Satelitski telefon?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Satelitski telefon?

Post od stefank »

Evo listam malo oglase i vidim u jednoj prodavnici pise da imaju nekakvi satelitski telefon Ericsson R290s? Pa ako moze ko malo da mi pojasni kakav je to tel? :?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To je telefon koji ostvaruje link sa komunikacionim satelitom, koristi se uglavnom na mestima gde ne postoji mogućnost za druge vidove komunikacije. Recimo, novinari izveštači uglavnom koriste takvu opremu u ratnim područjima, primer - Irak - prvo što im je uništeno su upravo svi vidovi telekomunikacija, pa drugi način i nije bio moguć osim satelitske komunikacije. Ti su uređaji ranije bili papreno skupi, i sad su, ali neko bogatiji ipak može sebi da priušti tako nešto. Postoje i modeli koji prenose i sliku... :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Imam dobrog drugara koji je do pre koji mesec radio u Iraku kao humanitarac (sada je u Africi)... Koristi slican telefon, koji mu je uz rucni GPS uredjaj i radio-stanicu velikog dometa (u terenskom automobilu) sastavni deo opreme...
Javljao mi se nekoliko puta - kada razgovaras, imas onu poznatu "pauzu" od nekoliko sekundi... Kazes nesto, sacekas tri-cetiri sekunde (tajac), a onda stize glas sagovornika... Isto je i sa njegove strane. Fenomenalne sprave, ali zestoko kostaju...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa, kako, placa li se kakav prikljucak na satelit, ili neka kartica kupuje li se, ili samo telefon i pricas? I koliko je ta cijena otprilike?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ne znam kako se naplacuje, ali sigurno nije besplatno (ni kod babe nema dzabe)... Pitacu prvom prilikom...

Ferrari F430
Banned
Postovi: 68
Pridružio se: Sub, 23. Okt 2004. 09:08

Post od Ferrari F430 »

Eeeeeee,baš dobra stvarčica.Sigurno je namenjen istraživačima,koji idu tamo gde ljudsko biće nije kročilo...

buconi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 21. Jun 2004. 08:13
Lokacija: Beograd

cena razgovora

Post od buconi »

kada sam radio u humanitarnoj organizaciji tada su neki od direktora koristili ovaj vid komunikacije sa ostatkom sveta cena je bila prosle godine 1,79$ po minutu bez obzira na lokaciju pozvanog.Satelit je bio Kopernikus,prenos slike nije tada isao sa njihovog provajdera ali bilo je u pripremi(cuo sam da je potrebna posebna dozvola za prenos slike jer se to moze zloupotrebiti u nelegalne svrhe).

Odgovori