Telefoni u najavi

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nosferato
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 11:15

Post od nosferato »

pitao ja mog druga za ove mobilne,a on kaze da mu cale doneo jedan iz Nemacke i da je cisto njesra :lol: :lol: :lol: Ima nas raznih:)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

:lol: stwarno. . najblaze rechneno-ima nas raznih :D tako je moj drug josh u wreme kada se pojawila nokia 3200 i kada sam je ja kupila on je twrdio kako ima sony ericsson koji ima i tw,i kako on prati i filmowe preko njega,jeste da su slowa od prewoda sitna ali nema weze :lol: :lol: :lol: :lol:
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ja bih ovakvo nešto vrlo rado "posedovao" :D , (postovano već, ali...)

Slika

preko ovoga do Nokia narukvice... :roll:

pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kad smo vec kod narukvica, da dopunim kolekciju "Nokia 4G telefonima":

Slika
Slika
Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

jao ljudi ponekad zalim sto zivim u ovom vremenu i zavidim mladjim generacijama.. fonovi su extra!!!!!
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

A zamislite sta ce biti za jedno stotinak godina....ili recimohiljadu?
Secam se onog legendarnog posta koji je akki pre dve godine postovao...kako ce ljudi evoluirati i kako tada mobilni svet(sajt)nece postojati jer ce ljudi komunicirati telepatijom i sl...mozda ce nokia proizvoditi cipove koje cemo ugradjivati kao nove organe i putem misli komunicirati...ko zna....(mnogo gledam filmove) :lol:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

vec par godina se pojavljuju prototipovi fonova(savitljivi,taj se sa vrha stranice i jos mnogo takvih)ali nijedan se nije pojavio u serijskoj proizvodnji,fonovi ce se razvijati po planu,nokia ce izbaciti sad nove fonove sa 5 mpx kao i se koji ce izbaciti handy cam fon,samsung vec nesto svoje da bi pratio nokiju,mislim da ce se ubaciti symbian u neki model k serije,pojavice se uskoro sve vise fonova sa vga rezolucijom ektana,sve vecom memorijom i podrzavace mem.kartice koje ce imati kapacitete po 10-20 gb,drugacije nece biti,a ti fonovi buducnosti koje sam naveo u zagradi ce se pojaviti za 20 godina.da bi imali takve hi-end fonove morate ziveti u kuci u kojoj je sve na dugme,vozite auto na solarnu energiju,to se slaze

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

ja se slazem llulle . tako je najrealnije da razmisljaju prizvodjaci . em nisu jos ni poceli da izbacuju 5-mega pixelne fonove a sad ce kao da razmisljaju ozbiljno o ovakvim futuristickim modelima. imaju oni vrlo razradjen plan . treba drzati publiku u nekoj euforiji i zaradjivati konstantno . kao i ona prica sa super kamerom na telefonu . kad bi sad izbacili neki fon sa super kamerom koja moze u svakom segmentu da zameni digitalac , ko bi vise kupovao ostale telefone.

nego sam hteo da pitam ima li neko informaciju kada je SE najavila izbacivanje na trziste th handy cam telefona ? :)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

vlada1970 napisao:em nisu jos ni poceli da izbacuju 5-mega pixelne fonove a sad ce kao da razmisljaju ozbiljno o ovakvim futuristickim modelima.
Ja se iskreno nadam da će ta pomama za megapixelima da zamre, i kod digitalaca i kod telefona, jer nema veze s mozgom.

Ako mi je dozvoljeno, da pojasnim par stvari oko digitalne fotografije:

- nije bitna veličina slike (u megapixelima) nego veličina senzora. Iz istih (malecnih) senzora moguće je iščupati koliko želiš miliona piksela, samo što više napakuješ, slabije slike dobijaš, i tu nema pomoći. Samo da uzimaju pare NIZAŠTA.

- ja imam Canon S3IS digitalni aparat, koji ima 6 megapixela i košta najmanje oko 350€ kod nas. Njegov senzor je dimenzija 5x4mm!!! Postoje kompaktni digitalci i od 10 megapixela, ali oni nemaju veći senzor, samo su napakovani, i slike im nisu ništa bolje. Po mojim informacijama, recimo, dimenzije senzora kod SE CyberShot modela telefona su 4,5x3,5mm.

- za usporedbu, profesionalni aparati imaju senzore od oko, recimo, 25x15mm, što i nije loše poređenje, jer danas možete kupiti profesionalni fotoaparat za cijenu nekih od ovih fancy camerafonova, bez obzira na integraciju tehnologije - to je jednostavno neprihvatljivo, i najveći problem.

Neću ni da ulazim u optiku, jer se ono na telefonima i ne može zvati objektivom...

E sad, ja bih volio kad bi se mi kao potrošači malo opametili, i shvatili neke stvari, tako da prestanu da nas kljukaju glupostima, već da rade na razvoju novih tehnologija u pravcu minijaturizacije i integracije stvari koje nam trebaju, a još više na snižavanju cijena. U tom smislu od srca pozdravljam Motorolin potez i proizvodnju modela MOTOFONE, koji kupujem majci čim se pojavi.

Da odgovorim u potpunosti na temu - sve se više govori o Apple iPhone, čak da će da se pojavi početkom iduće godine.

http://www.cnn.com/2006/TECH/11/21/tech ... f=rss_tech

To je hibrid koji bi stvarno napravio bum: za razliku od pokušaja sa ROKR E1, ovo bi bio pravi iPod sa superiornim kvalitetom zvuka koji nema nijedan telefonski mp3 player, sa dodatim telefonskim funkcijama, i čak mogućnošću kupovine muzike online preko brzih mreža u budućnosti. Ako bi cijena bila pristojna, ovako nešto bih vjerovatno kupio.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

samo da se nadovežem na komentar Roy Fokkera o veličini senzora kao uslovu za bolju sliku - razlog za to je sledeći: što je senzor manji, osetljiviji je na nesavršenosti optike ..... dakle, ako mobilni sam po sebi ima objektiv slabog kvaliteta, i na to se doda jako mali senzor, logično je da će slike biti slabe (gubljenje oštrine prema ivicama, hromatske aberacije [najčešće se manifestuje kao ljubičasto isijavanje na kontrastnim mestima], mali broj detalja i tako dalje)...

pozdrav...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Roy Fokker napisao: To je hibrid koji bi stvarno napravio bum: za razliku od pokušaja sa ROKR E1, ovo bi bio pravi iPod sa superiornim kvalitetom zvuka koji nema nijedan telefonski mp3 player, sa dodatim telefonskim funkcijama, i čak mogućnošću kupovine muzike online preko brzih mreža u budućnosti. Ako bi cijena bila pristojna, ovako nešto bih vjerovatno kupio.
Jel si ti poredio recimo n91 ili w950 sa Ipod-om... da jesi ne bi govorio o superiornom zvuku.... + što kupovina muzike već postoji... :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Roy Fokker,
Ja se iskreno nadam da će ta pomama za megapixelima da zamre, i kod digitalaca i kod telefona, jer nema veze s mozgom.
..nisi u pravu
zapravo, razlika izmedju slike od 10 mp i 3 mp je u tome sto obe u kvadratnom centimetru (ako se tako moze da kaze) imaju isti kvalitet slike, e sad samo, koliko je veca slika od 10mp, naravno samo kad bi se slikalo sa potpuno istima aparatom .. to i jest sama poenta megapiksela, ostali sam kvalitet slike ide na sociva, cipove, procesor aparata i dosta toga..
megapikseli nece nikad zamrijet, jedino ce mozda, (jedino ako si na to iso), mega pikseli ic do recimo 10mp za obicne amaterske licne upotrebe kupca a ne za profesionalne..
..zapravo, vidio sam uzivo aparat koi ima par hilhada mega piksela, ne piksela nego mega pisksela, koriste se za izradu djambo plakata i njegova slika doseze do 1.5 pa i preko 2.5 GB.. inace logicki kako bi izradio plakat na zgradama visine nekih 40m i duzine nekih 9m sa kvaliotetom slike.. jako slici na polu-filmsku kameru sa ogromnim socivom, zapravi i mislio sam da je kamera dok mi frajer nike objasnio, ima HD od 20GB i od 40GB..
..inace, sto se tice aparata i mobitela ja mislim da bi se trebalo stat na nekih 10mp i radit na oštrijim slikama i u savrsavanju sociva i chip-seta, e ako si na to mislio onda si upravu..
..poz

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Akki napisao:Jel si ti poredio recimo n91 ili w950 sa Ipod-om... da jesi ne bi govorio o superiornom zvuku.... + što kupovina muzike već postoji... :roll:
Ima test na onom ruskom sajtu kad je izašao ROKR E2 - davali su ljudima da naslijepo slušaju iPod i vodeće muzičke telefone. Samo je par jnih za E3 pomslilo da je iPod, ostalo su nepogriješivo identifikovali. Treba priznati - mobilni telefoni nisu još stigli taj kvalitet, da ne pominjemo lakoću upotrebe.

Kupovina postoji, ali iTunes je nešto drugo. Ako Apple uđe sa svojim telefonom, sigurno se neće plaćati download po kilobajtu po sadašnjim cijenama. Makar u Americi, na njih sam i mislio u prvoj poruci.
napalm death napisao:..nisi u pravu
zapravo, razlika izmedju slike od 10 mp i 3 mp je u tome sto obe u kvadratnom centimetru (ako se tako moze da kaze) imaju isti kvalitet slike,...
Problem u veličini senzora je to što je iz sićušnih koje stavljaju u telefone nemoguće izvući više detalja od recimo tri megapixela, i to sa boljim sočivima. A iz malo većih, kao kod kompakt digitalaca - 6 megapixela. 10 megapixela izvučeno s malog senzora nije bolje od 6 povećanih na 10 softverski i to je suština.
napalm death napisao:..inace, sto se tice aparata i mobitela ja mislim da bi se trebalo stat na nekih 10mp i radit na oštrijim slikama i u savrsavanju sociva i chip-seta, e ako si na to mislio onda si upravu..
..poz
Optika je ključ. Bez sočiva ne možeš izvući ništa iz bilo kojeg senzora.
A tek sad su počeli da ubacuju tehnička poboljšanja u kompakte, kao što je Image Stabilisation ili Wi-Fi za prebacivanje slika. Mada još nije gotova besmislena megapixelna trka.
  • __________________________________________________________
    spojio b_udder:: koristi opciju "izmeni", umesto da šalješ post za postom

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

napalm death napisao:..zapravo, vidio sam uzivo aparat koi ima par hilhada mega piksela, ne piksela nego mega pisksela, koriste se za izradu djambo plakata i njegova slika doseze do 1.5 pa i preko 2.5 GB.. inace logicki kako bi izradio plakat na zgradama visine nekih 40m i duzine nekih 9m sa kvaliotetom slike..
:lol: :lol: gde si to video, 'leba ti? ;) ....... inače bilbordi i "džinovski plakati" se rade malih dimenzija zato što je rezolucija mnogo manja nego kod "obične" štampe ...

pozdrav...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

da, to je slucaj kod nas, kad se priblizis plakatu pikseli odmaknuti po dva centa, nidje veze.. al ako hoces plakat u nekoj firmi ili auto kuci kao sto je to bio slucaj kad sam ja vidio covjeka koi je radio slike za mercedes neku prirodu za neki salon, i ja sam mislio da mi prica bajke al ono sto me fasciniralo i prosto nisam mogo vjerovat je zoom jedne slike koju mi je pokazo na aparatu, zomuranje je toliko nevjerovatno da se onda zapitas, zar je to tako nesto moguce a ja imam bjedni aparat od 12-20 puta zoom.. neznam ni ja sta je ta stvar, trazio sam mu neki katalog il nesto da vidim o tom cudu al reko mi je samo ime modela koje sam brzo zaboravio jer nisam mogo tu odma zapisat pa tako da je to i meni dosta strano

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

ja sam cuo za kameru od 39 mega pixela a za vece nisam . i ova pravi fotke jako dugo a zamisli onda od par hiljada mega pixela.pazi napalm death , jedna od najskupljih svetskih firmi za fotoaparate Hasselblad pa nema toliku kameru . evo ti link pa proveri -- http://www.hasselbladusa.com/ --- . mnogi nisu ni culi za Hasselblad .evo ga link gde moze da se proveri koliku jasnocu ima kamera od 39 mega pixela . treba imati malo brzu konekciju i zoomirati koliko se hoce .slika devojcine kose je fascinantno jasna i kada se zoomira mnogo -- http://www.hasselbladusa.com/products/h ... ution.aspx --- . a zamisli onda od par hiljada mega pixela . nesto sa tim likom nije jasno koji ti je to napricao . da nije on mislio na vestacku interpolaciju ? :)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

b_udder napisao:inače bilbordi i "džinovski plakati" se rade malih dimenzija zato što je rezolucija mnogo manja nego kod "obične" štampe ...
Istina - ja sam grafičk idizajner i radim te stvari svaki dan: bilbord 4x3m je u rezoluciji 30dpi. Fajl se radi 10x manji u 10x većoj rezoluciji: 40x30cm u 300dpi. :D

A što se tiče aparata i megapixela - sjašite malo s napalma: http://blog.scifi.com/tech/archives/200 ... camer.html
The new Seitz 6x17 panorama camera packs an incredible 160 megapixels into a body twice the size of a human head. The native images it takes measure 6 x 17 cm, or 2.3 x 6.7 inches. An ISO range from 500 to 10,000, a fastest exposure speed of 1/20,000 and a readout speed of 300 megabits per second (Mbps)

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

veseli p0z
@pu

Sladjan012
Banned
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:58

Post od Sladjan012 »

Evo sta ce NEC da izbaci, ali ko zna kada...
Slika

Sladjan012
Banned
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:58

Post od Sladjan012 »

Ovo ce biti u skorijoj buducnosti, podseca na 6630 ali je MNOGO...
Slika

Odgovori