I-mode?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

I-mode?

Post od stefank »

Shta je to I-mode? Sve vise vidim da se spominje to na ovom forumu ali nikako da ukapiram tacno sto je to, znam da je nesto sto ima veze s GPRS-om valjda, ali ako neko moze da mi pojasni...? :oops:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

E moj telefon ima taj i-mode. Imam u favourites njihove precice za i-mode, i-mode mail i java igrice. Takodje su u telefonu bila dva tematska wallpapera. Aktivirala sam MMS i GPRS i sve radi i-mode ga ne buni. Al ne znam sta je to? Mozda neka strana mreza. Ako neko zna nek malo bolje objasni. :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Evo vam link pa prevodite, tu vam pise sve o i-modu, ja da vam objasnjavam nista ne biste skapirali, jer mnogo komplikujem! :oops:

http://www.nttdocomo.com/corebiz/imode/index.html
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hah. :lol: Onamo i nije nesto super objasnjeno, tolko sam i ja znao da je nesto s GPRS-om i WAP-om. :mrgreen: Mozda je bolje da ipak ti objasnis ili neko, pa kako-tako? :lol:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

I-mode i WAP su razvijani u istom vremenu sa istim zadatkom(da prinesu internet ka telefnu), ali na različitim tržištima. I dok je WAP evropsko-američki standard, i-mode je više japansko-kinesko-koreanski (ali je zastupljen i u Zapadnij Evropi i Severnoj Americi). I u osnovi glavna razlika je to što je uzeta različita polazna struktura koja bi zamenila html(vladajući internet jezik). I dok je za WAP to WML jezk, za I-mode je to cHTML. A kako je mobilna telefonija(pa i sami aparti) napredovala, opšte je usvojen xHTML na telefonima(te sada više i nema veze da li je stranica I-mode ili WAP, jer svi čitaju sve). Iako je to rešeno, ostao je još jedan problem, a to je: ne podržava svaka mreža I-mode samim tim što omogućava WAP, a ni obrnuto. I tu je osnova sadašnjeg problema. Korisnici koji imaju japanske telefone ne mogu uspešno koristiti WAP(tu podrazumevam i GPRS), jer mreže ne podržavaju I-mode, za koji su potrebna drukčija podešavanja, kako na telefonu, tako i podešavanja servera. Korisnici WAP telefona mogu otvarati i I-mode i WAP, pa čak i HTML stranice, a I-mode korisnici su osuđeni na propast(osim ako su na mreži koja podržava I-mode, a u SCG takve nema). Valjda sam objasnio barem malo o čemu se radi. :D
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Eto ludak je objasnio sustinu, isti cilj samo druga sredstva!!! Ne znam da li je neko koristio i-mode, meni licno je on bolji od jer je sve boje organizovano, lakse se nalaze stvari, jer je pravljen prvenstveno da bi olaksao korisnicima koriscenje multimedijalnih sadrzaja, bezbednih prenosa podataka i sl, po nizim cenama! U tu svrhu je pravljen i wap ali se i-mode mnogo brze razvijao i bolje je organizovan jer je i-mode prvenstveno razvijan za odredjeno trziste, konkretno Japan, gde sam ga i koristio! Zapanjujuce je kako se lako stize do podataka, npr, izgubio sam se u Tokiu, nista strasno, odtisao sam na sajt, skinuo mapu grada, pogledao svoj polozaj i snasao se za minut! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

To je odlicna stvar, ali u Tokiju... Kod nas jos uvek ne funkcionise...
:wink: :wink: :wink: :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Zanimljivo. Ali mi uvijek moramo da zaostajemo u svemu. :evil: Koja je brzina u kbps toga i-mode -a? 8O

Odgovori