Aplikacije na memoriskoj,kako ih zadrzati?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Dado boy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 01. Maj 2015. 21:19
:: Samsung Galaxy Core
:: Samsung Galaxy Y

Aplikacije na memoriskoj,kako ih zadrzati?

Post od Dado boy »

Pozdrav drustvo.Imam jedno,mozda glupo pitanje.Naime kupio sam novi mob,kada sam ubacio memorisku karticu u njega,video sam da nemam aplikacije koje su bile snimljene na nju.To nebi bio ni problem,ali neke od njih nemogu ponovo da downloadujem.Zanima me,dali je moguce da su negde sakrivene na kartici,ako jesu kako da ih vratim u funkciju?Unapred hvala na odgovoru :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Aplikacije na memoriskoj,kako ih zadrzati?

Post od tomas.hokenberi »

Dado boy, da bi dobio detaljne odgovore kako da sacuvas svoje aplikacije koje su na memorijskoj kartici trebalo bi barem da nam kazes o kom operativnom sistemu se radi (znamo samo da nije iOS cim pominjes memorijsku karticu ;) ).

Generalno nije moguce sacuvati aplikacije instalirane na memorijskoj kartici prostim prebacivanjem kartice u drugi telefon. Potreban ti je softver koji ce bekapovati aplikacije i koji ce izvrsiti reinstalaciju bekapovanih aplikacija, npr. Titanium Backup na Android platformi.

Ekvivalent prostog prebacivanja memorijske kartice je da imas PC, pa kupis novi PC, sa instaliranim novim operativnim sistemom na hard disku, pa ubacis hard disk iz starog racunara, kao drugi, pa se posle cudis sto ti se stare ne pojavljuju u "Program Files".

Generalno da bi sacuvao stare aplikacije potreban ti je stari telefon i softver za bekapovanje aplikacija i podesavanja. Ako nemas dostupan stari telefon ili si ga vratio na "fabricko stanje" posle vadjenja kartica, slobodno zaboravi na vracanje starih aplikacija.

Ako ti je dostupan stari telefon i nista nisi modifikovao prosto vrati karticu, instaliraj neku aplikaciju za bekap aplikacija, bekapuj ih na karticu (zajedno sa podesavanjima), vrati karticu u novi telefon i instaliraj istu aplikaciju koju si koristio za bekap da ih reinstaliras na novom telefonu.

Podrazumeva se naravno da imas na oba telefon isti operativni sistem (Android --> Android ili Windows Phone --> Windows Phone). Kombinacije razliciti OS-ova nisu moguce.

Jedini slucaj u kom bi potencijalno mogoa da koristis instalirane aplikacije direktno sa memorijske, bez bekap softvera, je ako si karticu prebacio iz "dumb" telefona u novi "dumb" telefon i na kartici imas Jar i Jad fajlove od aplikacija. No i njh bi svejedno morao da reinstaliras jednu po jednu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori