Opet malo o cenama telefona...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Opet malo o cenama telefona...

Post od Sasa_NS »

Prati li neko kretanje cena telefona na trzistu SiCG (informacije koje su na ovom sajtu)?
3660 može da se nabavi za 414 evra!!? Neverovatno! Koji bi to ludak kupio po toj ceni sada kada Nokia 6600 kosta oko 270 evra?
Kako komentarisete pad cena donedavno najtrazenijh telefona (6600, 6230...) i istovremeni rast cena nekih starijih modela?
Recimo, u proteklih 6 i kusur meseci Nokiji 6600 cena je pala za dobrih 100 evra (time je postala itekako aktuelna i za nas smrtnike sa normalnom dubinom dzepa), dok je 3650 poskupeo za skoro 40, odnosno, vratio se na nivo od oko 200 evra...
Jedino dobri stari N-Gage stoji vec mesecima na istoj ceni...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Za 3660 se i ja pitam, za te pare moze da se nadje 6670 :!: :evil:
Ne znam kako to ide kod nas, u inostranstvu je drugacije... Mozda je pala potraznja za 6600 i 6230 ili shto znam tako neshto vjerovatno... :roll:

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

pa ja sam moju N6600 pre neka 4 meseca platio 210e a nista joj ne fali a stavio sam bukvalno sve u nju, doduse verovatno je kradena, al sad, bas me malo...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Cene padaju telefonima koji su veoma traženi, kako kod nas, tako i u inostranstvu. I normalno, kako na tržište uplivavaju kradeni, dekodirani... šta sve ne telefoni, onda i ovi koliko- toliko legalni moraju da spuste cenu kako bi ostali u trci. N-gage je kod nas najjeftiniji na svetu i tu cena ne može više da padne. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

sto se vise telefon trazi, sve ga vise nabavljaju iz raznih izvora pa se samim tim i stvara ogromna konkurencija koja dovodi do smanjenja cena :mrgreen:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa tako sam i ja razmisljao... Ali ljudi, ovo za 3660 shta je, zna li iko, ja sam prvi put kad se to pojavilo mislio greska (kao prije jedno mjesec dana nedje u 2 h uvece kad je za 7610 pisalo da je 250e), ali vidim stoji evo vec koliko... :roll:

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Ma nemam pojma sta se desava, 6230 je za nedelju i po dana pala 10-15 eura, 6600 takodje prati taj trend pada... 3660 veliko cudzenje sa moje strane 8O 8O 8O .....
Nokia E65 + Logitech BT Headset

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

3660 je cini mi se legalno nabavljen (pogledaj firmu, mislim da je Royaltone ili tako nesto) i namenjen je bas za nase trziste. Uz telefon dobijas garanciju koju (kako sam razumeo) mozes da iskoristis bilo gde u svetu, originalno nokia uputstvo na srpskom jeziku itd..

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Vala pa da je 7610 pa mnogo, 3660 ne bi trebao toliko da bude. A sto se tice tih ... ahm ... originala za nase trziste, proizvode se u Madjarskoj... Ja sam tako kupio preko jednog operatera ovdje, a oni su uzeli mobove od glavnog uvoznika Nokije za cio Balkan... :evil:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

hmm...i ja mislim da je 3660 "legalan" tako su rekli u comtrade-u...i me pada mu cena... :roll: :roll: :roll: .....a cene padaju jer svi kupuju fonove zbog dolazeceg poreza...tako da...veca konkurencija..manja cena.... :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A najvise mi se svidja sto su pale cijene 7610 i 6670 mnogo u zadnje vrijeme, 6670 npr. za par dana nekih 60-70e. :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Kakav porez? Lepo ste rekli sto vise tel, to manja cena, sto veca potraznja veca cena, osnova zakona ponude i potraznje! SAmo sto to vazi u zemljama gde nema "sivih" telefona! Kod nas cena zavisi pre svega od kolicine ilegalnih telefona! Da ako je original dobijas internacionalnu garanciju, uputsvo na srpskom original!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

PDV koji se uvodi kod vas od 1.1.2005. koji iznosi 18%. Zar ne znas za to? :roll: :roll: :roll: :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Znam za PDV ali zar sada porez nije 20 %?:oops:Aj molim te objasni mi, ja treba da kupim bar jos 2 nova tel-a u sledecoj godini, tako da mi je jako bitno! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa koliko ja znam kod vas taj porez ne vazi za kompove, mobove i ostalu tehniku. Jer kod nas su iste cijene bez poreza npr. nekog HDD-a kao kod vas normalno...

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Jao bre,99 % ljudi ne shvata da ce sve biti isto kao i pre,nema nikakvog znatnog povecanja u cenama,i objavljeno je i u svim novinama da nije u redu i realno sto se ljudi(od strane nekih preduzeca i firmi) pozivaju na kupovinu do kraja ove godine jer ce kao cene biti vece od sledece.Akki,dobro razmisljas tj u pravu si :) Smanjice se siva ekonomija ali ce opet biti ponude sa manjim cenama pa ce ostatak takodje snizavati cene da bi ostao u igri,uostalom radi se neznatnom ukupnom povecanju od recimo 4% sto i nije neko povecanje slozicete se?

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

4%??? 8O Pa jeste li vi normalni? Kako cu sad da kupim telefon? Nemam para ni ovako, a treba mi jos 4%?

PS: Šala mala! :lol:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

PDV postoji odavno u mnogim zemljama EU, ništa novo. Fora je da će svi - od proizvođača do potrošača plaćati porez, ali se na kraju godine vraćaju pare svima sem krajnjem kupcu. Naravno, ako se nešto kupuje kao osnovno sredstvo, ne plaća se porez, odnosno, vraća se na kraju godine. Ne bi trebalo ništa značajno da se desi, poskupeće malo neke stvari, ali neće biti klanica. A što kod nas skoro svi rade na crno, to je druga stvar, takvi i prave haos. Tako bi bar trebalo da bude, videćemo...

A usput, hoće neko moju 3660 za 300 evrića, super povoljno! :wink:
Šalim se naravno... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Radoslav
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Uto, 19. Okt 2004. 20:06

PDV

Post od Radoslav »

Nista znacajno?
A Racunari na koje trenutno neplacamo porez i komponente?
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Porez se odnosi na SVE.... :( pa cak i na pice u kaficu...e sad to je dobro i loshe....za kompove je loshe poshto nije bilo poreza...a na nekim proizvodima je bio veliki porez...(veci od 20%)....tako da ce sad svi proizvodi imati porez od 20%...
ne znam koliko ce to uticati na cene mobilnih fonova... :roll: :roll: :roll:
Jel bio uopshte porez na mobove do sad....ili su bili kao kompovi.... :?: :?:

Odgovori