Šta se dešava sa mobilnom telefonijom?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Vlada Zem, U pravu si,unapredjena virtuelna tastatura + veliki ekrani su buducnost ne samo Androida nego i ostalih igraca,ali mislim da ce zaista biti tesko unaprediti tu tastauru koja bi zamenila hardversku,narocito nama koji smo na nju navikili najvise zbog te povratne sprege.Ali dobro,who know. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Wicker Man, i ja sam to mislio, posle E61 i HP hw6915... kako se snachi na iPhonetu? Za divno chudo, navikao sam se za par sati. I sad ne mogu da zamislim kuckanje na bilo kom drugom uredjaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Jos malo brojki,jelte:

Izvestaj Motorole za Q1:
http://www.gsmarena.com/motorola_lookin ... s-1622.php

Izvestaj LG kompanije za Q1 koja se sprema da fokusira na smart telefone u Q2
http://www.gsmarena.com/lg_with_surpris ... s-1621.php

I onda na kraju malo uopsteno da bacimo pogled na drage nam proizvodjace i njihove rezultate:
http://www.gsmarena.com/rim_enters_top_ ... s-1625.php

Slika
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Nije mi jasno kako "propala" Nokia prodaje ovoliko telefona. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: " "

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

jerkann, SEX sales ! Meni nije jasno kako su uspeli da naprave 5530 da bude tako dobar a N97 promasaj....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Pa desava se da se i njima to potkrade mada ja mislim da oni to rade namerno neznam to je neka moja teorija :dry:
Iphone 4s white clear install

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, isto se pitam. Tako dobro osmisljen telefon (n97), a toliko losa zavrsnica.
xerosoft, rade sigurno namerno, a zasto ko ce ga znati.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ma znao sam ja kako ce neko da se nadje i prokomentarise propalu Nokiju i njen uspeh. :roll:
jerkann, Jos kad bi nam rekao ko ih je proglasio propalim,pa Bog da nas vidi?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Wicker Man, ja sigurno nisam, vec mnogi Nokia hateri. Bilo je o tome puno reci na forumu pa da ne napravimo opet glupost kao i kod novog Iphone-a. Nadam se da znate na sta mislim.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nokia svakako nije propala, ali joj je "market share" u stalnom blagom padu - sada je 36,6%, a pre samo par godina je bio veci od 40%.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, jeste u blagom padu, ali pre svega zbog samsunga koji je poceo da pravi stvarno fenomenalne telefone. Oni su jedni od retkih koji proizvode Symbian, android i wm telefone i sve to na vrhunskom nivou.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

jerkann, Price o "kasakanju" Nokije,promasajima i blesavim potezima je bilo i to uveliko,ali niko nigde nije naveo kako je ona propala.Osim ako je to izjavio neko neupucen sa mizernim znanjem uopste o ekonimiji i poslovanju.
Razlika izmedju "propala" i gore navedenog je kao nebo i zemlja u svakom pogledu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Wicker Man, upravo tako. Slazem se sa tvojim postom u potpunosti. " "

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

jerkann, Wicker Man, Slazem se sa vama mada ima dosta nokia promasaja ali idu telefoni u prodaju kao ludi cuo narod NOKIA i nezna za drugo :)
Iphone 4s white clear install

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Nokia je idalje broj jedan prozvodjac, u to nema sumnje. Price o propadanju su rezultat neinformisanosti ili pustih zelja :)

Ono sto verovatno zabrinjava Nokiju je neoboriva cinjenica da njen udeo polako ali sigurno pada, i ako se nastavi ovim tempom, za 5 godina mozda zaista budemo gledali u sasvim drugi poredak. Ono sto je nokijina najveca prednost je ujedno i njena najveca mana - usko specijalizovani proizvodjac mobilnih telefona sa oooogrooomnim iskustvom i snagom imena (cast kratkotrajnim izletima u neke monitore ili NokiaSiemens Networks zezalice - to nije ono po cemu poznajemo Nokiju). Zasto je prednost - ne moram da objasnjavam - svaka baba je cula za Nokiju pa ce da se zaleti na nju i ako je mozda telefon cisto njesra. Zasto je mana - pa manevarski prostor joj je jako mali ako nesto krene lose, za razliku od LG-a i Samsunga koji mogu da prebacuju pare iz traktora u ves masine pa u mobilne pa malo u brodogradisliste itd...

