Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od dzonsi »

cupcake, iz licnog iskustva znam da mogu da nadju telefon za 2 sata,uslov je naravno da ga neko koristi(Bilo onaj ko ga je nasao/ukrao ili neko ko je kupio od njih). Problem je policija nece da se cima ako si obicnan smrtnik.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od bandiof »

Evo i ja da napisem nesto :) mojoj devojci su ukrali tel koj je imala dve nedelje msm da je bila nokia e6 , odneli mi sve u mup i rekli kao javice ako nadju. Naravno nikad se nisu javili. E sad moja tetka je inspektor i njoj su ukrali sluzbeni tel u kaficu sa stola ga sklonilii u merkatoru na nbgu, posto je policiska stanica tu na minut otisla odma prijavila i predstavila se i tel su nasli za 10min ...sve mogu samo kada hoce i moraju :disgust:

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Professional »

Kada im je u interesu, naci ce ga za 5 min, a ako im nije, nece nikad. Makar je u PG tako... Trebas da imas debelu vezu da bi ti nasli telefon.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od toda81 »

Samo je pokvareno to ato zavisi ko si i sta si da bi se angazovali oko pronalazenja kradljivca
Note IV N9100 dual

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Malone »

Kako radi findmymovile za samsung? Ako se resetuje telefon onda se brise i samsung nalog, da li i dalje moze da se prati gde je telefon?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Baraba »

Ne briše se, ne može telefon da se koristi, mora user i pass.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od acamatic »

Baš tako, može koliko puta hoće da resset telefon ali uvek kada bude trebao na kraju da ukuca Samsung acc neće moći i samo će telefon služiti kao ukras...

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Bošković »

Ukoliko se desi da neko ukrade telefon, obavezno idite u policiju i dajte im imei broj, ali iako telefon vredi npr 50e uvek recite da vredi 150e jer oni nece da traze jeftiniji telefon. Moze da se desi da lopov taj telefon rasturi u delove i tako proda, e u tom slucaju ni policija ne pomaze. Pricam ovo iz iskustva...

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od knezevic76 »

Iz mog iskustva a i iskustva mog prijatelja ako načelnik potpiše nalog za lociranje aparata eto vama vašeg telefona u najkraćem roku.U suprotnom se oprostite od njega

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Malone »

Hvala Baraba i acamatic, to sam aktivirao i malo cackao, locira ga, zvoni... tako da zlu ne trebalo mozda i nije najpametnije da ga daljinski zakljucam ako ga ukradu ili ga izgubim jer ce vecina da resetuje telefon i zameni karticu tako da mogu da ga lociram i kada sam u blizini samo stisnem da zvoni. Postoji i opcija da se salju poruke odredjene sadrzine koje iskoce na telefon pa mozes da pretis tipa ako ti ne vrate telefon tu i tu krk :)
E sada ako ga daljinski zakljucam verovatno to moze da se sredi flesovanjem ili kako se vec zove?
A ovo preko policije, samo da ponudis da castis glavnog ako ti nadje, pod uslovom da je skuplji telefon.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od kutijagreha »

Srpski lopovi ukrali telefon, pa vlasnici stigao njihov selfi! (FOTO) : http://www.telegraf.rs/vesti/1422484-sr ... selfi-foto

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od acamatic »

Malone, pazi ti možeš da ga prvo zaključaš preko sajta nekim pin kodom, pa zatim da ga pustiš da zvoni i da šalješ poruke da je telefon ukraden i da se vrati vlasniku. Al za sve ovo treba net biti omogućen da bi mogao raditi to. Al kažem ti, može on karticu da promeni, može da mu odradi factory resset, al ništa mu neće značiti kada dođe do onog dela da ukuca Samsung account da bi mogao telefon da koristi.
Postoji i neka aplikacija koja se skida(plaća) sa marketa i kada nju ubaciš valjda se nigde ne vidi da je instalirana, može da uslikava prednjom kamerom a da se to ne vidi da šalje te slike na određen broj i još mnogo toga. Ne znam tačno ko je beše kupio dal baraba ili neko drugi, ali samo znam da se super pokazala..

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od yocasylver »

Bilo bi lepo da se setis te aplikacije,mnogima bi znacila.Ako neko zna neka javi,da zstitimo svoje aparate i privatnost.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od acamatic »

Ne mogu tačno da se setim aplikacije kako se zove, ali taj što je poseduje on će se već javiti i reći će nam koja je to. Sve u svemu aplikacija kako je opisana odlično radi posao, a nije ni skupa da se kupi, tako da ono..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Azimuth »

AndroidLost. Ikonica koja se pojavi izgleda kao da je za beleske, cak i pise "notes" u nazivu. Samo je podesis, das ovlascenja i to je to. Dalje sa kompa pratis i upravljas telefonom.
Za Samsung je ovo nepotrebno, postoji po defaultu mnogo bolja opcija sa nalogom ;)

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Malone »

Pogledao sam i anroidlost ima vise opcija, da ukljuci wifi, gps, da procitas poruke, slika prednjom i zadnjom kamerom, snima zvuk... sve to Samsungov findmymobile nema, ima samo call listu, lociranje, alarm i da saljes poruku da ovaj procita.

Jedino sto nisam nasao, da li se sve ovo brise prilikom resetovanja.

E sad mi pade nesto na pamet, ko ima jeftiniji mobilni, moze recimo da se stavi u kofer ili putnu torbu i tako pratis gde ti je torba. Recimo ko putuje avionom ili busom pa da vidis dal ti je neko i gde odneo. Jedino ne znam da li bi hvatao gps signal i da li bi mogao da se locira pomocu mobilnog signala?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od acamatic »

Za brisanje aplikacije ne znam, ali mislim da se resset-om sve briše pa i ona.
Za stari telefon naravno da može da posluži, ako je upaljen i hvata mrežu neku on automatski šalje i signal.
Evo da ispričam priču, imali smo slučaj da je auto ukraden, ali vlasnik je ostavio u sakrivenoj pregradi stariji telefon. I on je otkrivao signal samim tim i policija ga je locirala mnogo brzo, nisu daleko otišli nekih 50tak km ali džabe bili su uhvaćeni. Tako da ako idete u drugi grad nije loše da se ovo upotrebi..

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od kutijagreha »

acamatic, odlicna ideja :) ovo nije lose da se zna :wink:

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Drakenzen »

Telefon ne mora da bude ukljucen?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Azimuth »

Valjda mora. Ne znam kako bi drugacije primio signal.
Inace, ti telefoni bez gps-a mogu samo okvirnu/pribliznu lokaciju da daju. Fora je sto hvataju signal sa 3 bazne stanice tj antene pa se onda gleda presek i gde je poklapanje, a to moze biti podrucje velicine i po nekoliko kilometara u precniku. Tako barem rade oni fiksni sa sim karticama.

Odgovori