Najbolji Bluetooth adapter?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Najbolji Bluetooth adapter?

Post od jevrem »

Koji Bluetooth adapter je najbolje uzeti, zelim da cujem misljenja ljudi koji ih koriste...
U prodaji sam primetio dva MSI adaptera ( "obican" koji je 21e i neki "class I" koji je 29e). Cuo sam da ima i jeftinije da se nadje uredjaj ovog tipa, ali cena je zanemarljivo manja nekih 2-3e. Ali resite mi dilemu koji da uzmem i da li je bitno da li je "obican" ili class I?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ama običan, to i onako i onako nije bitno, jer ćeš telefon uvek držati blizu adaptera. I da dopunim do 10 znakova.
U susret novim izazovima...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

bitno ti je samo da ti bt uredjaj podrzava windows koji imas naprimer ako imas xp na kutiji uredjaja pise koji windows podrzava taj bt uredjaj a kad ga instaliras komp ce prepoznati sve sto ima bt na sebi pa tako i 6600 :wink:

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

A koja je razlika izmedju ova dva koje sam pomenuo? (Mislima na dva MSI-eva BT adaptera)
I da koji vi BT adapter koristite?
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ja koristim onaj "obicni" MSI (PC2PC USB Doongle) i sasvim sam zadovoljan... Radi savrseno, uparuje se momentalno sa svim uredjajima i nemam nikakvih problema. Jedinu zezanciju imao sam prvi prvoj instalaciji (instalirao sam ga kuci i u firmi na dva racunara): desio se sitan problem sa vec instaliranim usb drajverima koji su se "klali" sa ovim novim, MSI-evim... Kada sam ih sve pobrisao, racunar je sam "povukao" sta mu treba (i na 98 SE i XP) iz backup-a na racunaru i MSI CD-a i dalje je sve bilo o.k.
Razliku izmedju ova dva koja si pomenuo ne znam. Mozda je rec o nekom softverski jacem proizvodu (ili cak hardverski - veci domet)? Ma uzmi obicni i ne brini...

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Koliko ja znam obican Bluetooth adapter ima valjda deklarisan domet na 10m, a class I ima deklarisan domet od 100m, sto je u praksi nemoguce. U sustini isto sr**e, drugo pakovanje. Tebi i jedan i drugi odgovaraju jer telefoni koliko ja znam imaju "obican" bluetooth, pa nema svrhe da uzimas class I, mada sam cuo da 6600, navodno ima ovaj bolji bluetooth.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Ma treba mi za 6230... Tako da cu da uzmem ovaj "obican" i valjda ce da sve sljaka kako treba....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kao što reče Aca, Class 1 je do 100m u prečniku, a ovaj "običan" je class 2 - do 10m. Ja koristim Tecom BT3030 class 1 sa malom pokretnom antenicom, i spajao sam dva kompa udaljena skoro 40m, dakle Aco - jeste moguće. Sa boljom usmerenom antenom koja ima svoje pojačanje (od recimo 25dB), možeš da povećaš domet na kilometar i više (dobijaš access point spravu). Ali, za telefon je sasvim dovoljan class 2, osim ako planiraš iz dvorišta da komuniciraš sa kompom... :wink: :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Da, ali, kao što sam ja napisao, nema nikakve veze, jer se telefon uvek drži na kompjuterskom stolu (ili negde u blizini). E, čak i da uzmeš skuplji Bluetooth adpater, 6230 ne podrava veći domet od 10 metara pa sve to dođe malo bacanje novca. Mislim da će prva Nokia sa dometom od 10 metara biti tek 6630. SonyEricssoni ovo već podržavaju, ali samo P800, P900, P910, S700, nisam siguran za K700.

Dakle, uzmi "obični" adapter. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

1. Ja sam imao loshih isqstava sa MSI bluetooth-om, tako da ga ne bih preporuchio...
2. Chinimi se da BT uredjaji imaju 10 klasa, od kojih se svaka klasa razlikuje za po 10m (tako sam bar na TVu chuo)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Ma dobro provalio sam da ima jos nekih Bluetooth adaptera, npr Epox, i jos par nekih "brand name".... Videcu pri kupovini da li ce da se prepoznaju, ili cu uzeti u radji gde ima izbor od vise BT usb, pa u slucaju da neki ne radi.... ma smuticu vec nesto!!!!
BTW: Ako neko ima "dobro" iskustvo sa 6230 i BT neka kaze koji (koju marku) uredjaj koristi?
Nokia E65 + Logitech BT Headset

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ma MSI ti je najbolje resenje... Nije bas najbolji i ne sijaju mu sve zvezdice, ali je najbolji za te pare... I sluzice ti zasigurno... Postoje i mnogo bolji, a ujedno i skuplji BT adapteri... ali ja mislim da ta razlika ne opravdava toliku razliku u ceni...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa ja trenutno u ponudama vidjam samo MSI (i video sam i Epox koji je nesto skuplji) koji kosta nekih 19-22e u zavisnosti od prodavca... i cini mi se da cu da uzmem njega!
Nokia E65 + Logitech BT Headset

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

E Miskoni, kakav je to BT s vecim dometom, prvi put cujem za to? To mi se svidja, uzeo bih neki od 100 m ili 1 km, prvenstveno da bih igrao neku igru sa drugovima (valjda je moguce?), posto je BT dosta brz. Koje su cijene toga, i ako mozes malo da mi pojasnis te db, kakve veze ima koliko je toga, u te zezalice za antene se ne razumijem uopste. :mrgreen: Hvala ti unaprijed.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Stefan
BT Class 1 je dometa 100m u prečniku, znači 50m u poluprečniku. Od toga ćeš realno imati 30-ak metara da bi bio kvalitetan signal. "Dosta brz" je relativan pojam, maksimalna brzina protoka je 10Mbita, realna oko 6Mbita, ili prevedeno - oko 650Kb/s max! Za ozbiljno spajanje ti ipak treba Access Point spravica, cena za komplet (uređaj i omni-direkciona antena) je od nekih 80-ak evra pa do i preko 1000. Postoje i neke interne kartice koje su 30-ak evra, ali su krš. Antena može i da se napravi od aluminijumske kutije za viski... :mrgreen:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hah, zezas li se, kutija za viski??? :lol: :lol: :lol: Pa meni je 700 kb/s, ali opet bolje nego da, pod 1, placamo net za igranje, a pod 2, net je 56-128k nama, pa opet dodje najvise 15 kb/s. (mada je oko 20 kb/s sasvim dovoljno za igranje) :mrgreen: Pa, koliko bi bila ta oprema, za preko 100m, ta antenica i to, i bi li to morao svako da ima? I koliko adapteri? Ozbiljno sam se zainteresovao za to, a ako mnogo skrecemo sa teme uopste foruma, tj mobilna telefonija, molio bih te da mi posaljes poruku.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja se sa njim ni preko njega ne bih igrao jer to nije oprobana varianta. :wink:
Bolje ti je da uzmesh ADSL kad dodje (ako vec hocesh da se igrash). :wink: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa eto, ja bih da probam. :mrgreen: ADSL ce doci uskoro ovdje, trebalo bi, i to po prihvatljivim cijenama. ADSL bih svakako uzeo, ali ovo sam mislio da se dogovorim s drugovima ako nije bas preskupo. Inace sam citao na nekom forumu da su neki htjeli da dignu neku wireless LAN vezu ovdje u mom kraju, ali izgleda nista od toga. :mrgreen: Pa i nije samo zbog igranja, mogu i da se prebacuju podaci dosta brzo, do 10 mbps (mada je to efektivno oko 5.5-6 mbps, tj transfer od 700 kb/s ali opet dosta brzo). :mrgreen:

Odgovori