Kada i sa koliko godina?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Miskoni napisao:Moj prvi toki-voki, zelen i ogroman, from Ei Niš, mislim da je to bilo davne '80... koliko sam ono imao godina tada, hmmm... 8)
Imao je snagu celih 5W i mogao sam da ulećem na taxi i još "neke" frekvencije... :wink:
Miskoni hacker saS toki-voki od 100 kg. :lol: E jel imao Symbian? :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Mislim da cu biti najstariji po godinama onda kad sam nabavio prvi fon(makar dok postujem ovo :roll: )
Bila je 2001,oktobar mesec,ja i moja draga....Nokia 6110 :oops:
Verovali ili ne,imao sam 24 pune :oops:
Pre toga iako sam radio i mogao da priustim svasta,nije mi trebao fon.Deco moja,u vreme kad sam ja bio u godinama vasih prvih mobilnih avantura,kod nas je to bila naucna fantastika! :roll:
Pozdravlja vas "cika" Green,xexexe....... :wink: 8) :D :lol:

Bo-Yaa
Banned
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2006. 22:26

Post od Bo-Yaa »

moj prvi telefon bila je tanka cigla motorola talkabout to je bilo prije jedno 7 god kad sam imao 14

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Moj prvi telefon?! Mislim da je to bilo negde 97-98god,ne znam ni ja tachno,bio je to siemens c25... 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Moj prvi telefon je bio Alcatel club + u leto 99 godine, imao je antenu koja se izvlacila :wink: i bio je ko cigla 8)
and justice for all...

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

imaginos napisao:inace, kad sam video naslov teme pomislio sam da je pitanje "kada i sa koliko godina ste izgubili nevinost". :D
:lol: :lol:


i meni je ovo palo na pamet.. a shto se tiche mog prvog telefona...to je bio alcatel db easy...tako neshto... dobila sam ga u trecem razredu valjda... znachi pre 4 godine :) :)
Just YetZa

silvy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 08. Jan 2006. 13:35
Lokacija: Nikolinci

Post od silvy »

Ja prvi telefon sam dobio kad sam imao 7-8 godina. Imao sam motorolu v8088 nije bio tako los. :oops:

Lena
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 11:26
Lokacija: Bgd

Post od Lena »

Hm.. Moj prvi telefon je bio sie a35 :lol:
i kupila sam ga (od svojih para! :D ) za 14. rodjendan.. Beshe to februar 2002..
..dnt judge by the Looks..
-beautifuL_bLack-

TeCHNiCS_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Sre, 06. Okt 2004. 18:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od TeCHNiCS_ »

meni je prvi telefon bio pre 8 godina i to bosh 509 kad je tek izasao.... havarija :)) kad se samo setim...
BANE BRE!

Vaterpolo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 16:55
Lokacija: Beograd/Dubai

Post od Vaterpolo »

Hmmm, prvi mob sam dobio hiljadu devetsto devedeset i neke, bio sam 5. razred, mobilni je bio pojam, a mislim da smo imali samo 061 mrezu... Uzas! No, kakav je bila ocajna situacija u drustvu(kao i sad) milsim da sam bukvalno, samo zbog mobilnog odvojio bar 20 riba :)

Opet kazem, uzas! :)
Pravo je razum oslobodjen strasti...

**QL**
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 15:14
Lokacija: Arilje,Srbija

Post od **QL** »

09.01.2001. - legendarni SIEMENS C25. Secam se da sam se dvoumio izmedju njega i nekog Mitshubishija koji je imao igrice (shto je za mene bilo chudo) ali je ipak odlucio kvalitet i brand-name. Koristio sa ga nekih godinu dana, a onda je poceo da se raspada :cry:. I josh da napomenem da sam tada imao 11 'dina
Dizzzzzzzzzzzle Fizzzzzzzzzzzzzle Snoop D-O-double G

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kako u prolece '98,kad taj telefon nije izasao do kraja '98-ili cak '99-te?To je bila unapredjena verzija 768 koji je tad bio najmanji a ja sam ga imao tek '99 ali je,kad sam ga uzeo bio jos svez model,mozda je bio na trzistu oko pola godine!Svacim se ljudi hvale,skoro sam negde procitao da se jedan"hvali"kako ne treba da uzimamo N90 jer je on imao do pre 8 meseci (sad vec 9) i to celih mesec dana (znaci kupio pre 10 meseci) a ona se pojavila pre manje od 6,bar malo pazite sta pisete!?
Pozdrav 8)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Moj prvenac je bio u vidu nokie 5110 i to sa providnom maskom i sarenim dugmicima :D

Bila je hit u 7 razredu kada sam je dobio! 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ja sam moj Siemens M35 (sredstvo za odbranu i napad :) ), kao i 063 broj (koji je u to vreme bio 20 puta skuplji od 064) kupio u martu 2003 i to samo zbog cuvenih Siemensovih besplatnih poruka. Ali tog istog meseca (da ne poverujes) su to ukinuli...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mica
Banned
Postovi: 101
Pridružio se: Uto, 21. Feb 2006. 11:01
Lokacija: Kac NS

Post od mica »

Moj prvi fon sam sam kupio sa 12 godina i bila je nokia 3100 .... Bio je cvrst kao djavo....
A moj tata koji sada ima 43 godine je dobio prvi telefon odprilike oko 30-e godine.....
......Smej se smej,uvek se smej........

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ja sam prvi telefon dobio 2001 kada sam diplomirao, bio je to Ericsson 2628, dobro me je poslužio, baterija je držala i do 10 dana. Kada se samo setim... Tada nisu postojali telefoni sa color ekranima i svim ovim zezalicama (možda su i postojali, ali ih kod nas nije bilo). Mogao sam ja da ga kupim i ranije zato što sam radio i za vreme studiranja, ali mi uopšte nije trebao.
Ghost

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Posle 4. godine srednje skole, poceo sam da radim i dobio fon, 2000. godina tada sam imao punih 19, telefon Mitsubishi Trium Galaxy, to je bio mnogo lep telefon sa vratancima i antenom na izvlacenje ali mi je brzo crk`o! Verovali ili ne i dan danas ga imam, jeste pokvaren ali mi drag, sta cu :oops:
HOX Titanium gray

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kraj leta 2001. - 3330. Još ga i imam i koristim, iako sam pazario i 6680 :D Tada sam imao 21. A šta kažete na to kako se gledalo na one koji su, recimo, pre 1999-te imali fon? Ono puniše, bumbari, dizeli, bizmismeni . . . A pejdžeri? 8)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

ledeni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 20. Apr 2006. 11:42

Post od ledeni »

Moj prvi fon je bio t10, to je bilo davne '99 godine, tad sam bio 8 razred... Kakva su to vremena bila!!!!

Lepak_97
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 05. Feb 2008. 17:36
Kontakt:

Post od Lepak_97 »

Bilo je to 2002. godine kada sam imao 5 godina. Bila je to Nokia 5110. 8)
Sony Ericsson is the best!!!

Odgovori