Koliko vam izdrži baterija???

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Koliko vam izdrži baterija???

Post od miljex »

Interesuju me iskustva, koliko vam drži baterija na telefonu koji imate ili ste imali, mislim na novije modele displeju u boji... Znači stari dobri grafički displej se ne računa. :wink:

Ako može napravite razliku mjerenja kad ga iskorištavate do maksimuma i ono recimo normalno korištenje po principu pošalji koji sms,mms ili poziv, malo se igraj...

Možda nađemo telefon sa najboljim omjerom funkcija - baterija :wink:

Kod mene je ovako:
6630 dok je pržim maksimalno 2 dana, normalni uslovi 3 dana 'ladno;
7610, 6600 su mi bili približno isti jači tempo 1 dan, normalan tempo potrošnje 2 dana;
SE s700 2dana, odnosno 4dana
:!:

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Meni ma n-gage kad ga mucim(do maximuma) jako kratko, npr: Skinem ga ujutru u deset sa punjaca i bat je puna. Par sms-ova 2-3 min razgovora, 1-2 mms, puno igara, mp3-a, radia, aplikacija, bluetooth, 3gp klipovi... Baterija je oko 6 potpuno prazna.
A kad ga ne dotaknem 1.5 do 2 dana.
Poslednja izmena od Kuzman u Sub, 19. Feb 2005. 00:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Black Sabbath!!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Meni baterija na novijim fonovima traje oko 1 dan pri nekom normalnom radu...svega po malo...chak i 1.5....
A pri minimalnom radu moze od 2.5 do 3 dana.... :mrgreen:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Meni na 3650 baterija drži od 0,5 do 3 dana (bez gašenja preko noći)...
Obrazloženje: ako ga žestoko "pržim", recimo, ponekad odgledam neki DivX film u trajanju oko 2 sata, uključim isti dan BT konekciju na oko sat vremena, igram igrice takođe skoro sat vremena, malo slušam mp3, pošaljem desetak SMS-poruka, par e-mailova, razgovaram nekih 15-tak minuta do pola sata... Baterija ne izdrži ni jedan dan - recimo, oko pola dana, možda malo više...
S druge strane, ako sam u nekoj gužvi oko posla, pa "zaboravim na telefon", baterija izdrži i skoro tri dana (u početku je to bilo i malo više, telefon je sada star oko 10 meseci...)...
Najveći potrošač energije je definitivno ogroman displej i pozadinsko osvetljenje (i tastature).. Sve ostalo mnogo manje troši energiju...

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Kod mene, na 6230 je situacija dosta konfuzna - izgleda da je baterija bazdarena (znam, naravno da nije, ali tako ispada) da traje 1 dan! I kada ga maksimalno maltretiram i kada je na stand by-u baterija se od ujutru do uvece isprazni...
Evo, dva puta sam je testirao sa mp3 player-om. Oba puta je maltene izdrzala ceo dan da svira (oko 10ak satai), a isto toliko je izdrzala i sa obicnim slanjem sms-ova, gprs-om i igranjem. Da li ovaj mali displej trosi energiju k'o azdaja ne znam, ali situacija je takva. Gornja crtica signala baterije drzi dva-tri sata, a ostale se skidaju na, otprilike, svakih sat vremena - znam da zvuci neverovatno, ali tako je!
Cuo sam da baterije na 6230 drze krace, nego sto bi trebalo, ali da je to pola dana, pojma nisam imao! Eto, sad moram da uzmem bateriju od 6630 ili N-Gage QD.
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

tombraider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 21:51
Lokacija: Kraljevo

Post od tombraider »

Meni baterija u pasivnom rezimu traje cetiri dana, pri tom ga uopste ne gasim, a ako ga maksimalno maltretiram pa jedva da izdrzi jedan dan. Inace, telefon je
star neka tri meseca. Govorim o nokiji 6600.


Pozdrav 8)

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Meni na mojoj nokiji 7610 baterija traje 3 dana i kad se igram i kad se ne igram...
Napomena: Nikad ga ne gasim nocu!
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Meni na s700 traje do 6 dana kada ga ne pipam, samo da radi i po neki poziv. Kada pocnem malo da koristim kameru, mp3 (skoro svaki dan), displey koji ubija i ostalo, onda vec polako pada na 2-3 dana. Ako ga crpim po ceo dan bukvalno sa mp3 muzikom, slikanjem, ekranom i porukama izdrzi svega 1-2 dana.

Na p910 je drugacije. Baterija traje koristio ga ili ne oko 2 dana, naravno bez gasenja...

Ostale telefone da ne nabrajam...





P.S. Ni ja nikad ne gasim telefon nocu :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Zavisi, najduže mi traje na 3510i, i po 9 dana, ali mi je telefon dosadan, pa kada ga koristim, ne igram se previše. Najkaraće traje na N-gage, ni dan, dok ist ta baterija sa N-gagea u 7610 izdrži do 4 dana stalnog igranja(Bl 6C).
U susret novim izazovima...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Meni najduze traje na SE T610, ali ga cesto ni ne doticem. :) Onda na 7250i koji onako koristim, mozda 4-5 dana, pa na N-gage QD najmanje, kad ga, da kazem, mucim maximalno, mozda dan-dva, a ovako 3-4 s normalnom upotrebom, mada njega najvise koristim, tako da mi je ta normalna veca od normalne upotrebe na nekom drugom fonu od ovih mojih. :)
A zasto na N-gage-ovima tako kratko traje baterija...? :roll:

PREPORUKA: NE UBACAJTE NIKAKVE SCREENSAVER PROGRAME, TO GUTA BATERIJU!!! MENI NE DRZI NI 2 DANA S NORMALNIM KORISCENJEM... Mada ovaj program sto ja imam je stvarno super, al nisu bas debili ovi iz Nokie sto stavljaju onaj bezvezni sat, nego ipak to cuva i to podosta energije... :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Aj da krenem(pisem prosecnu duzinu trajanja)
P910- za sada mi je najduze izdrzala od jutra pa do mraka jer ga non stop cackam(mislim na telefon :lol: )
6630 oko 2 dana prosecne upotrebe
7610 isto
k700 sa novim fw 3 dana
s700 2 dana... najduze izdrzao verovali ili ne 7 dana bez koriscenja naravno!
7260 nisam jos dovoljno testirao... za sada je max izdrzala 1.5 dan... ali je mucim dosta...
A ubedljivo najduze mi traje baterija na t610 koja sa dobranim koriscenjem drzi oko 4 dana :wink:


@stefank Od koga je nokia uzela taj screensaver :lol: :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Akki... Daj koji fon... :mrgreen:
Znam da mislis na telefon... :lol: :lol: :lol:
...Ni od koga? :roll:
Meni na T610 traje bas mnooogo... Jos ga uvece stalno koristim kao baterijsku lampu :lol: tj nakacim onaj blic i posto kao blic ne pomaze mnogo kao lampa je odlican, reflektor pravi mali. :lol:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Od Sony Ericsson, oni su to izmislili. Izmislili su i Bluetooth, smatfon, touchscreen na mobilnom telefonu, sve oblike telefona sem slidera...

Vršio sam mali eksperiment, te ispada da mi baterija njduže drži na T68i, i do 6 dana sa sve korišćenjem maila, comunicama, igrica(obožavam Erix), 7 minuta poziva dnevno i po 20etak SMSova 3 MMSova dnevno. Blutooth bio uključen tokom dana, noću gašen.
U susret novim izazovima...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ludache, a otkad si ti SE fan toliki? :mrgreen:
Obozavam i ja Erix... :wink:

E, a jel bi bilo moguce nekako da se spoje recimo 2-3 NIMH punjive baterije od 2100 mah npr, i ubace u fon, kao sto moze da se radi na bezicnim fixnim? :roll: Jeste da bi bio malo tezi fon, al bi drzala baterija.............. :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hehe, pa naravno da je od SE :)))) ne mogu svi telefoni su mi kao deca... emotivno sam vezan za njih...
uh t68... imao je mnnogo jaku bateriju... Ludak koliki ti je rekord u erixu... obozavam tu igricu... :)))
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ne znam, javiću kada sledeći put upalim telefon. Igrom slučaja, sada mi je baterija skroz prazna, ali kada se napuni pogledaću.

Postao sam SE fan od kada sam shvatio da jedino SE telefoni imaju dovoljan nivo zabavnosti čak i ako nisu smartfoni, a da kvalitet funkcija ne izostaje. :mrgreen: (namerno koristim zeleni smajli)
U susret novim izazovima...

Shakal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 23:54
Kontakt:

Post od Shakal »

6600 - 1 dan kad ga mucim , 3-4 dana kad je pasivan
T610 - posto ga malo mucim baterija traje po 5 dana
A telefon na kom mi je njduze trajala baterija je 5110 - na njemu baterija traje po 10 dana

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Meni baterija najduze traje na nokiji 6210 preko 5 dana :D . Koristim je kao budilnik i imenik (posto za sada nemam fon). Na 3310 baterija mi je trajala zavisno od upotrebe oko 2 dana. Na sim. MC60 trajala 1 dan cak i 2 kad ga ne koristim.
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Koliko morash da budesh ..... da bi cheat-ovao tako niske igrice... :P

Meni je baterija na 7250i trajala oko 5 dana sa normalnom potroshnjom...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Definitivno nesto nije bilo u redu sa mojom baterijom na 6230, tako da sam u provdavnici, gde sam uzeo telefon, trazio da mi je zamene - i dobio sam novu, sa hologramom :P . E, sad, videcemo kakva ce biti situacija... 8O
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

Odgovori