GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, to bre nesto mnogo. Meni na qtek s200 sa externim modulom (koji i nije bas neki) hvata signal za 30-ak sekundi u proseku, maksimalno do 2 minuta.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Зашто не користите AGPS ?! :?
Скрати тражење сателита на минимум а скида свега килобајта са нета.
Мени за око 10ак секунди хвата фикс било где да се налазим. :)
Слобода или смрт

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bestboy, slazem se s tobom, ali mi je vise i muka ljudima to da pricam.
treba da prelistaju svega nekoliko strana i bice im jasno kako ce im GPS bolje raditi.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Vi se cudite za AGPS a meni je jedan lik obrusio sto sam mu reko da updatuje vreme preko GPRS-a jer je 5 minuta kukao kako mu hitno treba....JBG tesko im je da se konektuju jednom i da posle provere kredit. 8)

P.S. Zamalo da zaboravim sta sam hteo...Video sam neke nokiine eksterne GPS uredjaje i razmisljao sam da uzmem 1 ali mi nisu jasne 2 stvari.Prvo jer ce to cudo uopste da mi radi na N76 jer u sustini on ima neku podrsku za GPR ali preko bluetootha(inace nisam naso temu za N76 pa zato pitam ovde).Druga stvar je da li su nokiini GPS uredjaji kompatibilni sa ostalim uredjajima jer planiram da ga koristim i na LG KS20....Nikada do sad mi nije trebao GPS pa nisam ni bio zainteresovan za tu temu ali sad mi je bas pritrebao.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

bestboy,мени је стално укључен,али никада немам ни 1 динар на рачуну.
:lol: :lol: :lol:
Како дошло,тако и отишло :roll:
Nokia 6220 Classic

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, postoje standardni protokoli koje koriste bluetooth uredjaji (npr. NMEA) koje prepoznaje GPS softver. Nije potrebno da telefon ima bilo kakvu podrsku za GPS, potrebno je samo da ima bluetooth a sve ostalo ce odraditi GPS softver. Taj nokijin prijemnik ce raditi sa bilo kojim telefonom na kome postoji GPS softver i BT.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Tomas samo da rascistimo 1 stvar...GPS prijemnik nema USB (ili bilo koj drugi ulaz kojim se prikljucuje ne telefon) vec samo preko bluetooth veze prima GPS signal? 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, tako je. Externi moduli se povezuju preko bluetooth-a. Ne moras da kupujes nokiin jer su oni skuplji od konkurencije a daju isti rezultat. ja sada koristim B-spech koji odradjuje posao sasvim korektno, a skoro duplo je jeftiniji od nokiinog. Ako bi dao vise para preporucio bih ti Bluemax externi modul koji je fenomenalan, a cena mu je u rangu sa nokia modulom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bestboy, pa ne mislis valjda da ne znam za AGPS? I koristio bih da moze, ali ne znam kako. ja na IGO8, nigde nisam nasao opciju da kaze ukljuchi aGPS. Resenje? Na E61 i sa TomTom-om, takodje nisam imao tu opciju. Garmin necu da stavim, pa da padaju zabe sa neba, ne svidja mi se, i svi vidim imaju problema sa njim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, agps se ne podesava u samom programu tipa Garmin, TT, IGO ....... Vec se to odradjuje na samom telefonu u metodama pozicioniranja.
Mislim da niko neki veliki problem s Garminom kad ga instalira. Igo mape su bolje odradjene za Srbiju, ali Garmin zavrsava posao i ima mnogo bolje mape od TT-a.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

miodrage
Наравно да не мислим тако.
Не знам како да подесиш AGPS на win ... потражи у самом телефону као што рече jerkann .
Слобода или смрт

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

jerkann, bestboy, ja izgleda nemam tu opciju. Nasao sam nesto u Quick GPS Connection, enable GPRS, skinuo mi je neki file sa neta, i probam onda da se konektujem, opet mu treba vremena i vremena. 'Bem li ga. Ako neko zna na HP 6915 gde i kako se ovo podesava, bio bih zahvalan da to podeli i sa mnom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

danas sam otkrio jednu stvar, isao sa cjaletom do Koteza da uzmem nesto, i tamo u 29-og novembra pocne meni nesto da pisti... i sad smo se mi utripovali mislili smo da pisti nesto na autu, da bi sasvim slucajno posle kraceg vremena otkrili da nas telefon upozorava na kameru koja je postavljena na jednom od semafora :D svaka cast za garmin, nisam znao da ima i to :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, nisam znao da je garmin ubacio speed kamere na nasu mapu. svaka im cast nema sta. :lol: :lol: :lol:

jocozr93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 09. Apr 2009. 02:22
Lokacija: Zrenjanin

Post od jocozr93 »

Dakle ljudi vi mislite da ustvari ja nemam problema sa mojom nokijom N95 8GB ?
Iskreno N78 je satelite nalazio neverovatno brzo, možda i sa uklj. internetom, a ja to nisam znao :)
bestboy koliko skine kredita otprilike ?

:D :lol:

bambix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2009. 02:42

Post od bambix »

instalirao sam garmin XT wm na omniu i900
i sve radi izgleda osim signala
kada idem
pishe COM 3 : COM 3
i "ceka signal"
da li je to ok ili trebam neshta preduzeti ?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

jocozr93
Скине 4кб са нета.
4 х 5 пара по кб = 20 пара
Ал сам брз и одлично рачунам... :oops:
Слобода или смрт

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bestboy, svaka cast na racunici. ja sam se danas vratio sa odmora (Ohrid) na kome sam u par navrata koristio gps. Naravno da me je mrzelo da se smaram da gasim Agps i cekam po koj minut vec ukljucio pa kud pukne nek pukne. Za moje divno iznenadjenje ja nisam mogao da primetim da mi je nesto posebno skinuo kredit iako sam bio u romingu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja mislim da kad si u romingu, ne mozes da koristis parametre za domaci net, nego moras da prepodesavas za providera na cijoj si mrezi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, ma stiglo mi je neko obavestenje sto se tice neta, ali u pravu si nisam mogao da ga koristim. to me je i dodatno zbunilo, jer kad iskljucim Agps hvatanje signala je usporeno, dok cim ukljucim sljaka kao lud :? :? :?

Zaključana tema