Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Ruter za internet

Post od acamatic »

El Laki napisao:Da ne otvaram novu temu:

Urekoh se. Evo već par dana me zeza wifi. Dok normalno imam signal na pc koji je povezan na ruter, telefoni mi gube vezu sa WiFi tj wifi ne radi. Na wifi su mi S3 i G Pro 2 i dešava se jednom do dvaput u toku dana da wifi prosto padne. Ima signal ali ne mogu da se povežu telefoni sve dok ne restsrtujem ruter. Zna li neko kako bih mogao da rešim ovaj problem?
Laki da i ja kažem svoje mišljenje taj problem se ne javlja kod tebe samo već i kod druhig korisnika koji imaju telekomov modem ruter. Jednostavno telefon neće da se poveže na mrežu iako je dostupna i vidljiva, jedino rešenje je gašenje/paljenje modema i onda proradi normalno tj vrati se u normalu. E sad zašto se to dešava ne znam niti imam vremena da se cimam sa onima u telekomu, jednostavno ne želim da se upuštam u nešto dublje ako može da se reši. I da i ljudima koje poznajem imaju isti problem. Toliko od mene.. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Ruter za internet

Post od El Laki »

Baš tako. Jedino restart rutera pomaže, ali samo trenutno. Veza se ponovo gubi za nekoliko sati, sutradan ili za 2 dana. Ne znam da li je moguće trajno otklanjanje ovog problema?

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Ruter za internet

Post od Nennad »

Постоји неки проблем у софтверу рутера, када је више уређаја различитих стандарда (г, н) на мрежи. Може се пробати следеће: update group key, са 3600 смањити на 15, затим укључити г стандард only. Ја сам све ово пробао и није помогло, читао по нету да може бити до тога. Н уређаји дисконектују Г уређаје, мој шеф има макбук и када се закачи на нет, сви остали почнемо да испадамо.

Помогла је инсталација дд врт софтвера, већ више од годину дана ради без иједног испадања.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Ruter za internet

Post od El Laki »

Jednu reč te nisam razumeo :D

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Ruter za internet

Post od Nennad »

[GRINNING FACE WITH SMILING EYES] Знаш како се логујеш на рутер? Куцаш у претраживачу 192.168.0.1, или 192.168.1.1, унесеш корисничко име и шифру (нађи на нету, исто је за све телекомове рутере истог типа) и онда тамо мењаш ово што сам поменуо.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Ruter za internet

Post od El Laki »

Da, da.. Aj sad ću pogledati

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od vlade93 »

Ljudi, imam problem sa lap topom, nece da mi se poveze na net, tj neda mi da otkucam celu sifru, sifra ima 9 brojeva, ja otkucam 8 i 9i broj mi neda.. Jednostavno nece.
Jel ko zna sta bi to moglo biti, novi je internet pa nisam ranije bio konektovan na taj..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od acamatic »

Vlado možda će ovo izgledati smešno što ću reći, al što ne pokušaš da staviš šifru koja je sa manjim brojem karaktera, ako je to uopšte moguće, što mislim da jeste.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Deksi »

Ili uključi zaštitu mak filterom.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od vlade93 »

Pa ja ne znam kako to ide sad, jer to je kuca u kojoj su studenti, modem stoji tu pored tv-a ali nemamo nikakav komp ili lap koji je da kazem glavni, ne znam kako se onda menja sifra, stvarno se ne razumem u to pa zato vas pitam..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

Lepo, poveži komp mrežnim kablom za ruter i u browseru kucaj 192.168.1.1
Otvoriće ti stranicu gde ces trebati da upišeš username i password. To zavisi od rutera koji koristiš. Obično bude admin admin, ako nije a uzeo si adsl onda probaj sa mts i 064. Sledeća stranica ti je praktično ruter i tu radiš sva podešavanja pa i menjanje šifre.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Drakenzen »

Sifra je za sve telekomove rutere : username: telekom, pass: telekom

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

E da, moja greška, izvinjavam se. Zarđao sam malo, davno beše kada sam poslednji put to radio.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od acamatic »

Da i tamo u pod delu imaš wifi klikneš na to, i imaš pasword tamo koji možeš da promeniš..

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Drakenzen »

Azimuth napisao:E da, moja greška, izvinjavam se. Zarđao sam malo, davno beše kada sam poslednji put to radio.
A to mts i 064 je za podesavanje mobilnog neta [emoji2]

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od vlade93 »

Ali samo da napomenem, drugi su bez problema se prikacili, samo ja ne mogu..
Videcu za 2 dana kad odem tamo, sad sam kuci. Ako negde zapnem znam kome da se obratim :)
Hvala Vam puno!

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od vlade93 »

Pisao sam vec na ovoj strani o problemu sa wifi-em..
Sad opet pokusam, nece, probam na telefon da se konektujem, sve normalno hoce, probam na taj adsl i ne da mi da kucam zadnji broj (kao fazon kad si probio maksimum mogucih brojeva). Jednostavno ne da taj zadnji broj, i na toj mrezi isto nece da mi kuca slova, doduse u sifri nema slova, samo su brojevi, ali probam na drugu mrezu hoce..

Zna li ko sta da radim? Cimer mi kaze da skinem drajvere neke?!

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od vlade93 »

Pisao sam vec na ovoj strani o problemu sa wifi-em..
Sad opet pokusam, nece, probam na telefon da se konektujem, sve normalno hoce, probam na taj adsl i ne da mi da kucam zadnji broj (kao fazon kad si probio maksimum mogucih brojeva). Jednostavno ne da taj zadnji broj, i na toj mrezi isto nece da mi kuca slova, doduse u sifri nema slova, samo su brojevi, ali probam na drugu mrezu hoce..

Zna li ko sta da radim? Cimer mi kaze da skinem drajvere neke?!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od Azimuth »

Rekli smo ti, preko bilo cega se uloguj na ruter, promeni sifru i to je to, mora da radi :wink:

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u

Post od kutijagreha »

Promeni sifru na ruteru. Sto ti je tesko to? Dogovori se sa ekipom oko nove sifre i vozite. Ovde ti je napisano uputstvo kako da to uradis

Odgovori