Formiranje i punjenje baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od toda81 »

U pravu si. Najgore je kada covek postane opterecen nekim nevaznim stvarima i na taj nacin samo manje uziva u svemu sto mu pruza telefon
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Drafer »

Mislim da je najbolje napuniti bateriju, pa telefon staviti u frizider i nikako se ne javljati ni na pozive ni na poruke i ne vaditi ga napolje dok ne pisti da je prazna baterija :D
E sad, postoji siroki spektar mogucnosti izmedju prve kombinacije i druge a to je da se baterija potrosi za 2-3 sata silovanja, to je individualno ali svakome dopustivo da izabere nacin koriscenja i prilagodi svojim potrebama :wink:
Android 12

kyokushinmama
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2014. 13:25
:: samsung

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od kyokushinmama »

Pozdrav svima,

Upravo mi je stigao novi L2 G2. Ljubazno molim za savet oko punjenja i pravilnog formiranja baterije. Hvala unapred!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Azimuth »

Ne postoji nikakvo formiranje baterije.
Ja kad kupim nov telefon to uradim ovako. Prvo ga koristim dok se ne ugasi, potrosim to malo baterije sto ima u njemu. Tako ugasenog ga stavim da se napuni. Kada se napuni, upalim i normalno koristim. Posle toga puni kako ti je drago :wink:

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od pelleruma »

Godinama unazad nema potrebe za ti formiranjem.Ljudi po navici kada su baterije imale takozvani - memorijski efekat,su nastavili da to rade baterijama koje to nemaju.Ja jednostavno kad kupim telefon ga koristim najnormalnije.Jedino obracam paznju da bas ne padne ispod 10% i da kad se napuni skinem odmah s punjaca(ne istavljam preko noci na punjacu).Uzivaj u telefonu
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

kyokushinmama
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2014. 13:25
:: samsung

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od kyokushinmama »

Super! Odavno nisam kupila nov telefon, pa...

Azimuth, Pelleruma, hvala vam puno oboma :) .

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od vlade93 »

Ljudi, imam problem sa baterijom na mom Optimusu G.. Poceo zadnjih dana kad dodje baterija do nekih 7,8,9,10-ak % da se samo zacrni ekran i ne moze nista da se radi, tacnije prazan je, jer kad ga stavim na punjac prikaze da je skroz prazan..
E sad, verujem da tu nema neke pomoci sem nove baterije, njemu em je integrirana baterijam, em za njega sam jedva nasao i gumu, a kamoli bateriju da nadjem..

Telefon imam 11 meseci vec, nisam imao do sad problema sa njim, i na njemu je i dalje fabricki 4.1.2. Nista nisam menjao.
Koje je vase misljenje..?

P.S. ako sam promasio temu prebacite je u odgovarajucu ako nije problem..

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od fannY »

vlade93, najbolje da nosis u servis. :)

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od vlade93 »

Izgleda da cu morati, samo ne znam u koji, nemam neko poverenje ni u jedan servis posebno..

Neki su rekli da mu je baterija ista kao na nexusu 4, istina, istih su mAH, ali ne znam da li je to dovoljno da baterije budu iste ili su stvarno iste..
Ako su iste, valjda cu lako naci bateriju novu, nexus 4 je dosta rasprostranjen telefon..

juga89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 02. Okt 2014. 22:56
:: Samsung Galaxy I9060

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od juga89 »

Ljudi da li je normalno da se baterija od 2100 mAh puni preko 5-6 sati( do sada se nikad nisam sretao sa ovakvim problemom, obicno sam punio baterije za 2-3 sata max) preko punjaca , ne preko USB-a? Prvo je punjenje. I da li ce se izdrzljivost baterije povecati posle tih famoznih 2-3 ciklusa od 0-100%?

