GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

makish, ако имаш гармин не може то тако,има процедура где је све објашњене лепо,за откључавање гармина и откључавање мапа... прво мораш и да имаш SW.UNL код i ...
ма све је лепо написано у упутству,да не пишем сада ја... :lol:
Nokia 6220 Classic

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

makish napisao:kako mogu dobiti licence code da bi radila gps navigacija na e66 uvek kad hocu da startuje navigacija trazi kod od nekih 13 brojeva.
Obratis se proizvodjacu softvera ili predstavniku. Platis cenu i dobijes od proizvodjaca sve potrebne kodove.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

tomas.hokenberi,по мени мало је глупо то рећи,јесте ово легалан форум,али не верујем да си ти на тај начин који си њему предложио,инсталирао навигацију... :lol: :lol:
За то посстоји пп,за упутство и остало.
tomas.hokenberi,јеси ли ти платио навигацију или како? :?
Nokia 6220 Classic

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Godzilla on kao moderator sajta koji ne podrzavaju pirateriju je duzan da upozori i predlozi na resavanje problema legalnim putem.Apsolutno nije vazno da li je kupio ili koristi krekovane programe... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Godzilla, a sta ako jesam platio Garmin? Zasto ti to deluje tako neverovatno?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

dimi89,нисам хтео да се он увреди,знам да је дужан,али неко ко се не разуме,мислиће да је то једино решење,а није у реду заврнути човека,барем по мени...
Лепо је знати да не подржава пиратерију,али стварно се неко може зезнути.
tomas.hokenberi, немој да се увредиш или наљутиш на мене,само сам хтео да скренем пажњу да легалан није једини начин,али најбољи јесте :wink:
Nokia 6220 Classic

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Godzilla, to i jeste jedino pravo rešenje.
Kupiti licenciran software.
Kupujemo telefone od 400-600e a skupo nam 99$ za original software?
Tako ako si hteo da kažeš da je skupo prvo razmisli zašto si toliko platio telefon.
Kupovina originala nije način da se neko "zezne"
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

gameforce,није начина да се неко зезне,али 80% људи воли warez а не да плати.
Тако да ако је човек хтео да инсталира гармин на начин на који смо сви урадили,а не да плати,(предпостављам да смо скоро сви пошто све траже упутства,бла,бла...)онда,ако плати,јесте зезнут,јел је могао имати бесплатно.
Понављам gameforce,БЕСПЛАТНИ начин НИЈЕ НАЈБОЉИ,али је (скоро) сваком боље да не плати!!!
Ко хоће може,али по мени било је глупо рећи да се плати,јел ако неко није информисан,помислиће да је легалан,ЈЕДИНИ начин,а мислим да смо на овом форуму да ПОМОГНЕМО једни другима.
Толико ок мене. 8)
Nokia 6220 Classic

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Godzilla, nije jedini ali je jedini ISPRAVAN nacin. Svi mi ponekad koristimo piratski/krekovan softver ali to nije nesto sto treba smatrati normalnom praksom. Kako zivim od razvoja softvera vrlo dobro znam koliko je truda i sredstava potrebno uloziti da se napravi kvalitetan i upotrebljiv softver. Softver je proizvod kao i svaki drugi. Vecina ovde bi se uzdrzala od npr. kradje telefona iz radnje ali smatraju da je ok koristiti piratsku kopiju softvera - ne shvatajuci da je upotreba piratske kopije jednako kradja kao da si ukrao telefon u radnji.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

tomas.hokenberi, наравно,ја то не оспоравам,већ подржвам.
А ово о крађи није исто,мада није важно.
Наравно да је једини исправам,и најбољи и најквалитетнији начин,али баш као што си ти рекао:
сви ми понекад користимо пиратерију.
Опуштено,и поздрав. 8)
Nokia 6220 Classic

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Godzilla, iako i sam koristim iskljucivo piratski softver, stavise, nemam nista originalno od softvera u kuci, moram da se slozim sa tomas.hokenberijem. Koriscenje piratskog softvera jeste kradja, ista kao da si ukrao bilo sta drugo. Kao sto je neko napravio taj telefon koji furas, auto koji vozis, sat koji nosis a za koje si dao pare, isto tako je neko napravio i to parche softvera koje koristis. Zajednicko za sve navedene stvari je da ih je neko napravio sa ciljem da ih proda, i da time zaradi novac za zivot. Samim tim sto koristis piratski softver ti nekome uzimas novac iz dzepa, a to znachi potkradas ga.
Identicno bi bilo da ti ja svaki mesec uzmem 200€ iz kuce bez da te pitam. Piraterija se podvodi pod kradju intelektualne svojine, a kradja stvari pod kradja privatne svojine. U oba slucaja u pitanju je KRADJA!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

miodrage, јесте крађа,само што телефон узимаш сам,а пиратски софтвер пронађеш,и узмеш.
Да кажем полицајцу на улици да имам пиратски гармин не знам дал би ме привео,док за телефон би сигурно.
Тако да постоји разлика,али крађа је у оба случаја,али није баш ИСТО.
Милсим да смо доста отишли у офф и овде ја завршавам.
Ја подржавам оно што су tomas.hokenberi, gameforce,рекли,тако да на ову расправу стављамо ТАЧКУ.
Nokia 6220 Classic

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

ljudi upomoc idem za 2 nedelje u Sloveniju a sada sam bezveze planirao rutu do tamo i vidite kuda me vodi to nije normalno!!!!!
Slika
Slika
Slika
Od Novog Sada pa sve do rumunije pa preko madjarske pa u hrvatsku pa tek onda u sloveniju!!!!!
To garmin misli da je jos rat u Vukovaru :D :D :D ... salu na stranu....
Jel zna neko u cemu je problem???

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Cooomi
Settings-Routing-Route preference-shorter distance
Слобода или смрт

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

bestboy,
Stoji mi tu i ponovo neide.... mozda je to zbog mapa .... imam scg 2.0 adria 2.2 i garmin city navigator nt 2010

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Cooomi,ja nisam imao ovakvih problema kad sam isao za Zagreb,odradio mi je rutu tacno i to najkracu mogucu pa mi stvarno nije jasno u cemu je problem...
Kod mene su na kartici kao jedna mapa Scg1.9+A.R.2.2,a kao druga mapa Italije iz CNE 2009.
Jel su ti Scg i Adria u jednom .img file-u? Ako nisu mozda je tu problem... Jer ako se i jedna od bilo koje dve mape preklapaju,rutiranje nece raditi kako treba.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Fox, ovako.... adria rute sam stavio samo slo, bih, rh, i mne a scg sam sa 2.0 stavio... a sa garmin city sam sve ostale zemlje... da lji mos da mi posaljes link da skinem scg 1.9 NARAVNO DA PLATIM PREKO INTERNETA ......

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Cooomi, ne treba ti ta mapa. Iako i mislim da je ona bolja nije ti neophodna. Sto lepo ne napravis rutu na kompu i onda je prebacis na telefon. ja sam tako radio proslo leto i bilo je extra.

E sad nesto drugo, ubacio sam Igo na qtek s200. Mogu vam reci da je 1000 puta bolji od garmina. ako nekom treba ozbiljna navigacija sto dalje od garmina.
Manje vise sto su mape lepse, samo rutiranje je mnogo bolje. nema kao kod garmina vracanje na rutu nego kad se vrsi prerutiranje ono se odnosi na cilj, a ne na povratak na samu rutu.
Ovo me je bukvalno vrtelo u krug, jer nisu lepo odredjeni smerovi ulica.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

jerkann, mi mos objasniti kako da preko kompa pravim rutu a pogotovo kada imam 2 odvojene mape ???!!!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

skontao sam sto je bio problem da me vodi u Rumuniju bio mi je ukljucen da racuna rutu za biciklo :D:D:D:D:D
popravio sam... ali ka ne lezi vraze sada me vodi preko BIH ... stvarno ne znam sta je s ovim garminom ko da je cetnik uvek izbegava vukovar i bogojevo... :D :D :D

Zaključana tema