Najbolja marka mobilnih

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

NAJBOLJA MARKA MOBILNIH

Nokia
24
51%
Sony Ericsson
7
15%
Lg
0
Nema glasova
Samsung
10
21%
HTC
6
13%
 
Ukupno glasova: 47

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Kao veliki fan SE-a, tvrdim da je to ubedljivo najbolja marka telefona! :D
Salu na stranu, slozicu se sa vecinom ljudi ovde i reci da "najbolja" marka telefona zaista ne postoji!
Svako od nas ima razlicite potrebe i zahteve od telefona koje kupuju, tako da ce nekome mnogo vise odgovarati da kupi npr. HTC (WinMob) koji ce mu dosta koristiti za posao, umesto recimo nekog SE CyberShot telefona koji je prvenstveno namenjen za slikanje.
Znaci, sve je stvar ukusa, navike i potreba korisnika! :roll: :wink:
Btw, glasao sam za SE! :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

To je baš neočekivano... sve sam mogao da pomislim ali da si ti fan SE-a... :blinky: :D

Glasao za nokiu... best all round... :wink:

Ko je glasao za samsung da ga banujemo? :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Akki, JAAA :lol: :lol: :lol:
Nokia C6

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Niko nije glasao za LG-a ??? :cry:
and justice for all...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Motoman, tako je moto man oni pisu pismene o naucnim dokazivanjima ja sam samo mislio da glasate po vasem misljenju uopsteno :D... bez uvrede ostali

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Cooomi, pa evo,ja naprimer ne mogu ni da glasam,jer je nema na listi,te prema tome neću ni glasati.Po meni ni jedan od navedenih proizvođača nije najbolji.

Ako je neko od ovih navedenih zaslužio da bude po nečemu specijalan,onda je to LG,jer je od tuge i nesreće uspeo da dođe do zavidne pozicije na svetskom tržištu,i izbacuje sve bolje uređaje.

:wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Nisam pristrasan,ali realno nokia je jos uvek najbolja. :wink:
Pitanje je trbalo biti malo preformulisano,dakle
Koja vam je omiljena marka telefona?

Ima proizvodjaca koji su dobri u pojedinim segmentima,ali realno nokia najbolje pokriva svaki kriterijum po kojem se gleda kvalitet,znaci od softvera do hardvera :wink: 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

dobro mozda je tvorac ove teme hteo da kaze> Vas omiljena marka telefona ili tako nesto nemoj te sve da shvatate bukvalno........Dream Weaver naravno da cu ja da glasam za LG iako se upravo spremam da uzmem nokiu 5800 i dalje mislim da je LG zakon za neke stvari( npr. dizajn).Uzeo bi ja LG najradije i to KS20 ali nema nigde u nisu da se kupi a ako ne uzmem skoro telefon odeose pare na gluposti tako da je odluka pala na nokiu mada nista nije 100% sigurno kod mene.......... :wink:

P.S. iako sam imao vecinu nokiinih telefona razocaran sam u poslednje vreme hvalitetom izrade i hvalitetom samog OS symbiana nadam se da ce 5800(ako je napokon kupim) da mi povrati veru u kompaniju Nokia.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Sale_M,

Ne bih se slozio sa tobom da je nokia najbolja u svakom segmentu, eto npr nema nista za WIN, ocajan status Touch Screen telefona.

U symbianu je dobra, ali malo je zatajila sa procesorima i ramom koji su po meni najvise bitni, kvalitet je dosta opao.Po kvalitetu izrade ja dosad nisam video nijedan telefon konkuretan 3310 i 6310 osim e61 i e50 i eventualno e71, sve posle toga je po meni dosta plastike :)

SE je takodje malo ispao iz igre, P serija je bila stvarno extra pa je s'ebase.Eventualno sto se tice kamere sada c905 i to je to.Pokusaj sa Xperiom da udju na WIN trziste je koliko vidim ne toliko uspesan i na netu su cene svake nedelje sve manje,jer ih operateri dele dzabe u inostranstvu.

Samsung me lepo iznenadjuje time sto je poceo WIN da radi, "i" serija je stvarno dobra, poslovna, cvrsti su telefoni i "stabilni".Sutra mi dolazi Omnia u ruke pa cu videti kaka je :D

LG fura svoj fazon, pokusava na dizajn da se vadi i to mu uspeva kod zenske populacije.Prosti i jednostavni telefoni, sto nekim ljudima dosta odgovora.

HTC je po meni stvarno poceo da radi extra telefone, koristio sam zadnjih par top modela i prijatno sam bio iznenadjen svakim.Lakoca koriscena TouchFlo-a, brzina pogotovo na TouchPro-u i HD-u.Diamond je malo sporiji zbog rama ali dobro, ipak je on malo "niza" klasa.

Ovo sto sam koristio WIN zadnjih nekoliko meseci prilicno sam zadovoljan i mnogo mi je bolji od Symbiana, iako ne koristim njegove sve mogucnosti sa programima itd.Symbian nije mogao da mi izgura po 5-6 dana bez restarta a da ne koci, dok na winu bez problema.

Takodje dodao bih isto i Apple kao proizvodjaca.

On sa iPhone-om je uspeo mnogoo sto dosta proizvodjaca nije uspelo za dug period, dobar izgled, lakoca koriscenja, moze da radi bez problema kao poslovni telefon, stabilan OS. Mozemo mi pljuvati koliko hocemo iPhone sto nema ovo ili ono, ali to je u principu dobar telefon koji moze takodje da se iskoristi.


Eto raspricah se ja :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

madness99 ajde sve sve ali LG fura proste i jednostavne telefone????? ajde sad lepo idi na search i pogledaj modele LG-a pa ces videti i sam da nisi u pravu....... a sto se tice dizajna zar mislis da su LG jevi telefoni namenjeni samo zenskoj populaciji? Ja nism vido lepse modele telefona od LG-jevih imaju od elegantnih do tako da kazem sportskih modela.A sto se tice jeftinih modela svaki proizvodjac izbacuje modele koji sluze samo za SMS i razgovor.......

P.S. sad sam video na netu da je LG kupio i licencu za Symbian a imaju vec i licencu za Win mobile pa ti vidi na sta oni ciljaju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa ja dosad nisam video nijedan njihov napredniji model,ok je to kupili licencu ali trenutno nemaju nista :).Ja sam razumeo da se govori o telefonima do sada.Sto se tice izgleda tu sam se malo prenaglio ali malo koga sam video da koristi LG od muske populacije.

Cisto da se razumemo nisam gledao te telefone za SMS i razgovor nego malo skuplje 200+,to do 50 eura ne racunam da moze biti kvalitetan telefon :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

pa madnes99 nije mi jasni kako nisi video ks20 naprimer??? jedino sto nema je GPS......onda ku990 jeste da nema ni wifi ni GPS ali sam bio iznenadjen kako mu je dobro odradjen fabricki softwer jos kad ga hackujes pa ubacis theme changer(ili kako vec) mozes da ga napravis da lici na bilo sta........da ne komentaris ostale modele......Ja sam vido i znam dosta ljudi koji imaju LG jeve telefone jer iskreno (barem po meni) ni jedan drugi proizvodjac ne obraca toliko paznju na dizajn(mada ovi novi HTC su isto vrh).....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Treo 650-vrh i po dizajnu(ne u lepoti,nego upotrebljivosti) i po stabilnosti OSa,i po funkcijama (u ono vreme).Meni je jos od njega Palm u glavi kao overall najkvalitetniji proizvodjac,ali OS im je ostao u devedesetim.....

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

araphel i meni nije jasno kako se to izgubio Palm OS toliko su ga hvalili ljudi i on nestade odjednom(dobro ne bas odjednom)........u cemu je caka? :dry:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo, glasah i ja (za japansko-švedsku kombinaciju), iako se slažem sa većinom ovde da se ne može odrediti "najbolja" marka telefona. Možda je bolje bilo da se bira "omiljena"...

Elem, da obrazložim zašto sam glasao za SE. Prvo, nisam neki expert, već prosečan korisnik i do sada sam promenio 5 telefona (za 8 godina).

1. Siemens C35
2. Nokia 3510
3. Siemens M55
4. Nokia 6070
5. Sony Ericsson K530i

Znači sa Samsungom, LG-jem, HTC-om... se nikad nisam sreo. Doduše, brat je imao neke Samsunge, pa sam ih malo vrteo po rukama, ali nisu mi se svideli.

Nokia ima dobre telefone, ali ih ne volim mnogo, zbog toga što imaju ogromnu popularnost (ne kažem da nije zaslužena), pa mi smeta kad se govori o telefonima, neko ko nema pojma o istima često pita "jel to Nokia"? Koliko puta sam čuo u radnjama kad tata dovede sina da mu kupi mobilni i ovaj se razmišlja da li da uzme Samsung (npr E250), SE (npr K510) ili Nokiu (6070), i tata mu kaže, ma uzmi Nokiu, ona je najbolja... Isto, kad kupim neki telefon, kažem ćaletu da sam kupio, a njegovo prvo pitanje je (čovek jedva da zna da napiše sms) : "jel Nokia"? :angry:

Zbog toga mi je Nokia "antipatična".

Kod SE-a mi se sviđa njihov klasični candybar dizajn, bez (uglavnom) nekih "kerefeka". Takođe, sviđaju mi se grafička rešenja u menijima i to što mogu da se kustomizuju ubacivanjem patcheva, elfova, čak se na jedan model može ubaciti softver od drugog i, praktično, dobiti novi model...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

mezzano slazem se sa tobom po pitanju nokie i njene popularnosti(mada ako nastavi ovako nece jos dugo)...........mada ja volim nokie jer sa svakom imam neke opicene uspomene.........sto se tice siemensa imao sam i m55 i m65-m65 je jedan on najlepsih-najhvalitetnijh i najboljih telefona koje sam koristio.....mada tu je inoki 6630
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori