Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od joa_d »

^ Uspela sam, kako ne znam, znam samo da sam cackala sve moguce na ruteru. Valjda nece vise biti problema. Hvala vam u svakom slucaju. :)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Nennad »

U naprednim podešavanjima wifi na telefonu postoji opcija da se onemogući wifi mreža koja ima slab signal, ili kada preko nje nema interneta. Dobro je to ostaviti uključeno zbog trošenja baterije.

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od nsvladimir »

Molio bih za malu pomoc, mozda je ranije bilo na ovu temu ali nisam pronasao. Imam ruter Tp link 740n vec dve godine i dobro je radio.Uradio sam mu upgrade novog firmware i od tada mu je oslabio signal, jednostavno internet hvata samo u toj prostoriji. Inace, pre sam internet koristio u celom stanu a sada to nije moguce, svuda se uhvati wifi signal ali nece na internet u drugim prostorijama. Kako ovo da resim?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Deksi »

Eto ti sad ovo prvi puta cujem, dali si probao reset na ono dugmence pozadi.

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od nsvladimir »

Veruj mi i ja prvi put ovo vidim, probao sam reset ali opet isto, jacina wifi signala je ista kao i pre, veoma dobra, ali internet radi samo u prostoriji gde je ruter

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Azimuth »

Jesi resetovao te uredjaje sa kojima se kacis na mrezu? :|

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od nsvladimir »

Naravno, u pitanju je sbb kablovski internet i cisco modem

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Freyr »

Odlicna tema - vidim da ima ljudi koji znaju znanje a nisu prepotentni kao na vecini drugih foruma :wink:

Elem, imam problemcic, stvarno mi je nejasno sta se desava, voleo bih da cujem misljenja: Koristim HP probook i tplink malu antenicu, mislim da je ona klasicna 722n, tako nesto. Sestra zivi vrata preko puta mojih u zgradi, dala mi sifru, fercera net full ali to je samo dok sam u dnevnoj sobi. U spavacoj sam hvatao jedan otvoreni signal (kada legnem a jos ne bih spavao :D ) od obliznjeg muzeja i jos jedan solidno dobar, od kafica preko puta. Sva tri su se kacila odmah, stabilni signali, ne puca, dobar down, dobar up.

Do pre par nedelja je bilo kul, jedne veceri sam upalio komp, pokusao prvo sestrin hotspot - nista, ne moze da se nakaci. Izbacuje canno't connect, blah blah a signal pun. Pitam nju, nije nista menjala, stara sifra (nju mi i ne trazi, samo vrti i odbije da se konektuje). Odem u sobu, probam ova druga dva, ista prica, stabilni signali, vidim ih sve, ni na jedan ne moze da se nakaci. Pokusao sam sve, reinstalacija drajvera za tplink, drajvera za wifi, update, reset, pokusavao da se konektujem bez tplinka, nista nije pomoglo. Ja nisam dirao na svojoj strani nista, sestra isto ne (ne verujem da su ni ova dva hotspota cackana). ,

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Stvarno me nervira, jbg :lol:

Edit. zaboravih da kazem da se nakaci sa vremena na vreme kada radim tethering sa moba i eventualno na jedan od tih besplatnih, ali to su retki slucajevi.
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od miodrage »

Freyr, pokusaj na sestrin hotspot da se nakacis kod nje u stanu. Ako to proradi, oslabila je konekcija iz nekog razloga. Ako ne, procackaj ili najbolje resetuj ruter, pa ces da vidis. Sto se ona 2 u kaficu i muzeju tice, moguce da im je ubacen MAC filter, a to ne mozes da znas, jednostavno izleti cannot connect i gotovo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jovanovicnenad123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Jul 2014. 11:15
:: zte skate
:: nokia lumia 520

Treba mi pomoc i objasnjenje

Post od jovanovicnenad123 »

Telefon ZTE skate i Samsung S5, i bilo koji drugi telefon. Ruter TPlink WR741. Problem je sledeci i nemam pojma zasto je tako. Naime Viber service radi najnormalnije na telefonima navedenim. Kada se pokusa otvoriti neki servis za vesti tipa Blic ili B92, cak i sam browser jednostavno nece da se ucita i ne daje znake zivota. Ni na jednom telefonu. Viber radi na svim telefonima. Pored toga, net normalno funkcionise na desktop racunarima povezanim lanom sa istog rutera. Pomagajte ljudi kako da resim problem. Hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od miodrage »

Za pocetak reset rutera. Ako ne proradi, reset na factory settings pa novo podesavanje. Proveri da li je pool size omogucen za vise uredjaja, odnosno start ip i end ip adress kod dhcp treba da se razlikuju za barem 30, recimo 192,168,1,5-192,168,1,35
Kad tako podesis, nema frke (ako wifi lepo radi)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jovanovicnenad123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Jul 2014. 11:15
:: zte skate
:: nokia lumia 520

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od jovanovicnenad123 »

Pool size je na 192.168.1.100 do 199. Reset rutera radjen nista novo. Jedino da probam reset na factory. To cu sutra, jer mi je to na poslu. Wifi lepo radi za Viber, kao sto rekoh, ali za surf nikako. Pozdrav za sada.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Drakenzen »

Freyr, mislim da ti problem prave pogresno konfigurisani drajveri na lapu, desavalo se i meni to, jednostavno se zaglupi komp i pobrka drajvere, nista strasno. pokusaj da deinstaliras sve dravere za tplink i da pustis komp da ga sam instalira bez ikakvih dodatnih drivera od tp link-a, javi sta si uradio. A na kraju ako to ne bude pomoglo pozovi 19771(telekomova sluzba), dace ti jasna upustva kako bi trebalo da se konfigurise komp.

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Kulijana »

jdeno glupo pitanje za experte, jel wifi vise ili manje trosi bateriju na androidu od 3g(4g)...? :P

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od Azimuth »

Manje :wink:

UnlockeR
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 20:35
:: Nokia Asha 300

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od UnlockeR »

Pozdrav, mozda vec ima ovakvo pitanje al tema je ogromna(35 stranica) tako da je tesko iscitati sve :D
IMam sbb net i taj wifi u ruteru, i sad sam kupio telefon koji ima wifi. Kako ja da se prikopcam preko fona na taj svoj wifi iz kompjutera? Trebalo bi valjda u telefonu kada trazi wifi da nadjem tu svoju mrezu i ukucam lozinku, al nemam tu mrezu??

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od 1808 »

UnlockeR napisao:...IMam sbb net i taj wifi u ruteru,...
A da li si uključio wi-fi na tom ruteru (ako je to onaj koji se dobija od SBB-a)?

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od marko.jtd »

Imam telekom adsl, da li mogu da ogranicim brzinu winfi mreze?

UnlockeR
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 20:35
:: Nokia Asha 300

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od UnlockeR »

A da li si uključio wi-fi na tom ruteru (ako je to onaj koji se dobija od SBB-a)?
Pa to je taj, epc3925 pise na njemu, a kako da ga ukljucim?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Neke stvari o WiFi-u...

Post od toda81 »

Fabricka sifra na tom ruteru od sbb-a za wifi je broj uredjaja, a najbolje je da se ulogujes u podesavanja rutera i da postavis svoju sifru i naziv wifi-a koji ti zelis. Prilikom logovanja nek ti budu prazna polja username i passford da bi mogao da se ulogujes
Note IV N9100 dual

Odgovori