Problemi sa servisiranjem telefona u garantnom roku

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

Pa otprilike tako nešto.
Zanima me mogu li ja nekako da "oborim" tu garanciju? Da se proglasi nevažećom ili tako nešto.
Nikako mi nije jasno kako može biti potrošni material displej, antena, tastatura i flert kabal. :x

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

bojannp,gde si kupio telefon,i koliko je trajanje te "kvazi" garancije koju si dobio?6 mececi?
Jesi li dobio fiskalni racun prilikom kupovine ne kome je tacno navedeno sta si kupio?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Tu nesto debelo smrdi. Ispada da imas garanciju samo na plocu.
A jesi uzeo nov telefon u prodavnici ili je mozda polovan telefon pa menjana ploca pa se zato garancija odnosi samo na nju?
Ajd ako stignem do kraja dana cu ispisati sta predvidja novi zakon o zastiti potrosaca a vezano za garanciju. Ako ne danas onda cu sutra...

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

Kupio sam nov telefon 12.01.2010 u Beogradu u Balkanskoj 19. Servis se zove SASA&STEVAN electronic. Imam i racun. Nije fiskalni, vec je ispisan olovkom. Ali ima pecat i potpis, tako da ni on nije sporan. Zaboravih da napomenem da je garancija na 12 meseci.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bojannp, idi pa vidi... Ako hoce da ti naplate, prvo pitaj koliko, pa tek onda donosi odluke, nemoj da brzas... I definitivno se konsultuj ovde sa nama, na kraju, mozemo i da poprichamo svi sa dotichnima... motke, bejzbol palice i sl. su naravno opravdani rekviziti za sasvim prijateljsko caskanje i ubedjivanje :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bojannp, rukom napisan racun "sa potpisom i pecatom" jeste sporan. Takvi racuni nisu validni - odnosno radnja koja ti je prodala bilo sta i dala takav racun pravi finansijski prekrsaj. Takodje i garancija koju si dobio nije ni validna ni zakonita. Medjutim sta ce ti priznati da spada u garanciju u tvom slucaju vise nije toliko regulisano zakonom (nemas fiskalni racun i garanciju ovlascenog uvoznika) koliko dobrom voljom prodavca i njegovog servisa. Naravno mozes da primenis metode koje ti preporucuje miodrage, a mozes i da ih kombinujes sa pretnjom finansijskom policijom ili tuzbom (prevara, dovodjenje u zabludu, ...).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

Sačekaću da vidim šta ima još da kaže Azimuth, pa ću da vidim koji je sledeći korak.
A što se tiče tog računa koji nije fiskalni, jel to + za mene ili za servis? Meni se čini da to meni ide u prilog zbog fiansijske inspekcije...il možda grešim?
Poslednja izmena od bojannp u Pet, 05. Nov 2010. 21:27, izmenjeno 1 put ukupno.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bojannp, to je plus za tebe,jer oni izdavanjem takvog racuna zaobilaze obavezu placanja pdv-a...plus sto ce morati i inspekciji da dokazuju poreklo robe.....
Moj ti je savet da pravac odes u tu radnju gde si uzeo telefon i lepo se dogovoris sa njima...tj prvo vidis sta ce oni da ti kazu po pitanju toga!
D500&E71

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

Ok. Račun više nije sporan. Još me samo zanima dali je garancija validna. Ako nisu prekršili nikakav zakon i ako su imali pravo da daju takvu garanciju, onda sam ja kriv što nisam gledao šta kupujem.
Zato sam i rakao da ću da sačekam da vidim šta ima da kaže Azimuth.

alex_013!
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2010. 20:49

Post od alex_013! »

Pozdrav svima,

citao sam ovu temu i ne verujem sta se sve radi :o elem, na ovo sam naisao zato sto ja imam problem. Uzeo sam htc wildfire u Vip-u i posle 20-ak dana pojavi se fleka (mrtvi pixeli, tj. crni pa neki zeleni ljubicasti itd.) elipsastog oblika 3x1.5 cm recimo. odem ja u vip ostavim telefon kazu oni da ce ga poslati na servis i javice mi kad ga vrate sa servisa. medjutim posle 2 nedelje javljaju mi da su im iz servisa javili da je ostecenje mehanicko i da treba da se menja touch panel (wtf!? meni je crko display), ja reko sacekajte do ponedeljka da ja vidim kakvo je to mehanicko ostecenje kad mi telefon nije ispadao niti je bilo sta prosuto itd... danas odem u mikros da vidim u cemu je stvar, i dok sam cekao da se pojavi lik zaduzen za vip pricao sam sa nekim drugim serviserom, on odstampao neki njihov zapisnik valjda sta znam i cita i kao ajde da sacekamo kolegu, reko ok. dolazi kolega ovaj mu daje papir, on procita i vraca mu papir i pokaze mu srednji prst, u fazonu ko ga je*e nema nista od garancije, i kad sam ja reko da sam ja dosao za taj telefon, on sve fino i lepo samonom. inace oni telefon nisu slali u begram il kako se vec zove servis, nego su imali isti slucaj pre 15 dana i oni iz begrama su im rekli da je mehanicko ostecenje koje ne podleze garanciji, pa su procenili da je isi slucaj samnom... i onda su mi rekli da ce poslati u begram i da ce mi javiti cim dobiju neku informaciju... javljam se kad mi oni nesto odgovore. jos nisam procitao celu temu, al' nadam se da cu izvuci korisne informacije sta da radim ako mi ne prihvate garanciju...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Страшно, као поуку из ове теме извлачим: Не куповати телефон од увозника са папреном ценом, купити га што јефтиније па како буде, разлику у новцу чувати за сервис.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Baraba, ali konkretno ovaj telefon je uzet za 5-6 hiljada din preko operatera,pa gde ces jeftinije......u slobodnoj prodaju taj kosta preko 200e
D500&E71

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

loki13, платио га 1000дин или 10000дин ја сам то платио, очекујем да ради, имам уговорну обавезу ако сам јефтиније платио преко мреже. Шта сад, ако га плаћам јефтиније може да не ради?!
Мој пример, купим преко теленора е52. Људи у теленору су више него ок, пошаљу телефон на сервис да се замини звучник (иначе је то бољка е52), назначим у рекламацији да се не флешује (не убацује нова вер. софтвера). Телефон стигне са серфиса, звучник није заменјен, убачена последнја верзија софтвера! :x
И да покажем сликовито мој пример:
Slika
Slika

Стигао са сервиса:
Slika

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sta ti sve necemo videti na ovim stranicama.Pa ti sve sto si trazio oni nisu uradili a uradili ono sto si i napisao da ne rade.CCCC !!! :o :shock: :wacko:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bojannp, Ni garancija ti nije validna. Odnosno nije u skladu sa zakonom. Za legalno uvezenu robu garanciju daje uvek ovlasceni uvoznik ili proizvodjac, nikako radnja koja ti je prodala (osim ako je to malopordaja ovlascenog uvoznika/proizvodjaca). Prodavnica samo overava garanciju i unosi datum prodaje (od kog pocinje da tece garancija) i izdaje ti fiskalni racun uz koji jedino garancija vazi.

Sve druge garancije su "garancije", posto se radi o prodaji "na crno" i garancija se zasniva na dobroj volji prodavca ili njegovoj zelji da ne rastera musterije zbog loseg tretmana.
Ti nemas ni fiskalni racun ni garanciju (to je pre svega prekrsaj prodavca, ali i kupca koji kupuje nelegalnu robu osim ako ne dokaze da je doveden u zabludu) vec samo 2 papirica iza kojih stoji samo dobra volja prodavca ili strah od prijave inspekciji/finansijskoj policiji (koju mozda i podmicuje da zatvori jedno ili oba oka - pa zato radnja nije vec zatvorena zbog velikog broja finansijskih prekrsaja) ili od metoda koje preporucuje Miodrage.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Baraba, ja sam aludirao na tvoju izjavu da se telefoni ne kupuju kod ovlastenih,vec kod onih drugih,a kao argument ti si naveo cenu....
Ja sam ti samo rekao da je najcesci slucaj uzimanja legalnih aparata preko operatera....
D500&E71

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

tomas.hokenberi,
Sutra cu skoknuti do bg-a, pa me zanima sta da radim ukoliko oni nece da priznaju garanciju? Kako da se postavim, sta da im kazem ...

Qler01
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 17:40

Post od Qler01 »

Pozdrav svima temeljno sam procitao celu temu i zbilja sam se najzio procitajuci za HD2 i novi problem sa zvucnikom i pokusajem prevare od strane servisa, no dobro je sve proslo.

Planiram kupiti HTC ili Desire ili HD2 pa me zanimaju preporuke koji kupiti i zbog cega ali takodje i preporuke za kupovinu na kes a ne preko provajdera, neki najpouzdaniju prodavnicu u Bg gde bi se to moglo obaviti a da im je stalo do klijenta jer ipak nisu to male pare.

Pitao bih Vas ko je ovlasceni servis sada za HTC u Srbiji ?
Da li garanciju traziti da bude od ovlascenog servisa a ne od prodavca?
Sta sve ide uz kupljeni aparat i kolika garancija ?
Milim da li postoji jos neki detalj prilikom kupovine da bih sprecio sebe muka na koji bi trebao da obratim paznju ( naravno procitao sam sve vezano za multitesting) nego me zanima takodje i to da li je povucena serija Desire sa greskom na maticnoj ploci ili se i dalje prodaje?

Hvala vam svima unapred

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bojannp, Probaj prvo da "kulturno" insistiras da postuju garanciju, ako pocnu da se izvlace i osetis da hoce da te zavrnu onda ti ostaje samo da im pripretis (opet kulturno) finansijskom policijom, trzisnom inspekcijom itd. ili da primenis metode koje preporucuje miodrage (u tom slucaju povedi i par krupnijih prijatelja ili rodjaka da pojacas argumente).

Qler01, kakvu ces garanciju dobiti zavisi od toga gde kupujes telefon. Ako ga kupujes kod nekog od operatera ili u nekoj od prodavnica koje prodaju legalne primerke dobices regularnu garanciju zvanicnog uvoznika. Ako kupis u radnji koja ih prodaje "na crno" dobices sta god ti oni planiraju da daju, ali koliko god insistirao neces dobiti garanciju uvoznika posto ti aparati "na crno" nisu legalno uvezeni.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

Hmmm opet problemi sa doticnim servisima...zasto nisam iznenadjen?! :angry:
bojannp, Probaj Lepo( kao sto ti je vec receno), a ako to ne upali onda trzisna inspekcija. Mislim da imas dobre sanse kod njih da ti pomognu...
Qler01, gde god da kupujes, bilo to ovlasceni serviser ili na crno, manje-vise kockas se!
Nego ljudi aj da mi lepo postimo link o ovoj temi HTC-ovom predstavnistvu u Srbiji, da vidimo sta ce nam reci?! Ako neko zna njihov mail nek im pusti da pogledaju kako im servisi posluju...
Pozz 8)
I naravno LET THE FORCE BE WITH US!

Odgovori