GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
alkatraz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 21. Dec 2006. 22:11
Lokacija: Valjevo

Post od alkatraz »

moze li neko da mi kaze koliko je tacnost Garmin programa. Ja koliko sam primetio kilometraza nije dobra. Npr. od Valjeva do Bg-a mi ispise da ima samo 72km, a u stvari je blize 100km. Od va do Arandelovca ima oko 75km, a do Jagodine sigurno preko 200km, ali mi u prvom slucaju kaze da ima do ae samo 52km, a do JA 115km, sto ne moze da bude nikako.
Ovako u gradu uradi u m tacno, ali ne smem da se oslonim na garmin i njegovu tacnost kilometraze.
Imam utisak da laze od 20km pa sve do 50km sto nije malo.
Verzija koju koristim je 5.00.00.10, ali sam probao i sa 5.00.00.50 i isto je.

Ima li neko neko objasnjenje?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ma garmin se nesto tripuje da samo znate kako me je vodio do Bosne i vracjao... :cry: a da ne pominjem sto u opcijama aparata nisam iskljucio pozicionarenje zavisno od mreze, pa me je oko 1000kb kostalo 1000din :angry:

dole garmin, ziveo iGo, ocemo iGo za symbian!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

alkatraz, Od Valjeva do Jagodine ima 141km, od Valjeva do Arandjelovca ima 63 km, od Valjeva do Beograda ima 91km. Medjutim ovo nije stvarno rastojanje izmedju tih mesta vec put koji moras proci osim ako nemas avion. Rastojanje "vazdusnom linijom" je koji % manje i verovatno Garmin (iz nekog razloga) ispisuje to rastojanje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jovann
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 07. Avg 2009. 15:13

Post od jovann »

jel moze neko da mi objasni kako da skinem i instaliram mape za nokiu 6210 nisam neki strucnjak pa mi treba neko da me vodi za ruku

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jovann, ako trazis uputstvo kako da skines i instaliras "piratske" mape za Garmin ili neki drugi GPS softver to upustvo ovde neces dobiti posto na forumu mobilnog sveta piraterija nije podrzana.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

Jel moze neko da mi kaze koja je posledja verzija Garmina izasla i koje su mape najbolje ,tj koja verzija mapi. Imam Nokiu N-82 ....Pozzzzzzzz
Forever !!!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

kocapro, najnovija verzija Garmina je 5.00.50, a za mape SCG Route 2.0, ali svako će ti preporučiti prethodnu verziju 1.9 jer je bolja.. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

instalirao sam sygic, mape za srb su teske oko 300kb program lepo izgleda, ok GUI ali je totalno ne upotrebljiv na podruciju BGa ima samo par ulica :(

da i imao sam prilike da se igram sa iGo na iphone-uu 3g toliko je lose odradjeno da je to strasno. aparat jako jako jako tesko hvata fix, a da bi sama aplikacija startovala potrebno joj je oko 5min

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, slazem se s tobom za sygic dosta lepo odradjen program, ali mapa za Srbiju je stvarno neupotrebljiva.
Ne znam sad oko Iphone-a, ali da li je na njemu moguce podesiti a-gps i da li mu isto toliko treba da uhvati signal i sa nekim drugim programom.

zllaja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2007. 01:09

Post od zllaja »

Instalirao sa na N95 8gb Ovi Maps,a na comp. sa nokia sajta Nokia Maps Updater,kada sam otvorio Maps Updater poceo je da trazi update-ove za izabrani model,nakon nekog vremena nasao je on mape (ili sta vec) i poceo da skida,velicina oko 240Mb...negdje napola mi je nestalo struje :smutny: i sad kad hocu da sve to ponovim,pise mi da nema dostupnih novih update-ova za N95 8gb...sta da radim,kako da to rijesim? :smutny:
Nokia N95 8GB

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Instalirao sam IGO8, odlicno radi,ima mape cele evrope, svima bi preporucio.... U pitanju je naravno windows mob. Pozijana

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bule92, kupi neku pravu navigaciju. Nazalost za dumb telefone jos nije napravljen adekvatan program tip Igo, totom ili garmin-a. Ako ti je neophodna ili je kupi ili zameni telefon za neki sa symbianom/windowsom.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

a kako funkcionisu google mape sa dumb telefonima??? :unsure:

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Mislio sam ovih dana da malo uporedim rad wm telefona, konkretno samsung i780 sa IGO8 navigacijom i symbian, nokia e71 sa garmin navigacijom, pa da javim konacne utiske.

Za sada me interesuje da li je verzija koju imam za IGO8 najnovija za ove nase prostore. Verzija je 8.0.0..44898 od juna prosle godine, a mapa Srbije je 2008.01
Malo mi je cudan delimican prevod samog programa na hrvatski jezik.
Nokia e71

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Mirko BGD, pa radi, sem sto je potrebna i GPRS veza za mape/satelitske snimke, ali opet tek je pre mesec dana krenulo mapiranje ulica, treba jos dosta toga da se uradi...

Sto se tice ostalih programa, za java telefone tu su Nav4All, Wayfinder Navigator(AFAIK jedini java program koji ima mogucnost skidanja mapa sa njihovog sajta i stavljanje u telefon), TrekBuddy, amAze GPS.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

djoleki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 15. Avg 2009. 05:46

Post od djoleki »

imam problem pri instaliranju garminovog programa za navigaciju! ako neko moze da mi pomogne...e ovako: kada krenem da instaliram GarminMobileXTSupportFiles, program mi izbaci ovo:
A supported install location was not found. Please make sure to complete the following steps:
1.) Turn on and connect your mobile device or card reader to your computer.
2.) Insert your storage card into the mobile device or card reader.
3.) Make sure you have installed the PC synchronization software that came with your mobile device.
4.) Click "Refresh List".
dok ja mislim da mi je sve uredno prikaceno,instalirano....ne razumem. ako neko zna,bio bih mu zahvalan!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

djoleki, A supported install location was not found
To govori sve. Medjutim, nisi rekao kako si zakačio mem karticu na komp!?
Preko tel ili preko card readera.Ako je preko tel koji mod si izabrao na telefonu?...Suština je da ti komp ne "vidi" mem karticu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Ej ljudi , moze pomoc...
Dobio sam n 96 u ruke...
Posto se nikada nisam susretao s navigacijom i to , pitam se kako namjestiti.
Internet mi je namjesten, radi kako treba...
ali kada otvorim mape s glavnog menija, tj.navigaciju pise mi da se ne moze povezati, nisu definisana odgovarajuca podesavanja veze ...
Kako da namjestim ?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa nije ti potrebna GPRS veza ako neces AGPS, trebalo bi da uhvati satelite i bez GPRS. :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

e

Post od mazzy »

joj kao da mi govoris francuski ... :P
Nikad se nisam susretao s ovim ...
sta preporucujes ? Da instaliram neke druge mape ili sta ...

Zaključana tema