Hvala na odgovoru! :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Sale_M »

Nije normalno pa cak iako je prvi put,pod uslovom da je originalna baterija u telefonu i originalan punjac.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

juga89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 02. Okt 2014. 22:56
:: Samsung Galaxy I9060

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od juga89 »

Doduse nije bilo 5-6 sati, malo sam preterao. Punio se oko 4 sati i nesto malo preko. Nova baterija original punjac (valjda je, dobio sam tako uz telefon u MTS-u). Ali izdrzljivost baterije je mizerna, da on u standby modu moze da izdrzi malo preko 24 h (sve sam moguce pogasio i osvetljenost ekrana je oko 10% ako ne i manje)... Sta mi predlazete? Da trazim novu bateriju ili mozda je do neceg drugog ili ce se mozda ipak to popraviti posle par punjenja ? Inace dijagonala ekrana je 5", a velicina baterije je 2100mAh. Model telefona je Samsung Galaxy Grand Neo I9060.

Mozda nije pravo mesto za ovo pitanje, ali svaka bi pomoc dobro dosla!
Hvala unapred! :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od 1808 »

juga89, tu nešto nije kako treba. Ili imaš neke aktivne procese u pozadini koji konstantno cede bateriju, ili je u pitanju neka neispravnost hardvera (uređaja). Taj tvoj telefon ima Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 procesor koji odlikuje vrlo mala potrošnja struje, tako da bi baterija u okolnostima kakvim ih ti opisuješ morala da traje bar duplo duže.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od majkon80 »

E ovako,sada sam razgovarao sa serviserom,koji je inace dobar serviser radi i komplikovanije stvari,on prilikom razgovora slucajno smo se dotakli teme oko baterija i evo sta mi je rekao"Pusti ti to sto pisu po internetu da se baterije vise ne formatiraju,obavezno se formatiraju i jos jednu svrar je rekao,punis telefon tek kada se isprazni ne do kraja,ali pri kraju baterija,na moje pitanje sto?kaze jer svaka baterija ima odredjeni broj punjenja,ona nema vek trajanja vec to."
Sta vi mislite o ovome?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Green »

Kako se to onda baterija formira, po tom serviseru? Kao onda sa Ni-MH baterijama, 3 puta po 12 sati?
Ne bih da vredjam, ali mislim da taj serviser prica gluposti. Formiranje vise nije potrebno raditi otkako su litijumske baterije poceli ugradjivati u telefone. To za odredjeni broj punjenja takodje nije tacno. "Memory efekat" je bio karakteristican za stare baterije na bazi nikla. Litijumske baterije je pozeljno puniti od 40% pa na vise.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od majkon80 »

Green, ja to znam,ali sam samo napisao iskustvo koje sam imao veceras

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od acamatic »

Za formiranje je po meni čista glupost da se to radi litijumskim baterijama kao prvo. A za memory efekat, u to iskren da budem verujem, jer pouzdano znam da se tako neki čipovi guraju po štampačima da posle nekog vremena više ne mogu štampati, osetio sam na svom džepu da uređaji koji se sada kupe izdrže samo toliko koliko traje garancija i kada ona prođe onda riknu, a neki uređaji koji stoje u kući 30tak godina rade kao i prvog dana kada su kupljeni, samo što su ostareli(tv, frižider, šporet, bojler...).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Green »

majkon80, tebi svaka cast, momcina si. Nego, iznenadilo me to da jedan serviser mobilne telefonije jos uvek ima takvo misljenje.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od Re_EDuCaTiON »

li ion i li polymer baterije se ne formiraju jer su na bazi litijuma (ovo prvo li u nazivu) , samo sto se ove baterije ostecuju ako padnu ispod 10%, bar je tako bilo, i trebalo bi bar jednom mesecno isprazniti bateriju do kraja i napuniti do lraja, to se zove formiranje baterije. :)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Formiranje i punjenje baterija

Post od vla-do »

samo sto se ove baterije ostecuju ako padnu ispod 10%
trebalo bi bar jednom mesecno isprazniti bateriju do kraja i napuniti do lraja, to se zove formiranje baterije
Re_EDuCaTiON, pročita li ti svoj post? :roll:

Odgovori