Upgrade slušalica i preporuka

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Dodatna oprema - slušalice

Post od bojannp »

Gde mogu da kupim u Beogradu dobre sluške za fon za malo para ?
Ne znam zašto, ali moje su očajne. Desna se dosta slabo čuje, a ni leva baš ne briljira. Možda na nekih plafon 70% kapaciteta radi.
Našao sam orginal iste Sony kao što koristim, ali za 1200 dinara, a ja bih da prođem jeftinije ako je moguće. Ne moraju biti Sonijeve, najbitnije mi je da su bubice i to je sve od uslova.
Ako već moram da se otvorim, koje mi preporučujete slušalice (bubice) i za koliko para ?

Koristim Sony Xperia mini, dakle 3.5 mm džek.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

bojannp, zvučiš kao onaj lik što je tražio kineski N8 ili nešto drugo sa TS za što je moguće manje para? Nema nigde da nešto valja a da malo košta. Jedino tog tipa što sam naleteo je bilo na Amazonu za Sennheiser CX-400II za $19.99, ali to je bilo tad i nikad više koliko sam pratio.
Redovna cena solidnih CX-300 je više od 6000, što je opet dranje. Ako imaš da ti neko donese ili pošalje iz Evrope sa neke rasprodaje to će ti raditi posao. U Srbiji ne postoje ni brendovi kako treba a još manje rasprodaje istih, i sve što je jeftino može da bude samo neviđeni krš, a odluka je naravno na tebi koliko ćeš se puta ispaliti zato što ti nešto "nije izgledalo tako loše za te pare", dok ne shvatiš.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od sugarcoated_ass »

Jedino sto ja znam da je jako kvaletetno, da ne kazem vrhunsko, a da nema cenu da sednes na d*pe su a-Jays sluske, ali opet racunas da ces puci bar 3000 din.
Video sam da se na kupindu i limundu moze uzet polovan JBL u odlicnom stanju, ali opet min. 15€… Jbg, kvalitet se placa.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Izbor slusalica

Post od nemanjale »

Pomognite mi oko izbora sledecih slusalica: Sennheiser Cx 500,Klipsch s4,Creative ep830 i cuo sam da Denon ima dobre proizvode. Jel ima neko nekakva iskustva sa ovim slusalicama. Trenutno koristim Koss porta pro, ali kao kucna varijatna uz komp. i nisam se nesto preterano odusevio, tj imaju sjajan zvuk ali meni "slab", pa sam zbog toga odlucio da kupim sada in ear. pozz

ja se izvinjavam ako neko moze da prebaci temu u "Kafic"
SGS2, iPhone 4 32GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Baraba »

Ima li neko iskustva sa Earjaxs Gig - Premium Earbuds by Bodyguardz:
http://www.bodyguardz.com/earjax-gig-ea ... hones.html

Da li su bolje one ili SENNHEISER CX 150 je pitanje jer su cenovno identične?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

nemanjale, sa Sennheiserom nema greške, uglavnom su odličnog kvaliteta (kažem uglavnom jer ja nikad nisam imao problema a jedne CX300 su mi iako u raspad stanju stare već više od 5 godina, a sestrine iako su stigle i leva je crkla posle 2-3 nedelje expresno zamenjene i sad rade odlično) ali ono što treba da očekuješ je malo jači bas, onako mastan kakav savremeni reperi i drumeri vole, pa sam ja sebi uzeo bolji i izbalansiraniji model CX 6.
Klipsitch je poznat po slabijem kvalitetu kućišta ali solidnom zvuku, što je razlog zašto sam od njih odustao u startu, a Creative je baš Valkswagen u svetu slušalica.

Baraba, ne znam šta da ti kažem, ove Earjacks mi bsš gadno izgledaju (što naravno ništa ne znači) ali ni sa Sennheiserom ne bih išao ispod CX 300, sve manje od toga su konfekcijski modeli i drastično lošiji kvalitet.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Baraba »

gargamel4, CX 150 su oko 25e a CX 300 II oko 55e, razlika je 20e ali ako kažeš da je baš tolika drastična razlika onda bolje uzeti CX 300 II :)
Kakav je kvalitet na ovim iz tvog potpisa Sennheiser CX 400-II ako ih uporediš sa CX 300 II? Vidim da nema po radnjama CX 400-II.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

Sve to što nema po radnjama je s Amazona :wink:

CX 300 (I ne II) su odlične, meni ušle u 5tu godinu i u raspad su stanju ali to je rekord koji nisam siguran da je moguće oboriti. CX 400 iz potpisa više nisu aktuelne, izgubio sam ih na Adi letos (a baš bile dobre, bele na Apple kablu pa imale daljinski za iPhone, al' jbg), ali svakako jači "mastan" bas (skoro otužan), odličan za DnB, RnB&stuff ali ne tako dobar za klasiku i rock, i mada u startu to izgleda kao veliki napredak i kao da na 300tki fali basa, ustvari istna je negde između u malo višoj CX6 ($90) klasi.

E sad ono što te verovatno mnogo više zanima a ni ne znaš - zašto&kako Amazon vs. kupujmo od domaćih derikoža. Nisam do kraja siguran kako ti likovi i reseleri stižu do svojih proizvoda koje plasiraju, jer dosta redovnih cena koje sam viđao u redovnoj prodaji napolju se ne razlikuje baš toliko od odmaćih prodavnica, ali na Amazonu ima odličnih ponuda. Konkretno CX 400 II sam oko prošlog katoličkog Božića našao za $19 :o E sad, generalno ne šalju preko bare pa sam ja uvek nalazio način da mi neko donese, ali poslednje CX55 koje sam naručio sestri su riknule posle 2-3 nedelje, ja poslao mail dealeru koji radi preko Amazona, i obavestio ga i zamolio da mi sad pošalje nove na drugu adresu tj. ovog puta ne u Arizonu nego u Srbiju, on se malo patio sa USPSom ali je uspeo i on platio poštarinu iako sma rekao da ja to preuzimam, i stigle posle 2 nedelje, tako da toliko i o garanciji. Poređenja radi u Kontrejdu mi crknutu karticu drže već više od 2 nedelje i još nemaju nameru da se jave i zamene je.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Sale_M »

Ja pored onih in ear slusalica uz N8,imam i Koss P15 slusalice koje imaju fenomenalan zvuk,u rangu sa zenhajzerom.Kupio sam ih pre 5 godina i jos imaju identican zvuk kao prvog dana a nisam ih mnogo cuvao.Ko je koristio Koss,zna sta je kvalitet. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Baraba »

Dobre su Koss ali bih uzeo Sennheiser da probam, sada me je gargamel4 skroz zbunio i napravio pometnju koje da uzmem :?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

Pa samo sam ti rekao koje sam ja isprobao: CX300 - solidne i izbalansirane, CX400II - malo bolje ali sa malo prejakim basom, CX55 - ništa posebno na nivou običnih slušalica ali i dalje bolje jer su inear pa je dobra izlacija, CX6 - najbolje koje sam imao prilike da isprobam. A isprobao bih CX880 (imaju daljinski na kablu koji mi se na svim slikama činio velikim ali je savršenih dimenzija uživo), i Etymotics HF3 - zbog specifične izrade drajvera - "balanced armature", kažu da imaju malo manje basa ali da su ubedljivo najprezicnije u pogledu reprodukcije (IEM - In Ear Monitors) i da imaju ubedljivo najbolju izolaciju spoljnih zvukova koja je do sada postignuta na bilo kom modelu (pa u skladu s tim i koštaju $135 na Amazonu, iako nejsuplje ido i na $500-600).

Ali kod nas jedino CX300II mogu da se nađu za oko 6000-6500 din. Sve ostalo nabrojano - online.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Baraba »

A cx300 II nisi komentarisao?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

Njih nisam imao niti probao ali očekujem da su istte kao i kec .
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od oggich »

A da li neko koristi standardne slusalice od Samsunga Galaxy S3? Da li ista valjaju ili da se menjaju?
One fabricke sto se pakuju sa telefonom u kutiji,One bele?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od janka_88 »

oggich, ja ih koristim i iskreno ne zadovoljavaju visoke standarde koji bi se ocekivali... Ja sam kupio neke no name slusalice i zvuk je puno jaci i dublji i cisci nego sa bijelim fabrickim, uz to i jaci bass dosta. Nije da su neupotrebljive ali ako neko zeli kvalitetan i jak zvuk moja je preporuka neke nove kupiti.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Baraba »

Bolje su od sluski koje idu uz S2, ali nije to nivo koji ocekujem uz takav uredjaj.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od gargamel4 »

Uz HD2, koji je u svoje vreme bio najviša klasa su išle krš slušalice, uz Nokie - krš (čast izuzecima tipa N91, mada je i to moglo malo bolje), uz iPhone4 - krš, uz iPhone 5 - bolje od 4rke ali nedovoljno, uz neke jako dobre plejere isto idu krševi, tako da me ni za S3 ne čudi.
Beats Audio uz novije HTCove je lep pomak unapred ali i jedna od marketinških fora da im prodaja malo bolje krene, ali sve što vredi i košta, tako da su te OEM slušalice obično za prvu pomoć do kupovine ozbiljnijih. veliki problem je u tome što se na originalnom kablu nalaze mikrofon i daljinske kontrole, koje su jako praktična stvar sa krkš bubicama, pa sam ja prepravljao - otvarao CX400II i stavljao ih na Apple-ov kabl, i dosta je dobro ispalo. Pravo rešenje su dobre (i skuplje) brendirane slušalice koje fabrički imaju daljinski i mikrofon ali je za njih još suženiji izbor, ali osim pomenutih http://bit.ly/dAsw7g postoje i firme kao što je http://www.nocs.se/ koje iako dizajnirane za Apple uređaje uz software rade i na Androidu - http://bit.ly/XUWb0U .
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Behemoth »

Meni je HD2 imao daleko bolji i masniji zvuk na slusalicama nego S2.Na ovome hoce da raspara bubne opne kad pustim neki malo zesci metal.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od cvoruga »

Danas mi koleginica :D dala sluške, Philips, ne znam im oznaku, bele boje su.
Kad sam ih utakao u moju Nokiu, ljudi moji pa ono je peverzija od zvuka , jedno 5 puta su bolje od fabrčkih :shock: .
Prosto neverovatno kakav zvuk daju, mogu misliti ove skuplje i još bolje modele kakva je uživancija slušati.
Jedno pitanjce, nadam se da nije off veliki :oops: , da li da instaliram neki mp3 puštač pošto koristim Nokia fabrički,
koji bi mi preporučili i da li bi dobio još bolji zvuk(ako je to uopšte moguće).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od miodrage »

cvoruga, jesi "za'valio" koleginici? :D

Mislim da nemas potrebe za nekim playerima, bitno je da ako mozes malo nadomestis equilaisere, i to je to. Ako ti fabricki player nema tu mogucnost, vidi za neki koji ima.

A sto se sluski tice - koliko para, toliko muzike!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori