Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Pero, imao sam jednom fiskalni račun kod Gigatrona (nov računar) pa su me izvozali ko majmuna... A sa ovim pisanim računom sam 2x imao situaciju sa kvarom kod telefona i bez problema sam ostvario garanciju.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

СтокаБахата!
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 16. Mar 2013. 18:59
:: Xiaomi Mi 9 lite

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od СтокаБахата! »

Да ли се очекују неки попусти због настале ситуације око Коронавируса? :unsure:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Има ли неко са налогом на Гигатрон-у... У чему је фора, да ли се скупљају бодови приликом куповина па се после одобравају попусти или..?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od ciklon »

Скупљаш бодове до максимума, на пример и првом следећом приликом када будеш решио да поново купиш нешто код њих кажеш да желиш да искористиш скупљене бодове као попуст. После тога се сви скупљени бодови анулирају и поново крећеш од нуле.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Сконтао. Хвала.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Skyscrain
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2020. 22:16
:: Mi A3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Skyscrain »

Do sada sam uvek telefone uzimao preko operatera, medjutim sada bih da uzmem jedan za kes.
Ali ne bih u zvanicnoj prodaji jer vidim da je razlika u toj ceni i onim "slobodnim" cenama prilicna, te mi je telefon koji zelim tako pristupacniji.

Ono sto mogu da primetim jeste da uglavnom postoji podozrivost prema tim prodavnicama tipa onih iz Balkanske, ali nasuprot njima postoji dosta veca sigurnost u prodavce sa KP, pa mi je to interesantno, jer cenim princip funkcionisanja, nabavke i prodaje je isti.

Elem, potrazio sam ponudu na KP i znam da bi trebalo da trazim prodavca koji je tu duze sa sto vise pozitivnih ocena i komentara, i jednog sam nasao, oglasenog kao "Bato", pa ako bi neko ko je imao iskustva mogao da mi potvrdi da je ispravan izbor.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od pero0000 »

Ako je Bato iz Subotice, ok je, kao i Smiljana( kupovao i jednom sam imao reklamaciju, koja je resena za par dana). A ako si iz Beograda, tamo je ok i Vladimir (kupovao sam nekoliko puta od njega).

Skyscrain
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2020. 22:16
:: Mi A3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Skyscrain »

Za Vladimira znam, samo sam reci hvale cuo, ali nazalost on trenutno nije dostupan za saradnju.
Bato is SU ima telefon koji zelim, a najvise je ocena kod njega.

Dostupan mi je i telefon u tim nekim prodavnicama, ali koliko vidim i prikupljam utiske, konsenzus je da je pouzdanija i korektnija usluga ljudi sa KP.

Sto cenim da ima logike, jer prodavnice posluju pa posluju kao i svake druge, a ovim ljudima je bitno ipak da budu na glasu.

Amwy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 28. Okt 2019. 05:05
:: Sony
:: Huawei

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Amwy »

Da li je neko imao iskustva sa prodavcem sa kupujem prodajem
Tadija Đurović, Zlatibor?

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Skyscrain napisao:
Sre, 03. Jun 2020. 18:41
Za Vladimira znam, samo sam reci hvale cuo, ali nazalost on trenutno nije dostupan za saradnju.
Bato is SU ima telefon koji zelim, a najvise je ocena kod njega.

Dostupan mi je i telefon u tim nekim prodavnicama, ali koliko vidim i prikupljam utiske, konsenzus je da je pouzdanija i korektnija usluga ljudi sa KP.

Sto cenim da ima logike, jer prodavnice posluju pa posluju kao i svake druge, a ovim ljudima je bitno ipak da budu na glasu.
Moze link ka KP profilu i jednog i drugog prodavca moze zatrebati neko pouzdan nekada?Mislim na tog Vladimira i Batu.Moze i u pp.Hvala

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Da pitam ovde, mada izuzetno mi je nelogicno i u domenu naucne fantastike.Da li je zaista moguce da ako od nekog kupite telefon koji je taj prodavac uzeo kod operatora i nakon prodaje ili u bilo kom trenutku isti taj prodavac prestane da placa racune, meni kao kupcu telefona isti moze biti oduzet od strane policije na zahtev operatora?Kao, kako citam, telefon je vlasnistvo operatora sve dok traje ugovorna obaveza i na njihov zahtev ili zahtev policije mora se vratiti ako vlasnik ugovora sa operaterom prestane da izmiruje racune?Planiram da kupim telefon na kp pa me zanima ovo mada mi je skroz nebulozno.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od pero0000 »

Naravno da može(retko se desava, ali može). Moj prijatelj je tako prosao...došla policija i oduzela mu telefon. On se posle tuzakao sa vlasnikom ugovora.

