Sta je vama na telefonu najvaznije?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Na telefonu mi je dosta vazan i izgled. Dzaba mu sve neke "ultra, hajper, sajber" mogucnosti ako je ruzan. :)
Ja bih najaradije sada uzeo E72, jer taj model, za mene, trenutno najizbalansiraniji (jaka baterija, dobra tastatura, kamera iznad proseka, kompletna office podrska, kvalitetan mp3, wifi) ali jedino mi smeta OS i to me najvise odvlaci od kupovine.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

IDzO, mogu samo da ti kazem par stvari: dobar, odlicne izrade, ali malo spor i namcorast, cak i sa poslednjim apdejtom. Neki programi na njemu prosto nece da rade, mail for exchange ponekad bez objasnjenja kasni, generalno je spor pri otvaranju mailova, ali ima neke druge prednosti koje su meni bitne na poslovnom telefonu. kao svoj privatni, primarni telefon, nikad ga ne bih nosio.

jazz
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 14:06
:: S7 Edge

Post od jazz »

Godzilla, pa to ga čini prosto savršenim za mene :D

Zaboravih još napomenuti da mi je trajanje baterije jako bitno, ne znam kako bih se navikla da punim telefon svaki dan :(

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

araphel, uf, ja sam bio ubedjen da je posle toliko vremena 72-ka prelezala te "decije bolesti". Mozda sve bude bolje u sledecem osvezavanju ali kako Nokia brlja u zadnje vreme, ko zna kakav ce taj apdejt biti.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Miškoni napisao:Mora da mi mazi ruku, sve ostalo je manje bitno... :wink: :D
Bravo. Izleda da nisi slučajno administrator.

1. Lep
2. Kvalitetne izrade
3. Ne previše mali
4. Velik displej
5. Wi-Fi

Moj c510 po meni zadovoljava sve osim Wi-Fi. Sledeći tel će imati i to. Recimo E72 ;)
Sony Ericsson C510

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

IDzO napisao:Ja bih najaradije sada uzeo E72,... ali jedino mi smeta OS i to me najvise odvlaci od kupovine.
Kao da sam ja ovo pisao.Znaci definitivno E71/72 su ono sto meni odgovara po svim kriterijima,ali avaj prokleti OS...
Znao sam (vec smo pisali o tome na forumu) da ce doci vreme kada ce OS biti bitan faktor pri izboru telefona,ali da ce to vreme tako brzo doci i da ce biti toliki uticaj na izbor nisam mogao ni zamisliti.
Sada kada se najavi neki novi telefon, prvo gledam na kojoj je platformi, pa onda hradverske specifikacije i cenu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

brankons, ja sam se malo našalio sa maženjem. :) Naravno da mi je sve bitno u paketu, preko nekih sitnica mogu da pređem ali telefon koji mi se ne dopadne vizuelno i koji je spakovan u nekvalitetno kućište definitivno preskačem, bez obzira na mogućnosti.

IDzO, Wicker Man, zašto vam OS predstavlja problem? Imate spravicu koja vas mami a Symbian će u ovoj formi biti aktuelan koliko god budu i uređaji koji ga imaju, a to je još bar dve godine. Da sam na vašem mestu, prestao bih da mučim sebe i već sutra bih pohitao da obezbedim jedan primerak. :wink:

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Miškoni, ma savršeno mi je jasno šta si rekao i nije bilo nimalo ironije u mom komentaru. Iako je možda tako izgledalo... Isti sam po tom pitanju. Uostalom, pogledaj šta sam naveo kao prva dva kriterijuma. :wink:
Sony Ericsson C510

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Miškoni, znas kako, pisali smo vec na forumu pa smo dosli do zakljucka da smo mi korisnici postali probirljivi. :)
Dosadio mi je Symbian (5-6 godina se druzimo) i zeleo bih da promenim OS, ali trenutno sta se nudi kod konkurenata nije to to sto sam ja zamislio. Dosadilo mi je da se petljam sa sertifikatima, hakovanjima tj. sa cimanjem oko Symb. OS-a, a ako bih vec cackao i istrazivao onda bi mi lakse bilo da to radim na novom OS-u.
Kao dete u prodavnici slatkisa; svega bi po malo. :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

IDzO, ne znam da li su to decije bolesti, ali nekih stucavica definitivno ima. Ja doduse zaista uzivam u koriscenju, nije to nista tako strasno. Malo me razmazio Android, verovatno. Ali da recimo treba jedno sekund-dva dok otvori mail, to je cinjenica i tu greske nema. I neke aplikacije prosto ne rade.....cak i FB koji je navodno pisan bas za E71 i za njega.

Mora mu se priznati da muziku rastura bolje od Desire, pogotovo uz dobre sluske. Mislim da je izgled i rigidnost OSa ono sto me najvise odbija, pogotovo kad poredim sa Androidom. S druge strane, tek sad posvecujem vise paznje telefonu, i polako ga sve vise gotivim.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Miškoni, Ma hiljadu puta ja pohitam da sebi uzmem jedan E71 ili E72 (cak bio i narucio) ali kad malo bolje razmislim...
E serija mi potpuno hardverski odgovara ali kada dodjes upalis telefon a tamo nista novo,pih... nikakvog izazova a plus sertifikati,hackovanje itd.
Takodje cena ovih uredjaja nije bas mala i kada se stave na papir cifre uz nesto jos novca moze se uzeti HTC telefon sa Androidom koji mi je sad najprivlacniji a moras priznati da Android jede Symbian za dorucak plus sto je otvoren OS sa mnogo jakim potencijalom za personalizaciju.
Sa druge strane nema HTC Android telefona sa dizajnom E serije,e to bi bio pogodak.Istina najavljeni su neki modeli i njih sad cekam pa cemo videti.

PS A mozda kupim i iPhone. XD
:) :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Setimo se kakav je bum Nokia napravila svojim prvim t.s. telefonom 5800 a tek kakav bi napravila kada bi ponudila telefon sa androidom ali od toga izgleda nema nista a zasto ??? :|

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

deksicom, Zato sto bi tako sebi "iskopali jamu" u poslovnom smislu .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

IDzO, Wicker Man, razumem vas potpuno, i ja sam bio u istom problemu. Ali da ne zagađujemo ovu temu, možemo u nekoj drugoj da popričamo i pronađemo lek za vašu boljku. :wink:

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

KAMERA! Mora da ima doobru kameru sa ksenonskim blicem! :-) To mi je najvaznije... to i stabilan i brz internet.. Ostalo mi je manje bitno.. Neki digitalac sa mogucnoscu telefoniranja i slanja SMS-a..:-D

E, da, i da je jeftin!:-D

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ugodan muzicki plejer [out-of-the-box ili naknadno instaliran-svejedno..] kvalitetna reprodukcija muzike, dobar web expirience, sto uslovljava TS i WiFi, kamera je nebitna, jer sta god slikao, najobicniji digitalac ce to bolje odraditi... i naravno Android/iOS... kvalitetne igre su uvek dobrodosle ali nebitne... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

U poslednje vreme primecujem da sto vise imam nekakvih high end dzidzabidza, sve vise vreme bacam na njih i na kojekakve apdejte i apgrejde, i stalno necim nisam zadovoljan i stalno bih nesto menjao i sta ti ja znam. Mislim da cu da dignem ruke od svega i posvetim se malo drugim stvarima, jer kad svedem utiske, ono sto mi je najbitnije, sto je srz svega, to su pozivi, poruke, muzika, malo fotkanja, i nesto malo weba. to, to je meni ustvari bitno. Tako da se debelo razmisljam da se okanem cele price o ROMovima, instalacijama i deinstalacijama....blabla......

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

araphel, AMIN! u poslednje vreme sam nesto razmisljao da nabavim HD2, posto je jelte odlican uredjaj.... al kad malo bolje razmislim, koji ce mi? imam ovaj koji imam i obavlja mi ono najbitnije kako treba, a od silnog podesavanja i svega, izgubim dragoceno vreme za koje sam mogao npr, da blejim u prirodi negde i upijam sunce.... Ova tehnologija ce nas pojesti... :(
Samo nek se rolaju....sarme.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

+1
ako je već ovde neko mesto za priču o tome, što se tiče androida, to sa "romovima" može da ubije svaku želju za nekim funkcionalnim, svakodnevnim aparatom. "Rutovati" treba svakako, tu nema dileme.
Izlaze dualcore, 3D screen/camera modeli, tu će biti "loženja"...
Ali svakom prema trenutnim potrebama :) Ja se nadam "penziji" sa Defy dok ne izađe nešto (meni) korisnije :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Зато сам ја купио јава телефон, леп, квалитетан, нема више бактања око модовања. Када се само сетим Сименса ЕФ81 и колико сам времена провео на форумима, онда сам га продао и то знање оде у воду, затим Симбиан... и то знање оде у воду јер сам узео Виндовс и наравно опет сати и сати на форумима. Тада сам рекао да више нема само-малтретирања, доста је било, одох у пензију :lol:
Poslednja izmena od LittlePrince u Čet, 07. Apr 2011. 23:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori