Najizdržljiviji telefon...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Najizdržljiviji telefon...

Post od Sasa_NS »

Ajd' kažite šta je sve izdržao neki od mobilnih telefona koji ste do sada koristili...

Moj prilog: Alcatel 501 "preživeo" je gaženje zadnjim točkom Golfa 2... Držao sam ga u krilu i ispao mi je kada sam izlazio sa suvozačkog sedišta da pustim drugara napolje (da izađe sa zadnjeg sedišta), tako da je pao pravo pod kola. Kada smo krenuli dalje, primetio sam da nemam fon i u sekundi se setio gde bi mogao biti... Zaustavili smo kola i vratio sam se dvadesetak metara nazad i našao telefon pregažen na asfaltu...
Stanje? I dalje je radio!!! Smrskan displej i nagnječen petosmerni džojstik... Na malom delu displeja koji je ostao citav, cak su se i videle neke od informacija koje ovaj telefon prikazuje u stend baj modu. Odneo sam ga u servis (zamenili su displej i džojstik) i telefon i danas radi kao nov...

Da čujem vas...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Meni je jedan matori fon zavrshio u Adi...
A 7250i koji moja keva i dan danas koristi mi je ispala dok sam vozio bajs u punoj brzini, i kotrljao se po asfaltu par metara i na svu srecu kola su preshla tachno preko njega, pa je on proshao izmedju tochkova neoshtecen...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

meni se M35 kotrljao po asfaltu,upadao u vodu,padao mnogo puta......posle svega toga samo sam mu promenio masku i ko nov... :mrgreen: ....jadan fon...ali dobro je sluzio

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Evo jos malo od mene: jedan kolega sa posla doneo mi je svojevremeno Siemens M35 u kesi, sav u delovima... Sta se desilo? U svađi i nastupu besa gađao je njime suprugu (ili ćerku, ludak!), promašio i opalio u zid... Telefon se rasturio na dvadesetak delova! Pokusao ga je skopiti, ali je pri svakom pokusaju imao "visak delova"...
Ja sam bio malo veštiji, i, nećete verovati, telefon je proradio i koristi ga i dan danas -posle skoro dve godine...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Meni je t68i zavsrio u moru! :cry: Dan danas ga nisam prezalio! Mislim da manje vise svi telefoni mogu da izdrze padove, meni su svi telefoni padali mnogo puta i nijedan mi se nije pokvario, a promenio sam dosta telefona! Ono sto je meni bilo zanimljivo je da mi je cale kad mu je prijatelj pokazivao ericsson R310 i hvalio se kako je otporan na udarce, ladno uzeo tel i zafrljacio ga u zid, telefonu nista! A nebrojano puta sam sa njim igrao fudbal!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

meni je mitsubisi trium mars upao u sneg, telefon sam raskloipio, osusio ga fenom, ponovo sklopio, iako je bio sav mokar. posle oko 24h sam ga upalio, radio je savrseno. imao je jos nekih par padova, npr mladji brat ga je zajedno sa kljucevima od stana bacio sa drugog sprata....
ubedljivo najizdrzljiviji telefon koji sam imao
posle njega dolazi 3310 isto je pao nekoliko puta i sve je preziveo :)

Ferrari F430
Banned
Postovi: 68
Pridružio se: Sub, 23. Okt 2004. 09:08

Post od Ferrari F430 »

Ljudi,kako se vama sve to dešavalo.Zaista mi nije jasno.Meni se nije desilo ništa slično.Mada da budem iskren i neželim... :oops:

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Preko mog 5100 presao je karting i nista mu nije bilo,radi kao nov.Samo mu se malo displej smrskao,ali sam mu promjenio masku i to je to.Padao je 1000 puta i nista mu nije bilo.Cak se i sa svih devet stepenica malo provozao i nista mu nije bilo.
3220

Ferrari F430
Banned
Postovi: 68
Pridružio se: Sub, 23. Okt 2004. 09:08

Post od Ferrari F430 »

Preko mog 7610 je prešao valjak od 13 tona.Potom sam ga uzeo,i bila je jedna ogrebotina na ekranu.

Šta kažete na čistu laž.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

[quote="Ferrari F430"]Ljudi,kako se vama sve to deÅ¡avalo.Zaista mi nije jasno.Meni se nije desilo niÅ¡ta sliÄ
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Hahahahaha u pasulj! To je najveci Kralj, Kralj nad Kraljevima! Umro sam od smeha............... :D :D :D :D :D :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa ovako... Ja sam jednom sutnuo 5210 u drvo (nemojte da pomislite da sam neki divljak, neki su mi rekli da su ga bacali sa 3. sprata pa rekoh da provjerim tu izdrzljivost... :twisted: ) i radi mi i dan danas. Onda 7250i mi je padao nekih bezbroj puta i radi k`o lud. Takodje mi je i pao 2 puta u morsku vodu i poslije sam ga jos bacio u slatku da se opere ... :twisted:
Hah... pasulj :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Danas sam cuo dobru pricu: poznanik je uspeo da na ringli od sporeta istopi jedan Panasonicov stariji telefon....
Krenuo je da skuva kafu, a minut pre toga je razgovarao telefonom. Nesvesno je spustio telefon na jednu od ringli sporeta i krenuo da ukljuci ringlu na kojoj ce kuvati kafu... Nazalost, ukljucio je pogresnu "ringlu" i otisao u drugu prostoriju... Nesnosan smrad vratio ga je nazad (posle jedno desetak minuta ili vise). U prvih sekund-dva nije mu bilo jasno sta se desava i otkud dim i miris, ali je video telefon na šporetu i uzeo ga... Lele, telefon se zalepio za ringlu i kako ga je podigao, stopljena plastika se razvukla kao žvaka, u milion sitnih niti... koje je on pokusavao da prekine podizuci telefon visoko iznad glave! Da skratim: na kraju je sav bio garav (i ruke i lice), ali je "sredio stvar".
Ostavio je telefon da se ohladi i, za divno cudo, uprkos ovom "przenju" i dalje je radio kako treba, jedino sto je bio sav deformisan, a ni baterija se vise nije mogla skinuti (sve je bilo stopljeno u jednu bezlicnu masu). Nesretni Panasonic i danas funkcionise (naravno, penzionisan je).
Da prica bude jos zanimljivija, pre neki dan taj lik umalo da ponovi istu pricu sa Nokijom 3100...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

nokia 5100, ispao sa skutera na oko 90km/h, vratio sam se uzeo ga, malo izgreban, radio je još godinu dana dok ga nisam prodao 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

He, he, he... Sale, a šta se desilo sa karticom iz dotičnog Panasonic-a, ono "i živeli su srećno i zajedno (stopljeni) do kraja..." baterije? :mrgreen: Punjač je mogao da se uključi u nešto što je ličilo na konektor... Bar je dobio unikatni telefon.
:wink:
Meni se slična stvar desila sa 8110i, stavio sam neku "original" Ni-MH bateriju umesto Li-Ion, i u toku prvog punjenja se baterija toliko ugrejala, da se zalepila za TV, morao sam doslovno da odvalim mob sa vrha TV-a, jedva sam je skinuo sa moba, a kartica se toliko iskrivila u ležištu da sam morao da je peglam (pravom peglom! :wink: ), jadna - još uvek radi, ali dokle će, pitanje je.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ma sve je to ok ljudi, samo jedan je ludak i njegov pasulj, evo jos se smejem, i tako je svaki put kad se setim! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

zaludjenik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 27. Nov 2004. 00:14

Post od zaludjenik »

slusate pricu:setam ti se ja vojnom bazom u izraelu,popenjem se na neboder od 300 spratova,ili 400,nisam siguran,i ispadne mi telefon,na beton(padao ja jedno sat vremena),kada je pao preko njega je presao hummer sportska verzija pri brzini od 300 km/h,uopste ne ke*jam,i sta bude,nista,telefon sljaka bolje nego ranije,cak mi je hummer podesio parametre za mms i gprs,tako da vise ne moram da se cimam!!!!!!!!!jel dobra??

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

@ zaludjenik I onda kad si se probudio???? :lol:

Miskoni je peglao tel, to je nesto novo! Moram da kazem kevi da mi malo ispegla tel! :mrgreen: :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Ispao mi 3310 u Rodic jezero i bio tamo oko 1 min i cura ga ladno izvadi i rastavi i posle dan susenja tel proradi kao da se nista nije desilo. Ja sam se vec bio oprostio od telefona. Naravno ona se kladila da ce tel da proradi i zasluzeno ga je odnela kuci.
Naravucenije:
I ribe mogu da telefoniraju samo ne znaju!

Saša ovo ti je stvarno jedna interesantna tema. Ne opterećuje se čovek dok je čita a malo se i nasmeje!
Vrlo zgodno!
Pozdrav!

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

moj t20 je doziveo ovo jednog dana:prvo sam ga slucajno pokvasio mlazom ledene vode (doduse kroz neku bednu futrolu), pa dok sam proveravao da li radi ispao mi je iz ruku i skotrljao se niz najmanje 10 stepenika. dok sam setao istog dana ispao mi je na beton. telefon i sada radi :lol: :lol: sa novijim telefonima nisam imao ovakva iskustva. :wink:
Poslednja izmena od Kuzman u Čet, 09. Dec 2004. 09:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Black Sabbath!!!

Odgovori