Kako do prave 6600 ?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Vlada_ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 23:59
Lokacija: NS

Kako do prave 6600 ?

Post od Vlada_ns »

Nadam se da moderatori nece sankcionisati ovu temu posto mi je zaista potrebna pomoc... Pitanje je jasno :
Gde u Novom Sadu mogu da nadjem original (ne prepakovanu,ne skinutu sa mreze) NOKIU 6600 ??? Ako niko ne zna, onda mi bar recite gde u BG moze da se nadje siguran i proveren telefon (ista ova nokija od gore :) ), sa najnovijim firmwarom?

poz,
Hvala unapred.

Koko Bil
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2004. 11:21
Lokacija: NS

Post od Koko Bil »

Telefon koji nije skinut sa mreze tesko da bilo gde mozes naci.

Ja bih ti preporucio ducan u podzemnom prolazu, kad ides od poste, levo, pa ne onaj prvi levo, vec onaj drugi, mali, posle menjacnice. Ne znam sad kako se zove, verovatno u imenu sadrzi rec "mobil" 8)

Tu su sto meni sto prijateljima vazda davali ful opremu - cdove, slusalice, originalna uputstva... Mozes misliti kad su meni (pro)dali i lupu i pistaljku koje idu uz telefon.

Tako da bih probao tu. Ako ni tu nema, izreskiraj se i skokni do segedina - to ti je najsigurnija varijanta.

Pozdrav!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ja mislim da nigde nema nova verzija sa novim firmwarom da je sve sto stize sa 4.07 a ima u bg zastupnik za nokiu mislim da se zove com trade ali je tamo tel mnogo skupli :evil:

Vlada_ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 23:59
Lokacija: NS

Post od Vlada_ns »

Hvala na savetu.
Ima li jos neko neki predlog ?

Jos jedno pitanje... sta >>stvarno<< dobijam novijim firmwarom ?

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

dobijas mogucnost ubacivanja novih poboljsanih programa,mozes da vidis na nokijinom sajtu sta sve donosi novi firmware softver ima mnogo stvari mrzi me da pisem :lol:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Koko Bil ti je dobro preporucio. Ja sam u istoj prodavnici pre par dana kupio originalne Nokia slusalice (HDD-1) za svega 650 din...
Jos jedna korektna prodavnica nalazi se na ulazu u Laze Teleckog iz Zmaj Jovine - tamo sam kupio svoju 3650 i prezadovoljan sam (mislim da sam ti vec preporucio tu prodavnicu preko pp). Pre petnaestak dana bio sam ponovo tamo i video da imaju ponovo 3650, ovog puta sa Vodafone mreze.
Inace, "cist" telefon mozes naci samo kod uvoznika a tada je cena, po pravilu, veca i od 50%... Mislim da nije neophodno da trosis tolike pare - telefoni skinuti sa mreze uopste nisu losi - naprotiv (pogotovo ako je neko strucan izveo dekodiranje)...
Moja Nokia 3650 skinuta je sa T-Mobile nemacke mreze i nista joj ne fali - sljaka kao zmaj. Dobio sam je u originalnoj kutiji (sa T-Mobile navlakom), sa svim uputstvima i CD romom. Prodavci se uopste uopste nisu trudili da sakriju poreklo telefona - a i zasto bi (u nasim uslovima), ako su sve "odradili" na njoj kako treba (softver)...
Kada dobijes telefon u nekoj skrnavoj kutiji (koju su odstampali prodavci), to moze da se razlicito tumaci: da su nastojali sakriti poreklo telefona ili da i nemaju originalnu kutiju jer je telefon mozda ukraden (da, ima i toga), ili je mozda polovan (prethodni vlasnik nije doneo kutiju)...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Originalne slusalice nisi mogao da nadjes za te pare, ne zavaravaj se! Tacno moze da mu nista ne fali i da sljaka super, ali isto tako moze da te zeza kao lud, ako nije dobro dekodiran! Tako da je moj savet original, i nije 50% nego 20% a + imas originalnu internacionalnu garanciju!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Vlada_ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 23:59
Lokacija: NS

Post od Vlada_ns »

Koji su generalni zastupnici Nokije u NS i u BG ???
Da li mi preporucujete taj telefon ili mislite da moze nesto bolje da se trenutno uzme za te pare?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Comtrade, koji radi na malo i strong & unique koji diluju na veliko! Imas naravno i neke manje radnje koji su poddistributeri a to se lako vidi po garanciji, jer uz original npr nokiu ide internacionalna garancija!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Vlada_ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 23:59
Lokacija: NS

Post od Vlada_ns »

Konacno sam skupio pare da uzmem Nokiju 6600, pa moram da vas pitam jos par stvari...

1)Na sta treba posebno da obratim paznju kada uzimam ovaj tel?
2)Sta treba da pise unutra u telefonu i na bateriji (Made in ... ?)
3)Koja verzija firmware-a je trenutno prihvatljiva? (Koju mi preporucujete?)
4)Sta bih trebao da dobijem uz telefon?
5)Kako izgleda bas bas originalno pakovanje ovog moba i sta ide uz njega? Kolika garancija ?
6)Da li je tacno da se prakticno ne moze preneti ceo divx film preko bluetooth-a, nego samo par mb?
7)Predlozite mi 10ak dobrih aplikacija koje bi trebao da instaliram i za sta sluze?


Hvala unapred

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

daj vlado treba pola sata da bi ti odgovori na sve ovo sto si napisao citaj molo po forumima za pocetak ako nadjes madi in finland sa 5.27 verzijom softvera odma uzmi ali ces to jako tesko pronaci, :( ajde sale pomozi coveku ti volis da kuckas dugacke poruke :mrgreen:

Odgovori