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Nisam to do sada znao.Znaci, mimoici telefone sa garancijom operatera.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Deksi »

Može se oduzeti telefon, pisano je negde ovde još pre dve tri godine.

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Nisam to znao.Hvala na informacijama.Deluje malo nebulozno bar meni.Kao ono kupis npr. zamrzivac, haha, preprodas ga i onda traze da ga vratis.Al' q.rac.Ti neces a oni nemaju nacina da ga nadju.Ali zato mob tel ima imei i zato njega oduzimaju jer mogu da mu udju u trag.Glupost.Bar po meni.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Телефон купљен од оператера је везан за сам уговор тог продавца и оператера (тарифа коју је купио). Иако верујем да се овако нешто јако ретко дешава али правно гледајући нема шта да се дода.
Куповином у званичним продавницама које раде све по ПС цена је драстично већа али добијаш фискални и гаранцију 2 године, обезбеђен си. И наравно ако је то скупо онда КП где су телефони купљени у Мађарској, донети из Немачке или одакле већ али је гаранција таква каква је.
Festina lente.

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Apolo, nisam ja znao da je telefon u vlasnistvu operatera sve dok ne istekne ugovorna obaveza i dok se ne isplate rate za telefon ako je uzet na rate.To sam danas slucajno procitao.Inace gledao sam da kupim neki telefon na KP, ne znam jos uvek koji model i proizvodjac, gledao sam ponudu prvenstveno, i za garanciju jedino mi nekako stima garancija nekog od operatera jer jeste da se prave budale ponekada ali drasticno bolja iskustva imam sa garancijama operatera nego ovih ostalih.Trazim neki vakum fon, neotvoren, nekog od operatera.Garancija se sredi overom kod notara.Cisto sam zeleo da proverim da li je bas tako kao sto sam procitao da se moze oduzeti fon iako si ga kupio.A kupovati telefon na KP ili bilo kom sajtu, donetog iz madjarske nemacke ili bilo koje druge zemlje zbog razlike u ceni od nekih 50€ ali bez garancije ne znam koliko je pametno.Ili kupiti u nekoj od radnji u mom gradu nije bas pametno.Nemaju ni jedan jedini telefon a da kutija nije otvorena.Na svakoj radnji pise "Prodaja" , "Zamena", "Otkup", "Dodatna oprema", i naravno "Servis".A sve neki polupismeni prodavci a o serviserima da ne pricam.Garantujem da 99% nas ovde forumasa zna vise od tih prodavaca i servisera.Kako o telefonima tako i servisu istih.A garancija je pa tek posebna prica.Napisu ti na kartoncetu datum kupovine i imei, udare pecat i kraj.Nema fiskalnog pa ti ostvari garanciju sutra dan ako zatreba.A ponavlajam, nema neotvorenog pakovanja, sve kutije telefona otvorene.No, isfilozofirao sam ovde sad.Da se ogradim samo, nisam mislio na kupovinu u Gigatronu, WinWin, Tehnomaniji i sl. mislio sam na ove manje trgovine.

Skyscrain
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2020. 22:16
:: Mi A3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Skyscrain »

Ono sto sam ja cuo jeste da je vrednija ta jedna godina garancije kod ljudi sa KP koji su pouzdani, nego 2 god zvanicne.
Znate vec kako se kod nas na silu neretko ostvaruje pravo na garanciju, i ne moze bez stresa uglavnom, cast izuzecima.
A kod ljudi sa KP imate posla sa jednim covekom, koji ipak mora da vodi racuna da bude na glasu, da bi odrzavao biznis.
Ne kazem da je bolje kupovati na KP nego u ovlascenim radnjama, ali je poenta ta da ni ovlascena garancija nije garant u Srbiji, tako da mozda covek dodje na isto.

A sto se tice ljudi koji prodaju telefone uzete kod operatera, meni to iskreno nije jasno.
Zasto bi neko uzimao telefon preko tarife da bi ga prodao, osim ako ne zeli neki brzinski kes.
Coveku kome ne treba telefon, prosto ce uzeti popust na tarifu.

Ja koliko znam taj telefon je predmet ugovora izmedju operatera i korisnika, tako da pravno gledano verovatno da operater moze u nekom slucaju da potrazi sam telefon ukoliko nepostovanje ugovora do toga dovede.
E sad, da bi ga bas trazili preko IMEI-a i lovili, ne znam koliko je realno.

Svakako ja ne bih kupovao telefon koji je od operatera.
Jer sta time dobijate?
Zamislite da mu nesto bude i ko ce onda da ga nosi na reklamaciju, onaj kome ga je operater dao ili onaj kome ga je taj prodao...

Zamislite situaciju vi posle godinu dana nosite taj telefon jer se pokvario i tamo vam kazu postoje nerazmireni racuni ugovora ciji je ovaj telefon deo i tipa zadrze ga, ili jos gore na vas prebace odgovornost.

Mozda lupetam, ali mislim da nije nerealno.
Svakako bi mirniji bio sa godinu dana garancije kod proverenog "Madjara".

cekicm83

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cekicm83 »

Neznam zasto bi nekom sa KP bilo u korist da se reklamacija uvazi?!Ti kupis telefon od "proverenog" KP prodavca sa 1000+ pozitivnih ocena i naravno das mu pozitivnu ocenu jer je telefon u vakumu i naravno radi.Pisle toga nemas opciju menjanja ocene a on moze da nadje 1001 razlog da ne odgovori na tvoju reklamaciju.Garancija kod operatera je meni itekako bila od koristi.Npr dobio sam potpuno nov telefon kada je ustanovljen kvar koji sam i istakao.Nije bilo nikakvog cimanja i drndanja.Naveo sam da zelim da se kvar dijagnostikuje i da mi se odobri zamena jer ne zelim popravku.U roku od nedelju dana najvise pozvat sam da podignem nov telefon.Mada do sada to je moje jedino iskustvo sa kvarovima telefona uzetih od operatera.O iskustvima sa prodavcima u raznim radnjama pisao sam gore i mogu da navedem 1001 slucaj ljudi koji su prosli zestoko lose.Ta garancija tih ljudi ne znaci nista jer telefon nije legalno kupljen, nemas fiskalni i nema nista od popravke u ovlascenom servisu a kamo li zamene za nov telefon.I ovi u ovlascenim servisima pa nekada ne znaju sta da rade sa telefonom a ovi nazovi "serviseri" u "nezvanicnim" servisima su ljudi od kojih i ti i ja i Mika, Pera i Zika znaju vise.Sa fiskalnim racunom i zvanicnom garancijom ipak si vise zasticen nego ovako samo sto ljudi nisu jos upuceni da su sada malo vise zasticeniji nego ranije.Promenili su zakon malo na bolje sto se tice potrosaca.

Skyscrain
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2020. 22:16
:: Mi A3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Skyscrain »

Zato sto postoje forumi recimo, ovakva mesta gde ce neko podeliti pozitivno ili negativno iskustvo o toj osobi.
A internet em sto pamti, em se rec brzo prenosi.

Recimo primer ovih malih prodavnica, uvek se moze sada reci koja kako posluje, koliko su ljubazni, i koliko drze ili ne drze do svojih garancija.

Ja sam recimo pitao ovde za jednog coveka kojeg mi je preporucio drug, jedan clan mi je rekao da je ok.
Pitao sam na drugom dobrom poznatom forumu, gde maltene svi kupuju preko KP, ljudi su mi rekli da je pouzdana osoba, od koje su i sami kupovali i kupuju telefone. A pouzdanost u smislu telefoni su fabricki pakovani, brzo ti ga posalje, i resavaju reklamacije u roku ako postoje.
I meni je to dovoljno.

Dok sam recimo imao iskustvo sa jednom ovlascenom radnjom, odneo telefon da ga reklamiram, oni ga odneli u servis, servisirali, i vratili ga blago iskrivljenog.
Ja u soku, ponovo reklamiram, i nista, naravno to je moja krivica jer oni to nisu uradili.
Nisam imao zivaca da se ganjam, moja je greska sto nisam slikao telefon iz svih mogucih uglova pre nego sam ga predao, mozda bi i imao neki temelj da se ganjam.

Odgovori