What's next?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

What's next?

Post od kapoerista90 »

Da malo ozivimo forum... :)
Videli smo projektore na telefonima, stizu i 3D ekrani...
Sta mislite ,sta je sledece ? :) Cemu mozemo da se nadamo u skorijoj buducnosti? :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

kapoerista90, Sta je sledece ne znam,ali znam da bih bio i previse zadovoljan da se omasove ovi telefoni sa projektorima, a posebno sa 3D ekranima.Za sada bi i to bilo OK a za neku dalju buducnost mi ponestaje maste.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Možda ovako nešto? :wink:

Slika

Slika

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ljudi, nisam od onih zadrtih namćora koji pljuju po zapadu, inovacijama, visokim tehnologijama. Uostalom, to je jasno iz mog prisustva na ovom forumu.:wink:
Međutim, malo se bojim gde ovo sve vodi. Mislim da ova Majkrosoftova parodija nije daleko od istine.
Čoveče, postaćemo debili...
Sony Ericsson C510

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

brankons napisao:Čoveče, postaćemo debili...
Samo ako to licno dozvolis. ;)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: What's next?

Post od Green »

kapoerista90 napisao: Sta mislite ,sta je sledece ? :)
Mozdaaaa... laserski meraci daljine, visine, dubine, meraci svezine vazduha, nivoa holesterola u krvi, broja suncevih pega i polozaja Saturnovih prstena? :D

Mozda interkontinentalni bluetooth modul? Mozda automatski mini tejzer protiv kradje? Mozda i neki automatski citac misli koji ce prepoznavati samo reci upucene kao komande za upravljanje telefonom? ;) :D

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Green, Stavice nam Glade Microspray, pa necemo morati vise da idemo kod Kace :D
Ja bih iskreno voleo da mi ugrade otvarac za pivo :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozda ce ubaciti mogucnost da se glasom moze izdiktirati SMS, a isto tako da nam nezni glas procita pristiglu poruku. I to ne samo SMS nego i glasovno da se moze podesavati telefon. Umesto klik na zeljeni profil samo kazemo "Tihi profil" i tel. sam prebaci, moze se ovo primeniti i na sva ostala podesavanja u telefonu. ;)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Eto vidite! Pričaćemo sami sa telefonom. :lol:
Rekoh vam ja da ćemo malo po malo postati retardi!
Sony Ericsson C510

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ovo sto sam napisao bi dobro doslo osobama koje imaju ozbiljne probleme sa vidom. Svakako vec sada postoji softver za kompove da iscitava tekst kome je to potrebno.
Bio je clanak u Blicu i emisija na RTS-u o jednom slepom decku koji na taj nacin koristi kompjuter (zaboravih mu ime ali znam da redovno ucestvuje u diskusijama na ES forumu).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

IDzO, mogucnost da se izdiktira text ili da ga telefon procita vec postoji za Symbian, iPhone OS i WInMob (za Android ne znam, ali pretpostavljam da je portovano)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

miodrage napisao:IDzO, mogucnost da se izdiktira text ili da ga telefon procita vec postoji za Symbian, iPhone OS i WInMob
Potpuno tacno, na mojoj E71 sam, fore radi, nekoliko puta isprobao taj "Text-to-speech" sistem i ok je. Glas to nekako i iscita, mada cita nepovezano, ne zastaje kod zareza i tacke, ne promeni intonaciju...

Mozda se ta tehnologija mnogo bolje unapredi u buducnosti. Recimo pri slusanju muzike, pristigne vam sms, muzika se utisa i umilni zenski glas automatski javi o prispecu poruke i fino je procita...

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Green, a onda se pojavi u prirodnoj veličini i pita: "Da li mogu još nešto da učinim za vas?" :D
Sony Ericsson C510

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

brankons, i onda je ohladis recenicom,ne bih te vise zadrzavao...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
D500&E71

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

brankons, u tom slucaju model telefona koji bi imao i tu funkciju "prirodne velicine" ne bih menjao :D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Unbreakable AMOLEDs coming from Samsung in two years!!! :ohmy:

Samsung is developing unbreakable bending AMOLED units, which are supposed to enter the mass-production cycle in two year. You should definitely check their awesome video demonstration.

The video below shows a standard AMOLED screen with glass and the new AMOLED display. It can handle bending and heavy hammers. See for yourself.

The new screens use plastic AMOLED panels with polyamide protective film. It seems this works well enough.

Samsung expects to push the new AMOLED into mass-production within the next two years.

Video :o
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

samo mogu da kažem: wow :blinky:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

haha ako je mangup sto ne udari po maticnoj ploci 8) :D. Da sam ja npr. CEO Samsung mobilea ja bi vecinu resursa usmerio na izradu dugotrajne baterije, zamislite prednost koju bi imali da mozete da garantujete trajanje baterije od 7 dana pri normalnoj uoptrebi nekog srednjeg smartphonea.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ima takva baterija. Ne znam da li dolazi bas od Samsunga ali onako, solidan telefoncic namjenjen onima sto idu u divljinu. Baterija traje mislim 30 dana. Neki dan bas procitao tu informaciju.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hibiskus, problemu trajanja baterije se mose lakse prici sa druge strane - smanjenjem potrosnje. Super Amoled displeji trose manje energije od "klasicnih" TFT iste povrsine. Sem toga da je baterija jedini kriterijum kod kupovine - ko bi koristio smart telefone pored Nokie 1100.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori