uredjaje. To je nemoguce poreci. Softver koji je vrhunski, i radi kako treba. Jeste, ogranicen, i zatvoren, ne sporim, ali RADI!!!. Evo, koristim 2.5 god star Xr, i osim malo slabije baterije (za ovo vreme kod mene nista cudno) drugih problema nema. Sve radi kao prvog dana, nakon 3 velike i ko zna koliko manjih nadogradnji softvera koje da napomenem stizu SVIM korisnicima u ISTI dan. O tome Android korisnici mogu da sanjaju veoma vlazne snove. Vremesni SE2016 na najnovijem iOS-u radi perfektno. Koristim ga za beta-testiranje iOS sistema, Da, sporiji je od Xr, ali nije to nesto preterano.
Jos jedna meni vazna stavka je ekosistem - NIKO nema isti kao Apple.
Microsoft je bio na dobrom putu, ali znamo sta se desilo.

Dakako, slozicu se sa @Him da je MSFT imao daleko najbolji sistem, i da su Lumije mogle sve ukljucujuci i Apple da pojedu, ali gluposti u kompaniji nikad dosta, sto smo nazalost tokom proteklih godina videli.

Tako da, uz duzno postovanje, ali svi Android uredjaji nemaju mesta za poredjenje sa Apple-om.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Miodraže, naravno da je Apple najbolji, ali posle Samsunga.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Neki jednostavno ne mogu da ne ispiraju mozak.

Vaša poruka sadrži 46 karaktera.
Morate uneti najmanje 60 karaktera.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

A neki jednostavno ne mogu da prestanu da pišu gluposti.....
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Him, ovo što si postavio, nije mesto u ovoj temi. Postuj u odgovarajućoj temi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Jao, a ja mislio samsung s serija ipak razbila prodajom. Kad ono ipak samsung prodaje najvise svojih niskobudzetnih telefona mada i to samo tri. Iphone nekako najvise prodaje.

https://www.smartphonehrvatska.com/2021 ... efon-2021/

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od mare-ss »

Ti ako mislis da je popularnost nekoga/necega/nekog proizvoda sinonim za kvalitet onda stvarno nesto sa tobom nije u redu

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Sale_M »

To ti je ono ko Beats u audio svetu 😅😅
😅
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Pa vama niko da udovolji. Ja kad napisem da to sto samsung prodaje toliko uredjaja ne znaci da je dobar tada ne valja sto tako razmisljam. Sada ne valja kada se iznese da Apple najvise telefona prodaje. Ko ce vama udovoljiti. Samo vi slusajte pojedine ovde kako je samsung najbolji a prave smece od uredjaja.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od mare-ss »

Ni ja ne volim samsung ali od milijardu modela ne mozes bas za svaki da kazes da je djubre

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Apolo »

Ево података из Европе.

https://www.gizchina.com/2021/05/25/top ... pril-2021/
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

Kao što se i moglo predvideti, Xioami je najviše napredovao od pada Huawei. Samsung je tradicionalno najzastupljeniji u Evropi i za skoro 50% ispred ostalih, ali Xioami se nameće kao jefitnija alternativa za one koji žele Andorid i najbolji odnoso uloženog-dobijenog. Xioami će još više napredovati, imaju Google servise koji su nužni za sve van Kine, solidno jeftinije uređaje, sređuju svoj MIUI, tako da Xioami će najviše profitirati od pada Huawei i u narednom periodu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od m@c|-|oR »

znemanja napisao:
Sre, 26. Maj 2021. 09:09
.....Xioami se nameće kao jefitnija alternativa za one koji žele Andorid i najbolji odnoso uloženog-dobijenog......
E, kad sam ovo pročitao od tebe, sad mog'umrem! :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori