Da li je lose dekodiranje mob?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,da,kako da ne! :uhuh: Da je tako lako,svi telefoni bi se tako lako otkljucavali,obrises sve,instaliras nov softver i opla,imas dekodiran telefon!Zasto li onda onolike budale placaju po 60 eura za dekodiranje BB5 Nokia na primer,kad mogu zamenom softvera (sto kosta 10-15 eura) da imaju otkljucan telefon!? :roll: Neki bolje da cute kad nemaju sta da kazu! :lol:
Pozdrav 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ima raznih nacina da se otkljuca, dekodira telefon, setimo se samo kako se u doba simensa m55 sekla ploca da bi se uspesno dekodirao, e to moze da ima posledice po telefon. :shock:
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sekao se Test point,ne bukvalno maticna ploca jer bi se time ostetili vodovi na njoj,mogla bi da pukne... :wink:
Pozdrav 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Masterokrata, koje doba M55,pored Siemensa jos neke marke se rade sa T.P. danas a i radice se jos dugo dugo i to je jedini nacin za otkljucavanje.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Lomnica_city, u pravu si ono za Dejana.Upravo mi je stigao glas da je vec u test fazi program za peticu. :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

U kakvoj:"test fazi program za peticu"!?Mislis na neki program za otkljucavanje BB5 Nokia!?On je u test fazi vec skoro 2 godine! :D :lol:
Pozdrav 8)

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Lomnica_city mislio sam na testiranje "u sirokim narodnim masama" :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

mido
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 11. Jun 2006. 13:10

Post od mido »

aaa zaboravio sam vas pitati jel ja mogu poslije dekodiranja mob. da uradim update software-a sa zvanicne SE stranice???

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mozes ti to i sad,on ce ti samo dati softver za brand verziju softvera koju verovatno imas ili,ako nemas brand softver,ce ti dati SE-ov softver!To ne zavisi od toga da li je telefon dekodiran ili nije jer i kad nije dekodiran on nije zakljucan sto se tice promene softvera!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

daaaaaaaaa :smutny: !!!a jesi li mislio da ce brand name,poruciwati posebna integralna kola[cipowe],koji ce da kontrolisu dekodiranje!!normalno da nece i neisplati im se,tako da kasnije te neprodate telefone `brand name` prodaju drugim siromasnim drzawama za jeftine pare,umesto da bace swe telefone!!to je jedanput uradio sagem,1999 godine!!a to su akcije mobtela i telekoma,ustwari dekodiraju telefon kod njih,i prodaju narodu!!!zato swaki softwer spakuju u memoriju fona!!!a kada izbrises podatke iz memorije fona,i preinstaliras nowi softwer nema wise `brand name`!ranije sam to radio sa siemens telefonima!najglupsi softweri,bukwalno preko plug-in za total comander i sa siemens softwerom za data,samo prekopiras sa drugog telefona istog modela!mada za sonyericsson nisam imao mogucnosti da probam! :uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kakve veze imaju:
igopirko napisao:daaaaaaaaa :smutny: !!!a jesi li mislio da ce brand name,poruciwati posebna integralna kola[cipowe],koji ce da kontrolisu dekodiranje!!normalno da nece i neisplati im se,tako da kasnije te neprodate telefone `brand name` prodaju drugim siromasnim drzawama za jeftine pare,umesto da bace swe telefone!!...
Sa flesovanjem softvera!?Mislis da je toliko tesko da se u softver ubaci blokada za baratanje memorijom telefona pa da nijedan brandiran telefon ne moze da se flesuje!?Brandirani telefoni ne dolaze kod nas i u ostale siromasnije zemlje zato sto velike mreze hoce da se otarase otpada,jer istog i nema,vec putem sverc komerca!Tako mogu da se nadju telefoni koji su veoma trazeni i tek izasli u prodaju i kod nas u isto vreme kad i u svetu,a ne posle godinu dana kad postanu skart koji niko vise na zapadu nece! :uhuh:
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

ima i putewa komerc swerca :D !ali secas se mobtelowe akcije siemensa a35,to kao nije krs od fona,nokia 3410!to kao nije bilo za otpad? :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

NIJE!!Zasto izbegavas da dovrsis recenicu do kraja:"Secas li se... PRE TRI-CETIRI GODINE",sto je vec sasvim druga stvar!Ja sam pre 3 godine i par meseci preko uzeo preko Telekoma C60 i post paid 064 a on je u to vreme bio sasvim solidno telefonce (mada sam ga uzeo zato sto me je kostao 1800 dindzi sto je tad bilo oko 30 eura),kao i 3410 sto je bila sasvim dobra 2002-'03...!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

"secas li se...3,4 godine..."to me malo podseca na cice i babe,pa manje wise koristim!kada je bio iemens a35,to je bila zima,pred nowu godinu,neku!i to su bile akcije welikih razmera da bi se otarasili fonowa!i nisu bili post paid,nego prepaid!a 3410 se dawao samo za penzionere od 70 godina postpaid!zza siemens c60 neznam!to je cista reciklaza!kao i auto industrija,swe polownjake ispod euro 2 standarda salju nama,i to je reciklaza!na foru "e,sada imamo nowi standard,sad cemo da se resimo djubreta!ajmo da prodajemo siromasnim zemljama"
zar nije tako??? :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

A bre,ae dosta...Chovek je doshao,pitao,dobio odgovor na sve moguce nachini i shta sad lutate..? :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ama covece,sto si zapeo sa tim"krsevi,otpad..."jel ti lepo kazem KAD je to bilo!?Koji si bolji telefon imao 2002 od 3410!?!?I sta ako su ga uzimali penzioneri?I moja baba ima 8210,lak je za koriscenje,mali je i njoj je to dovoljno,znas kad bi se snasla na mojoj 6680!? :lol:
I Golf 3 je sad krs,ali zato pre 6-7 godina... sve vremenom postaje krs,ali u doba kada je to bilo,to je bilo BAR prosek,a ne krs!Dexter,opusteno! :wink:
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

DOBRO!!!!uredu je ,ti si patriota wolis swoju zemlju,ja nisam[vec sam ateista,newernik]!ja sam racionalan prema swima,gledam opsirno,realno...!mada neznam kako bi se wecina snasla na mom se P900 :o !!i akcije su bile pre 1-2 godine!tada su to bili krsewi!mada nemam wremena da se OPSIRNO rsprawljam,ti imas swoje misljenje,ja swoje...
ok 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

NISU bile pre 1 do 2 godine,jos nisam bio ni u vojsku otisao kad se delila 3410 (a dosao sam iz vojske pre 3 godine) i te 2003 sam uzeo C60,tako da dajes netacne informacije i jos impliciras da sam te nazvao NE patriotom i NEvernikom zato sto sam rekao (ISTINU) da nase mreze NISU delile krseve jer u to vreme neceg mnogo boljeg nije ni bilo!!
Pozdrav 8)

mido
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 11. Jun 2006. 13:10

Post od mido »

da se vratimo na staru temu :) dobio sam mob(SE K750i) i isao danas da dekodiram,, skonto sam da ga nemogu standardno da dekodiraju i kostat ceme duplo vise jer kazu da moraju da ga otvaraju i nesto da prckaju na nekakvim diodama kako sam ja skontao jer je ovaj telefon bolje zasticen i nemoze standardnim putem,, kaze neka zastita 49(i jos je nesto rekao samo nisam zapamtio :lol: ),, i rekli su mi da moze pregoriti i da to radim na svoju odgovornos(tj ako sta bude nisu krivi)....... a sad me interesuje to koliko je to u sustini opasno i koje su mi sanse da mob ne crkne???? i kakva je to zastita i jel mi se isplati cekati neki period da se skonta to malo bolje dekodiranje ili ce takav princip se i dalje koristiti??????? pozdrav

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

mido napisao:da se vratimo na staru temu :) dobio sam mob(SE K750i) i isao danas da dekodiram,, skonto sam da ga nemogu standardno da dekodiraju i kostat ceme duplo vise jer kazu da moraju da ga otvaraju i nesto da prckaju na nekakvim diodama kako sam ja skontao jer je ovaj telefon bolje zasticen i nemoze standardnim putem,, kaze neka zastita 49(i jos je nesto rekao samo nisam zapamtio :lol: ),, i rekli su mi da moze pregoriti i da to radim na svoju odgovornos(tj ako sta bude nisu krivi)....... a sad me interesuje to koliko je to u sustini opasno i koje su mi sanse da mob ne crkne???? i kakva je to zastita i jel mi se isplati cekati neki period da se skonta to malo bolje dekodiranje ili ce takav princip se i dalje koristiti??????? pozdrav
Odgovorio sam ti vec u jednoj temi i na PP u kojem si i tako trazio.

Odgovori