Koliko vam traje baterija?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Chobby88 »

Naravno da je spor s3,na njegovom iphone-u cim zamislis aplikaciju telefon sam udje,ne moras ni da stiskas nista,a baterija traje 20 dana,screen on mu je 5 dana opusteno.Ta prica o bagovanju je zamrla dolaskom ics-a a o jb romovima da ne pricam,slab ti je to argument druze.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, nesto mi se tu ne slaze... MOJA Motorola radi 2 dana sa sinhronizacijama i par sati koriscenja, a jedan dan sa sinhronizacijama na sat vremena, dosta muzike i par sati surfa + price. RAZR MAXX mora da radi bar 50% duze!
Evo, danas oko 11:30 mi se vratio telefon i dobra 3 sata sam skidao aplikacije, podesavao launcher, sinhronizacije i sve ostale gluposti koje mi trebaju, posle sam vise od sat vremena slusao muziku dok sam se muvao po gradu i svo vreme mi je bio ukljucen 3G. Obavio sam ukupno 30-ak minuta razgovora i poslao/primio 10-ak poruka i par mejlova. Napisao par postova na forumu preko Tapatalk-a i na kratko pregledao FB. Sad je po mom satu 22:25 i baterija mi je od tada izgubila 30%.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od miodrage »

Tja ne znam koliko je ovo merodavno, sad sam napravio SS, ne pokazuje jos uvek pravo stanje, ali kad se pogleda i trajanje baterije, onda moze da se sracuna...
Slika

Znaci 4h aktivne upotrebe, 16h stand-by, i jos imam 42%. Ja sam uglavnom zadovoljan. Rekord mi je 9h upotrebe, 19h stand-by, bio je na 1%, nazalost tu sliku nemam :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od ione »

Slika

SII, bez gasenja ili avioncica :)
Koriscen je najvise za razgovore,2G (mislim da nisam prebacivao na 3G ni malo), malo neta(samo WiFi, jerbo roaming ubija), bas malo GPS-a, ~30 min. igrice, nisam siguran da li sam opalio koju fotku, trudio sam se da maksimalno sacuvam bateriju tj. da vidim koliko bez "njakanja" moze da izdrzi.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od m@c|-|oR »

ione, veoma dobar rezultat. Bilo bi dobro da si postovao i screen time, jer on kao najveći potrošač najviše utiče na potrošnju.
Ono što je još dobro kod tebe je da je kriva pražnjenja skoro pa linearna.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od telep »

Ovde je wifi bio upaljen

Uveče
Slika Slika

Ujutru
Slika Slika Slika

Na ovom je wifi bio isključen (vidite da je viber nešto radio)

Slika Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od miodrage »

Slika

Evo ga update od juce.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od nenad.fil »

Da odgovorim jer sam sada video pitanje.

Janka, ništa mi nije bilo isključeno samo sam koristio telefon normalno, sms, razgovor, pomalo tapatalk i bez mnogo akanja. Wifi uključen stalno, 3g isključen, i to je to. Iskreno, nisam ni ja mogao da verujem, verovatno je baterija trajala toliko jer ga nisam stalno cackao.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

ione, za ovih 5d je i mio ostao bez teksta :lol:

telep, to je to, još jedan dokaz da android ne ždere bateriji noću :)

miodrage, kako si ga hvalio očekivao sam dosta bolji rezultat, pogotovo što ima manji ekran, al dobro dobi su rezultati svakako :)

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od ione »

Pet dana Djurdjevica Tare :) Kada akam telefon sprzim bateriju za po` dana, bez akanja dan do dan i po, ekran je najveci zderac baterije, vicesampion je surf 2/3G. Steta za ovakvo dobre i izuzetno upotrebljive uredjaje sto su baterije bedne...Zamislite da imate Ferari koji mozete voziti samo oko zgrade a vasa dusa iste da izgazi papucicu gasa na Navaku :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od janka_88 »

ione, odlično si poređenje napravio. :) Nažalost prevelika je potrošnja baterija na današnjim uređajima kad je ekran u pitanju odnosno 3G internet isto. Jeste manja potrošnja na 2G ali kad se surfa dok na 2G učita stranicu ja na 3G mogu još 5 pročitati i za to vrijeme rada ekrane mi dođe na isto... Jedino dok ne surfam držim na 2G jer mi brže i ne treba. :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Ninolina »

Evo, izgleda da sam uspela da malo ukrotim moju bateriju na Galaxy S III...:) Sa uključenim svim mojim standardnim aplikacijama i sve vreme uključen GPRS (Data), a bilo je i WiFi-ja, Push Email itd...:)

Slika Slika Slika
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

Ninolina, ovo je veoma dobar rezultat obzirom koliko je bio upaljen displej + sve vreme gprs :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Sale_M »

Meni uz umerenije koriscenje N8 izgura 2 ipo dana,kad ga ne koristim za net i muziku nekad i skoro punih 3,a uz intezivnije dan ili dan ipo,a N9 nema sanse nikako duze od 2 dana,cak uz umerenije koriscenje.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Ninolina »

Baraba, jeste dobar rezultat, s tim da sam onaj prvi procenat, o kom sam pričala, namerno na silu potrošila kako bih dobila sto realniji rezultat, jer je ovo testiranje bilo u lične svrhe a ne da nekom nesto dokazujem. Tako da moze ovo da bude i bolje. Ako se stanje jos poboljša postavicu nove Screenshot-ove. Ubacila sam novi kernel i to mi je mnogo pomoglo. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

Baraba napisao: Kernel ti je brz ali meni njegov na S2 uvek iscedi bateriju i prestao sam da ga koristim.
:)
Konačno i ti da uživaš u bateriji S3 :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od janka_88 »

Baraba, pošto sam vidio da si uradio update na Jelly Bean pa me interesuje tvoje iskustvo sa baterijom kakvo je? Naravno znam da ti treba vremena da istestiraš ali eto čisto da imaš u vidu da podijeliš svoje iskustvo. :) Na gsmarena testu je duže trajanje, pogotovo se osjeti prilikom web surfanja pa me interesuje. Meni je tu i tamo približno isto kao na ICS, što znači da sam zadovoljan. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

janka_88, naravno, biće test sa JB.

Ovo je v4.0.4 stock pre nego što sam uradio update na JB, upaljen noću sa 3G net, test SGS3.

Uveče:

Slika

Ujutru manje za 12% :

Slika Slika Slika

Slika Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od miodrage »

Baraba, e ovo je realan test. 12% za noc... My Precious izgubi oko 7% za noc, ali to sam mozda 2-3 puta uspeo da vidim, kad sam popodne napunio telefon, jer u principu uvece docekam sa 20-30% baterijom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Ninolina »

Baraba, pa sad ispada da meni manje troši noću. Na onom testu gde sam postavila Screenshotove sa uključenim Data i Push mailom uz sve ostale moje programe u pozadini moj tel je potrošio nesto manje od 1% na sat vremena. Ne spavam 8h pa ne mogu tako da definisem ali je za 5 sati potrosio oko 4%. Ajd uradicu i ja nocas takav test pa cu postaviti Screeshoot-ove. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori