Zene i tehnika...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Ja bis samo dodala da je ovakvo mišljenje stvarno bez ikakvog komentara. Dodji te na neki informatički fakultet, i videćete da li "Žene i tehnika ne idu zajedno"!

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

M da, ipak su to neke predrasude koje vuku korenje iz davno proslog vremena...dokazalo se u medjuvremenu suprotno.

E sad, sustina je u ovome sto je rower rekao:

Postoje dve hemisfere ljudskog mozga koje funkcionisu na razlicit nacin! Kod zena su mnogo vise povezane leva i desna hemisfera i zato one imaju odredjene sposobnosti koje muskarci nemaju ili su u manjoj meri izrazene! Sposobne su da prate ili rade vise stvari istovremeno,a kad treba lakse im je da se skoncentrisu na odredjenu stvar,savesnije su i odgovornije od muskaraca itd...
Ali zato se zene mnogo teze snalaze u prostoru i vise im je koncentracije potrebno za orijentaciju i kretanje! Zasto zene nisu zastupljene kao profesionalni piloti,ima ih samo nekoliko u svetu???!!!

.........
Ja bih samo dodala, da pored ovoga ima jos jedan faktor, problem kod zena jeste sto ne mogu na duzi vremenski period da odrze kontinuitet efikasnosti u necemu .
Zbog odredjenih procesa u organizmu cesce su sklone promeni raspolozenja iliti popularno mood swings, ovde prevashodno mislim na veoma slozene psiho-fizicke aktivnosti, ne na cisto mentalne sposobnosti, sto ne znaci da zena ne moze da pruzi bolje performanse od muskarca, bas naprotiv, cesce su genijalne, samo je problem sto to nije malo konstantnije. Pa posto su pomenuti piloti, dakle i to je jedan od razloga malog prisustva zena u avijaciji. Opet, u svetu ima besprekornih izuzetaka.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Zena ima sve vise skoro u svim oblastima ali jel ste primetili da nema zena filozofa?! Stvarno filozofi su svi bili muskarci :unsure:
HOX Titanium gray

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Ova tema je veoma zanimljniva i steta sto nije malo "zivlja"! :dry:
Vecina je pogledala,bila je aktuelna nekoliko dana,neko je postovao i stali ste! Hm,zasto...?
Zar ne zeli neko nesto vise da kaze? :blinky:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa izgleda da je muška populacija ostala bez teksta, hehehe :D 8)
Nažalost nema dovoljno dama da bi ovu temu učinile zanimljivijom :wink: :roll:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Iako ima zenski naslov, ovo je u stvari tema u kojoj muskarci imaju rec, mi smo svoje vec rekle... :)

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Xexe, Oljica slazem se,pa nisam ni mislio samo na devojke!
Trebaju svi malo da se aktiviraju! :wink:
A mozda ima istine i u ovome sto je Zoka rekla! Ko zna! :D :)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Lično mislim da je taj komentar čista neistina. Poznajem neke žene koji su programeri, grafički i industrijski dizajneri, a radim u kolektivu gde je odnos žene - muškarci 90 : 10% u korist žena i mogu reći da se većina mojih koleginica perfektno snalazi sa tehnikom. To je isto ono što pričaju da su žene lošiji vozači, što takođe nije istina (lično mislim da su žene pouzdaniji vozači). To je više predrasuda koja je vezana za ovo naše podneblje... Tu podelu muški i ženski poslovi apsolutno ne priznajem i mislim da bi žene mogle da budu perfektne u svim oblastima koje su važile kao muške. Znam jednu ženu koja fotografiše po svadbama i sličnim prilikama, verovatno niste imali priliku da često vidite ženu u takvoj ulozi. Video sam njene fotografije i perfektne su. Žene se sve više probiajju u sve oblasti i jako mi je drago zbog toga, pozdrav.
Ghost

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

eh da... za sve su to kriva stara vremena...
Oni teroristi u robovlasnickom periodu su za sve krivi! :) Zene sve do nedavno (ne bas nedavno, ali relativno nedavno) nisu imale pravo glasa, nisu imale pravo na na radno mesto, znaci samo su radjale i spremale kucu... :roll: Strashno...
Slazem se sa nevidljivim, mada to za voznju ne bas. Zene su bolji vozaci, samo zato sto su muskarci stoke pa se napiju ;) I mnogo zena kada se nadju u opasnosti u saobracaju, puste volan i pokriju glavu rukama (znam par primera zena koje poznajem)... Ne treba generalizovati, ovo ne znaci za sve zene... Ima zena i sa nadimkom Schumacher ;)

sve u svemu "Zene i tehnika IDU" !
Zene su mastovitije i kreativnije mnogooooo od muskaraca :roll:

pozdrav za sve, posebno za zenske persone :roll: 8)

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

koje nebuloze, narode...
svratite na ETF, na primer. tamo ce muska populacija uskoro biti u manjini kako je krenulo. :) nema tu musko-zensko, ima samo glupo_za_tehniku-pametno_za_tehniku. :) :)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

imaginos, BRAVO! To je 100% tacno! Samo tema prica o konkretnom "problemu", ali nema veze... to je to. BRAVO jos jednom!
...shit happens... keep d smile!

Odgovori