Najizdržljiviji telefon...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Miskoni, zvao sam poznanika da mi kaze malo vise detalja sta se desilo dalje sa onim "przenim" Panasonicom: kada se plastika (bakelit?) malo ohladila - da se mogla drzati u ruci - pokusao je da rasklopi telefon i to mu je ipak uspelo (znaci, nisam ga dobro "pratio"), iako se plastika razvlačila kao zvaka. Izvadio je nekako sim karticu i ostavio sve da se dalje hladi... Kasnije vise nije mogao da vrati bateriju nazad (sve je bilo zestoko deformisano) i da sklopi telefon pa je morao da "šmirgla" telefon turpijom i šmirgl papirom...
Koneketor za punjac je na srecu ostao citav, pa se na kraju sve zavrsilo tako sto je vratio nazad sim karticu, gumicama za tegle pricvrstio poklopac i bateriju za telefon... i nastavi dalje da ga koristi. I dan danas taj telefon je u funkciji (naravno, odavno je penzionisan, ali je ispravan)...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

E sada ovo treba čuti. Od "novijih" telefona telefona najizdržljiviji je 7650(ispao mi u pasulj, jednom pao niz stepenice pri čemu se odvojio, pao na mermerni pod, bio na podnevnom suncu u kolima, ostao na stazi na Kopu, ja sam ga tek u sledećoj vožnji pokupio, a bilo je -10), od ovih malo starijih T200(SE), pre koju nedelju se slučajno prao u veš mašini i zvonio paralelno(u centrifugi), šta ćeš, kada ne može uvek da se nađe telefon, moraš da ga pozoveš, zar ne??? A kada ti odmah treba telefon, moraš da pozovepš, makar fon još uvek bio vlažan... Od ovih još starijih definitivno R310 (vađen iz Save, bacan sa 5 sprata), a od ovih još starijih Nokia 6110(bazeni, smetovi, razgovor na kiši, polivanje kafom, da ne nabrajam). :mrgreen:

P.S. Najlakše razbijeni telefoni:
R310s, lagano čvoknut o ugao kuhinjskog stola(bio je u džepu), i prestao da radi, posle 5 godina
T10s, dat dvogodišnjem rođaku koji ga je uhvatio za antenu i trup, te prepolovio telefon.
3330, pao na parket i jednostavno prestao da radi.
M55, podešavan kontrast, ne preko kompa, nego u Settingsu, jednostavno prestao da radi, pošto je pritisnuto "OK"
Samsung T500, stavljen na malo soka koji je bio na stolu, nakon čega je došlo do kratkog spoja.

Najzanimljivije opcije:

Sony J70, malo ga saviješ i dobiješ "Flight mode",
Samsung T100, pamti brojeve u pozivima i ove nove, kao i one koji su se desili pre tačno 22 dana, makar ih ti i brisao,
SonyEricsson P900, ako ti ispadne počne da prikazuje animaciju za paljenje i ne prestaje sve dok ne izvadiš bateriju,
R600, sam menja boje pozadinskog osvetljenja,
T68, preikazuje sliku u negativu ako pritisneš džojstik

Da detaljnije obajsnim ovo sa pasuljem, pošto sam sada pročitao da ima zahteva:

Ja sam, kao pravi Srbin, ručao pasulj, kada mi je zazvonio telefon. I pošto sam ja mnogo spretan, šta će mi dve ruke, kada mogu jednom i dalje da držim kašiku, a da se drugom javim na telefon. Ja uzmem i levom rukom otvorim telefon, ali su vratanca pošla na gore suviše brzo i 7650 završila u pasulju. Onda sam se uspaničio, te otovrio telefon viljuškom i šrafcigerom(nije bilo vremena za nešto drugo), brzo obrisao telefon salvetama, peškirom, ma čime sa našao. Telefon je , naravno, uredno radio, ja nastavio da hasam.
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Akki, nisam peglao mob, samo karticu, blago sam je zagrejao i ostavio pod peglom dok se nije skroz ohladla. Fino se ispravila, jedino je spala zaštitna folija oko kartice, one stare su imale to, ove nove nemaju. :wink:

A Ludak je po ko zna koji put potvrdio i opravdao nick... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Majke mi je opravdao nick! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: MA salim se bre za peglanje, bilo mi smesno, ali ovo ludakovo, umalo da padnem sa stolice! A za padanje P900, pa to je kod svih se telefona, samo sto kod nekih odvrti uvodnu animaciju nekoliko puta i krene da radi, dok P900 moras da vadis bateriju kao sto si rekao! :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Telefon koji je prezivljavao nepojmljive stvari... 3310
Dakle silazio je 3 sprata niz kruzne stepenice (kako nije sklizao ne znam, ali nije)
Ispadao sa prvog sprata na beton, kupao se u bari, u kadi... ortakov se kupao i u wc solji...
Ni bateriju mu nisam menjao 4 godine...

Uopste... nokia telefoni su mi izdrzavali svasta... 8210 je leteo kroz vazduh 20ak metara i pao na beton i nista mu nije bilo... 7650 sam uspeo ubiti jer sam pukao pesnicom u zid iz sve snage... a on se slucajno nasao u pesnici... samo je vrisno display... ostalo radilo ko satic :)

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Crni Srbine, pa što pesnicom u zid??? Uzmeš, lepo, telefon drmneš, a ruku sačuvaš...

P.S. Ja sam upravo shvatio da sam najviše kršio omiljene telefone. Nekako sam jače vezan za telefon u koliko imamo više zajedničkih uspomena na padove... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ludache, da li si imao nekih zanimljivih avantura sa N7610 :?:
Bash me zanima do kojih granica izdrzljivosti mogu da teram svoj telefon... :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ludak napisao:Crni Srbine, pa što pesnicom u zid??? Uzmeš, lepo, telefon drmneš, a ruku sačuvaš...
Eeee... da sam ja znao da je on u ruci... da sam samo znao... ne bi dao 70e za display....
Jer telefon nije bio kriv ni za sta.. on se samo slucajno nasao u ruci jer nisam tada imao dzepove na boxericama (sto je i prirodno) u kojima sam se shetao po stanu :)
[ne trudi se da shvatis... ni ja ne mogu]

tepSIJA
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 31. Avg 2004. 21:49

Post od tepSIJA »

Pri ŠPRINTU ;D, ubacujem ja T610 u džep od "Šorca" , koji je bio supalj pa mobitel propada krog njega i ide pravo dolje ka nozi , nabio sam ga jedno 10-tak metara , stanem uzmem ga , sav izgreban al radi , aj opet ja nastavim trcati sa mob u ruci jedno 50-tak metara, i slucano ga opet ubacim u isti "Džep" ista situaacija :mrgreen: majke mi , samo sto je ova put letio nesta manje, al nije se sve ok zavrsilo, nakon toga poceo se sam gasiti i pokazivati neke divlje boje po dispeju ...

zamjenio sam ga za nekoliko dan.. i zivio sam sretno do dan danas :lol:
Szpilman !!!!!!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Najjava scena je sa 5110 ortakovim.
Ortak ide na pecanje redovno i jednom odem ja sa njim... a fon mu stoji u onako nekoj torbici kao one za 3310 oko vrata sto se nose.... i zamane lik stapom... i buc... telefon u vodu, on za konopce i mrtav ladan... eh... svaki put mi se ovo desi :)
Samo jednom nije hteo da radi, dobro ga osusio na radijatoru i sve bilo ok :)

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Sa 7610, hvala bogu nisam imao neke preterane avanture. Samo mi se jednom prosuo parfem na telefon(upozorenje, u koliko imate muški Živanši, nikako ne prskajte kada je telefon u blizini). I za pravo čudo, maska se totalno "pojela" na mestima gde su kapljice doletele. Moje rešenje je bilo jednostavno: crni telefon, crni marker(kada je maska već upropašćena, koga briga), uzmem ja i namažem ta mesta markerom, pa onda pod fen. Nakon toga sam trljao krpom za poliranje pola sata i telefon je sada kao nov. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Odlična reklama za Živanši! :wink:
"Ako želite da vam koža bude nežno-mirišljava i rupičasta..."
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Kad izvetri koristiti kao sredstvo za ciscenje dizel motora.
Jbt.. tako je sa tim farbanim maskama.. nikad ih nisam voleo....

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Meni je 7610 neogrebana kao i s700, cuvam ih ko malo vode na dlanu! P900 mi je ispadao milion puta! Stari t610 mi je ispao na put, upao u baru i omasio ga je gradski za milimetar, srecom nije ga zgazio inace bi imao palacinkU :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Meni su Samsung T100, SonyEricsson P800, SonzEricsson T68i, N-gage neogrebani, 7610 deluje kao da je nova(oporavljena je), T200 je izgreban iznad ekrana i u donjem-zadnjem-desnom uglu. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Koje boje ti je t68i? A jel se jako primeti da si je popravljao? Zaboravih da dodam k700i koji mi je u dosta dobrom stanju, ispadao mi je veoma malo! Izgreban je samo malo ispod kamere, ali nista strasno! :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

janko_sd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 18:13

Post od janko_sd »

Ljudi bre najizdrzljivi fon je 3510 (ne3510i), licno sam sa njim igrao fudbal, i klasican i onaj americki, dok vlasnik tvrdi da mu je ispao sa 2. sprata. Telefon je u svakom slucaju preziveo udare koje nisam ni mogao da zamislim. To je bilo pre godinu dana a on jos uvek radi. STA KAZETE NA OVO?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Samo 3 reci: Nokia je Nokia :)
Svaki nokia telefon je izdrzavao cudesa... jos od 2110 pa na ovamo :)

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Moj T68i je James Bond edition, sivi sa temama, melodijama, i slikama u vezi sa filmom. Telefon je Sivo-srebrni, dok je poleđina ona svetlo siva- bela, kao i kod običnog T68i. 7610 se ne vidi da je popravljan, kažem da deluje kao da je nov. :mrgreen:

3510 je jako dobar telefon, ništa me ne čudi u vezi sa njim... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ih taj t68i, mnogo mi ga je zao, setao bih ga i danas da ga imam! A jel taj ima plavo osvetljene dugmice ili? :D
3510 je sasvim solidan tel! :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori