Kineski proizvodjaci

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Kineski proizvodjaci

Post od cvoruga »

Meni se ne sviđa najezda kineskih stvari, neka budu kvalitetne i konkurentne sa cenom,
nikad neću nositi kinesku robu niti kupovati njihovu tehniku.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

O najezdi i kineskom vladanju se prica godinama i nista.
Ovo podsjeca na kojekakve teme kada su hvaljeni oni Mapple krsevi (auta). Ista retorika:)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Postoji kvalitetna i nekvalitetna kineska roba. Nazalost, kod nas se sve kinesko poistovecuje sa nekvalitetom, zbog kineza koji ovde kod nas prodaju tzv smrdljivu robu, pa tako na pomen bilo koje kineske robe, prva asocijacija je fals i nekvalitet. Ta smrdljiva roba je kod njih skart (posmatrano sa stanovista srednje klase), koji se prodaje siromasnim gradjanima, a pronalazi put do nasih kupaca, jer je drzava to dozvolila, Srbinu je bitno da je jeftino, pa makar to bilo i nekvalitetno i smrdljivo. To vam je slicna fora sa kobasicama i salamama koje kostaju 200 din kilo, gde se tovari sav mesni otpad koji se u Evropi baca, a kod nas se kvalifikuje kao meso trece kategorije. Po sistemu, mi nista ne bacamo, stoka jede sve, samo da je jeftino.
Da se vratimo na tehniku. 90% danasnje svetske tehnike se pravi ili sklapa u Kini. Po tome je onda 90% tehnike nekvalitetno. Sve sto je masovno, sto podrazumeva masovnu proizvodnju, jednostavno ne moze da zaobidje Kinu, zbog ogromnog trzista radne snage,potrosaca itd. Nekvalitetne stvari, tj. roba moze da prodje u Kini, jer je to trziste rupa bez dna, moze da proguta sve sto se proizvede, ali u svetu ne moze. Evo u Nemackoj konkretno, ne postoji nijedna kineska radnja kao ove ko kod nas! Ja nisam na ulici video nijednog Kineza! Lenovu su tek od prosle godine dozvolili da prodaje svoje proizvode u velikim IT prodavnicama i da ima svoje zvanicne radnje, ali im nisu dozvolili da prodaju mobilne telefone. To sve govori o tome koliko drzava stiti svoje gradjane i privredu od robe koja ne ispunjava sve njihove standarde. A onih 90% tehnike prolazi tako sto na njima stoji logo firme koja ispunjava te standarde, Obrni okreni, kineska roba na kraju zavrsi svugde :D Ali to je ta kvalitetna roba, za koju garantuje ta firma svojim imenom, renomeom, poverenjem koje ima kod kupaca itd.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

ljubabvb09, to o cemu ti govoris je samo roba proizvedena u Kini, prema standardima i specifikacijama neke nekineske kompanije, koja u Kini ima svoju fabriku i proizvodi svoje uredjaje, ali prema sopstvenim merilima kvaliteta. Dakle, to nije kineski proizvod, vec samo proizvod napravljen u Kini. :wink:

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Kineski proizvodjaci

Post od AnGeL oF LoVe »

Treba razlikovati uredjaje proizvedene u Kini svetski poznatih kompanija koje kontrolisu kvalitet,obezbedjuju delove,servis i podrsku i Kineske proizvodjace koji nemaju nista od navedenog.Kineski proizvodjac,imena nepoznatog,nema svoju prodaju kod nas,delove,podrska slaba,dalja preprodaja nikakva,razlog kupovine,nemastina i beda naseg naroda.Ne vidim drugi razlog.O njihovoj ekspanziji pisemo i nadamo se godinama a sve je to slabo i sporo.
LG G2 Black,16GB

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

Upravo to. Xiaomi i ta ekipa vjerovatno imaju kvalitet, al poplava no name brendova jednostavno ne moze imati kvalitetu i tako niske cijene.
A dugo ocekivana ekspanzija sumnjam da ce se ikad desiti. Poznati brendovi ulazu ogromne novce u razvoj projekata i da onda neki no name to tako lako preuzme. No way

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joxy »

http://www.benchmark.rs/vesti/mwc_2015_ ... ideo-55696
Клањам се Кинезима али сваки пут ме глава заболи кад видим колико произвођача телефона имају. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

AnGeL oF LoVe napisao:Treba razlikovati uredjaje proizvedene u Kini svetski poznatih kompanija koje kontrolisu kvalitet,obezbedjuju delove,servis i podrsku i Kineske proizvodjace koji nemaju nista od navedenog.
A kako onda takva roba (elektronika na primer) daleko cesce riknjava, u odnosu na onu proizvedenu pre 20-ak, 30-ak godina, recimo, u Japanu?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

Green, zato sto smo danas usli u eru potrosackog drustva, gde se stvari vise ne proizvode da traju godinama, vec da se pokvare malo posle isteka garantnog roka, da bi se zamenile novim. :(
Ja licno mislim da velike kompanije danas i te kako mogu da naprave dugotrajan proizvod, ali namerno to ne rade, kako bi se kupovale nove stvari, jer na tome kompanije zaradjuju. :angry:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

Jednostavno - quantity over quality! Time se danas vode proizvodjaci i to je jedini nacin da sto brze zarade sto vise.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Evindzer: A ti materijali i delovi finalnih proizvoda, gde se proizvode? Neka bude da su 51% iz Kine (a sigurno je veci procenat), to je kineski proizvod koji je prosao sve testove, ispitivanja, standarde itd te kompanije koja ga prodaje pod svojim imenom. U prevou Made in PRC with ??? logo :wink:
Joxy: moram da priznam da sam i ja sad za neke prvi put cuo videvsi ovaj video :D Ali to je dobro, sto se mene tice neka ih bude sto vise, ne samo kineskih nego i svih ostalih. Mi cemo imati veci izbor, a oni ce morati da se bore za nas kupce na raznorazne nacine. Neki ce da isplivaju na povrsinu, neki ce da ostanu na dnu...To je vecita borba za opstanak u trzisnoj privredi, pogotovu na svetskom nivou, gde se takmice najbolji. Pa neka ponude sta imaju, njihovu sudbinu kreiramo mi potrosaci.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joxy »

Слажем се са тобом, само бих још додао да је једна од најбитнијих ствари сам однос тих компанија према купцима, ту мислим рецимо на редовно избацивање апдејтова, подршке и сличних ствари, ту се види разлика између произвођача из самог врха и оних мало слабијих. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Evindzer napisao:Green, zato sto smo danas usli u eru potrosackog drustva, gde se stvari vise ne proizvode da traju godinama, vec da se pokvare malo posle isteka garantnog roka, da bi se zamenile novim. :(
Ja licno mislim da velike kompanije danas i te kako mogu da naprave dugotrajan proizvod, ali namerno to ne rade, kako bi se kupovale nove stvari, jer na tome kompanije zaradjuju. :angry:
Pa, da, ali onda nema bas puno govora o kvalitetu takve robe, zar ne? Sve je to na kraju isto g***o, samo sto je roba nekineskih kompanija bolje dizajnirana, pa mnogo vestije skriva svoj nekvalitet. Kontrola kvaliteta je kontrola u smislu da svaka komponenta nadje svoje mesto, onako kako je predvidjeno blueprintom. I to je to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

ljubabvb09, naravno, u pravu si, ali time si samo potvrdio moje reci.
Green, upravo to. Stvar je u tome sto je nekad izraz "kvalitet" podrazumevao i dugotrajnost, a danas to vise nije slucaj.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

Svjetsks firme imaju kvalitet i podrsku taman da u Sjevernoj Koreji prave:)
Ako neko misli da je isti kvalitet Apple ili Samsunga sa nekim Prestigio, Doughi, peti-deseti...
Nije to stvar samo sa mob. Satovi su slicni.
Ja postujem da neko nema kesha za brand uredjaj, ali ubjedjivati da je to sve isto...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

ljubabvb09 napisao:A ti materijali i delovi finalnih proizvoda, gde se proizvode? Neka bude da su 51% iz Kine (a sigurno je veci procenat), to je kineski proizvod koji je prosao sve testove, ispitivanja, standarde itd te kompanije koja ga prodaje pod svojim imenom. U prevou Made in PRC with ??? logo :wink:
Svaki put kad procitam ili cujem "made in PRC", crknem od smeha. :lol: :lol: :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od toda81 »

Pa to zna u bukvalnom smislu reci da znaci to :D
Note IV N9100 dual

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Prema podacima IDC-a (International Data Corporation) iz 4Q2014 medju prvih 5 najboljih svetskih kompaniju su dve ili tri (kako ko gleda) kineske kompanije:

1) Samsung
2) Apple
3) Lenovo
4) Huawei
5) Xiaomi

Android telefoni i dalje dominiraju zauzimajuci 76,6% trzista u 4Q2014. Apple je za poslednja tri meseca prethodne godine uspeo da isporuci 74,5 komada svojih proizvoda, sto je povecanje od 46% u odnosu na isti period prosle godne, opasno se blizeci broj isporucenih Samsungovih uredjaja. U odnosu na proslu godinu, svetsko trziste pametnih telefona, belezi rast od 27,7%, te je broj od bilion isporucenih komada, premasen za skoro 300 miliona i iznosi 1,3 biliona.

Detaljan izvestaj i analizu trzista i pomenutih 5 kompanija:
http://www.idc.com/prodserv/smartphone-market-share.jsp

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

ljubabvb09, koliko ja znam, ono sto je na engleskom billion, na srpskom je milijarda. :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/1,000,000,000
Dakle, cifra je 1,3 milijarde isporucenih telefona. 8)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joxy »

Значи у последњем кварталу 2014-те ипак је Леново трећи. ;)

Odgovori