Moda danas?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Moda danas?

Post od Deltex »

Ovako, koje je vase misljenje, da li su klasicni monoblok telefoni sa tastaturom potpuno ispali iz mode i da su postali moda prosle decenije ili ne?
Uglavnom kada su u modu bili oni na preklop,vladali su godinu-dve-tri i opet su isplovili monoblok sa tipkama, zatim udar slajdera, pa opet sa tipkovnicom, ali ovaj zadnji talas ovih ''tanjira'' mislim da ih je ubio...
Nekako se osecam bezveze kada setam svoj monoblok sa tipkama,a svi oko mene imaju tanjire, a opet toliko mi je moj telefon dobar i jednostavniji neko tanjirasti da ga nebi menjao uopste,ali opet taj osecaj da je definitivno prevazidjen malo uzima danak.
P.S. Vidjao sam starije gospodje i sa nokijama sa externom antenom, a i babe sa eriksonom ajkula :D ali ipak sam mladji covek...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Moda danas?

Post od Behemoth »

Kako se uzme,danas masa ljudi uzima nove telefone samo zato sto su na tv-u videli da je dobar.
Moja devojka recimo,koristi Nokiu C3 i ne treba joj nista vise.Hteo sam da joj uzmem neki Android,Iphone,WP,ni da cuje.
Ali masu radi marketing,kako bi drugacije i prodavali proizvode...Moja keva je recimo koristila Symbian 100 godina,sad se navukla na android.A cini mi se da ce po isteku ugovora da predje na WP8,jer joj je ovo jos uvek prilicno komplikovano
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Moda danas?

Post od Lobachewsky »

Deltex, ne mora da znaci. Mislim da je u pitanju vise njihov cenovni rang, pa su zbog toga "ispali iz mode". Telefoni se posmatraju kao statusni simboli (kao odeca, rucni satovi), pa samim tim neki telefon od 50-70 evra i ne moze da bude nesto "moderan". Pretpostavljam da bi opet postali moderni kada bi proizvodjaci krenuli da izbacuju telefone savrsene izrade od nekih kvalitetnih materijala i prodavali ih u nekom cenovnom rangu od preko 150-200 evra. To ne znaci da bi svet ponovo poludeo za njima (jer su TS telefoni daleko zanimljiviji vecini zbog vise opcija i zabave), ali bi oni kojima takav oblik telefona odgovara imali uredjaj koji bi po izradi bio na visokom nivou, i samim tim bi kao statusni simbol dobio na znacaju. Ono kao poslovni telefoncic, direktorcic... Stoji, nije da ne stoji :) Ali ne mozes ti da budes "moderan" "biznismen" sa telefonom od 70 evra. :)
Ako ti je za utehu i "tanjiri" ispod 3.5 incha su definitivno ispali iz mode, iako imaju touch screen.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Moda danas?

Post od OdličanJeMemo »

Ja mislim da klasični telefoni nisu toliko ispali iz mode kod kupaca, koliko su kod proizvođača. Ja imam utisak kao da je nova moda nametnuta. Prosto, većina proizvedenih telefona, a da nešto znaju (smartfoni) su oblika ploče veličine ekrana od 3,5-4,5 inča, sa jednim od 3 glavna OS-a.

Nema tu više ni egzibicija u obliku, te preklopni, klasični slajderi, slajderi s boka, slajderi sa fizičkom qwerty tastaturom, slajderi s nekim fazonima kao što je bila ona Motorola koja se nekako okretala, fazon E72...

Meni je na primjer ovo oblikom savršen telefon:

Slika
Poslednja izmena od Miškoni u Ned, 08. Sep 2013. 16:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: uklonjen nepotreban citat

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Moda danas?

Post od miodrage »

Deltex, ako tebe tvoj uredjaj ispunjava i sluzi ti, sta te briga, koristi ga u zdravlju i sreci. Ako zelis tanjir, pladanj, stit ili tako sto, a ti to pazari. Trenutno je moda ogroman ekran i sto je moguce manje dugmica.
Mislim da ova ilustracija govori SVE!!!

Slika
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Moda danas?

Post od Deltex »

@OdličanJeMemo sa tvojom replikom se najvise slazem

@Miodrage danas je moda da se pojavis se nekima od ovih desno...Al kad pogledas sve crnilo,sivilo,monotonost, neoriginalnost, a na levoj gomila i oblika i boja i velicina...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Moda danas?

Post od ~Arkan~ »

miodrage napisao:Mislim da ova ilustracija govori SVE!!!
http://cdn.cultofmac.com/wp-content/upl ... iphone.jpg
+1

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Moda danas?

Post od m@c|-|oR »

Deltex, slika upravo to i govori. Nešto kao raznovrsnost nekad i danas :D

(evo vidim ovde i ono ludilo od Nokie 3250! Kako je to bilo bolesno napraviti! :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Moda danas?

Post od skar »

šta da vam kažem,meni nokia 100 ubek stoji u fioci,i ne prodajem je,jer kad ostenem bez telefona on mi obavlja sav posao,i znate šta?! osecam se mnoogo komfornije i opustenihe sa njom,kao prvo ne zvoni mi skype,viber il mail na svakih par minuta,kao drugo i ne vadim ga iz dzepa na svakih 10min kao sto imam obicaj sa smarthovima! metnem u džep i kad zazvoni stara dobra zelena slusalica je tu!!

Odgovori