T-Flash kartica? Kako i Sta?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

T-Flash kartica? Kako i Sta?

Post od jevrem »

Da li card reader/writer koji cita mmc i ostale kartice moze da cita i naravno pise po T-Flash kartici? Dobio sam adapter za T-F karticu uz telefon, koji izgleda kao mmc...
Zanima me da li ce bilo koji od Card R/W 6-in-1; 8-in-1 ili 10-in-1 moci da procita pomenutu T-Flash karticu? :?: :?:
Nokia E65 + Logitech BT Headset

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Vecina card reader/writer-a chita sledece vrste mem. kartica:
CF-I / CF-II / Micro Drive / SD / Mini SD / MMC / RS-MMC / MS / MS-Pro / MS-Duo / MS-Pro-Duo / SMC / eXcellent Digital Card.
Pa ako primetish da ta T-Flash ima iste kontakte kao neka od ovih, onda da. :wink: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Posteno da ti kazem ja za T-Flash kartice nisam ni cuo, voleo bih da cujem (procitam) nesto o tome inace kao sto dr. rece ako je ta kartica slicna nekoj od ovih drugih, onda ima nade.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa nema sanse da postoji card reader/writer koji ce citati sve njih i T-flash istovremeno....
T-Flash kartica je mnogo manja od mmc, sd... ali zato postoji "adapter" koji izgleda kao kuciste od mmc-a ili neke kartice slicne velicine i taj adapter ima kontakte koji su kao kod mmc-a! Ali da li smem ja da T-flash ubacim sa tim adapterom u card R/W?

Nemam pojma neka mi neko kaze posto nikad nisam video RS mmc da li i on ima adapter da bi se ubacio u card reader/writer?
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

I RS ima adapter za klasičan MMC, a čim si i ti dobio uz TF, znači da ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Uostalom, probaj i uveri se! :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Kod nekih chitacha mem. kartica nije ni neophodna upotreba adaptera (naravno pod uslovom za mozesh da izvadish karticu nakon upotrebe :mrgreen: ). :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Koje su ti to kartice, T-flash? :oops: Moze li neko da napise malo vise o tim karticama, i koji uredjaji to koriste, jer ja nikad nisam cuo za to ... :roll: Ja sam cuo samo za ove koje je Dr Nick napisao... :roll:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ovako izgleda (ovo veliko sa desne strane je adapter za SD slot)

Slika
Slika

a detalje imaš ovde

http://www.dcviews.com/press/SanDisk-T-Flash.htm

Motorola E1000, A1000 i V710 koriste takve kartice, a ime T-Flash je promenjeno u TransFlash.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Ja je imam u Motoroli E 398 (exstra fon za male pare), a memorija je jednja od najmanjih za mob telefone!
6230 mi koristi obican mmc koji je (vidi se sa slike) mnogo veci od T-Flash-a (velicina adptera)
Nokia E65 + Logitech BT Headset

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ne znam, ja sam ipak za dobru staru MMC, to sto je ova laksa par grama i malo manja nema veze, a i ova je dosta mala nije ni nju prelako utaknut u citac. :mrgreen:

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa dobro to za par grama... ali ja vec imam T-flash karticu (samo nju mi podrzava telefon), tako da nemam pojma da li ce da radi u card R/W? :?:
Nokia E65 + Logitech BT Headset

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Trebalo bi da radi... Nema sta da cima... U sustini sve ti je to isto s... samo drugo pakovanje... Ako je napakujes preko adaptera mora da radi...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa Jevreme, ako si dobio i adapter (a jesi, ako sam te dobro razumeo), naravno da će raditi u Card R/W. Adapter je za SD slot, znači nikakvih problema neće biti.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa da :oops: nisam bas razmisljao o onome sto pise na adapteru... pa da treba mi bilo koji card R/W koji cita SD i moj problem je resen! Zahvaljujem!
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Odgovori