Mislim da pored dve korejske kompanije u sledecih 5 godina treba obratiti paznju na HTC takodjer.

Apple necu ni da spominjem - on se ne moze objasniti normalnim razmisljanjem :-) Svaka im cast iako mislim da je iPhone totalni nonsense u jaaako lepom pakovanju i sa super UI-em

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Jos jedan problemcic kod Nokie moze biti to sto su se striktno vezali za Symbian (Maemo nedovoljno razvijen, a Maego u razvoju), a ne unose neke novine u njega da bi korisnicima bio zanimljiviji, dok su druge kompanije napale trziste i sa WM i sa Andoridom (koji su lepsi na pogled pa privlace sve vise korisnika) i samim tim imaju mogucnos da ostvaruju profit na vise razlicitih uredjaja. Naravno da se u kratkom vremenskom periodu ne mogu sagledati posledice, ali duzi period ce pokazati da li su se sada povukli pravi potezi i kako ce to uticati na prihod kao i na trzisno ucesce.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

IDzO, oni ocigledno vide korist u tome. I htc je do skoro forsirao WM pa ga zbog toga niko nije kritikovao. U zadnjem kvartalau ove godine najavilu su novi symbian koji izgleda veoma lepo......
LesaZMN, lepo receno

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Evo kako je nastala Nokia, cisto da se vidi da nisu usko specijalizovani proizvodjac mobilnih telefona.

http://www.nokia.com/about-nokia/compan ... st-century

Dok se Nil Armstrong javio sa Meseca Motorolom, Nokia je pravila gume i kablove.


http://ezinearticles.com/?Historic-Brea ... id=4115229

Ne volim ni jedne ni druge nesto posebno, ali najvise mrzim recenicu "Nokia je Nokia".
BlackBerry 8800

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Posmatrajući ekonomsku situaciju u svetu,sve priče o Htc-u,i platformama (Android,Symbian,Meamo,WM)padaju u vodu jer ce takvi telefoni biti vrlo malo zastupljeni (prodavani).Najveci udeo u prodaji ce imati jeftini telefoni a sudeci po navici mnogih korisnika većina se navikla na Nokiu i ne zna i ne zeli ništa drugo.Bake,deke,deca i omladina (koja nema svoj izvor prihoda a ni novca).Mali broj ljubitelja u tehniku (kao što smo mi,pod uslovom da ne ostanemo bez radnog mesta) i osobe kojima su pametni telefoni potreba.Iznenadjuje me da vrlo uspešni poslovni ljudi koje vidjam nemaju smartphone o kojima pišemo.Često sa njima razgovaram i neko od njih kažu da mu ne treba,ne zanima ga a najviše se istih žali na baterije.Navodno,ne treba im telefon koji ne može izgurati dan a to su svi sa velikim tochscreen ekranima,jer telefon koriste mnogo za razgovore.Ne vidim kraj Nokiji ni nekog drugog proizvodjača koji bi mogao da je ugrozi.Pišem iz svog iskusva na bazi tražnje i navike kupaca.
LesaZMnN,nema ulaganja novca od trakora i veš mašina i takvih stvari.To je moglo u socijalizmu.Na zapadu,ulažeš u ono što donosi profit ili ne ulažeš.Neće te niko pomagati.Videli smo primer Siemensa.Mogli su da ga pomognu a nisu hteli.Odvojili su pogon i dali im šansu.Radite i živite ako možete.Niko se nije mešao u njihov rad,nisu uspeli i kraj.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

jerkann, HTC je forsirao WM ali su uz te modele izbacili i modele sa Andoridom. I dok su forsirali WM belezili su istorijski uspeh u poslovanju (finansijski izvestaji su to potvrdili).
Mozda Njoki trenutno odgovara ovakva politika poslovanja. "Otvorili" su Symbian pa prate kako ce se dalje razvijati, a u medjuvremenu razvijaju Maego do "savrsenstva" pa da mogu napasti trziste, kao sto su neki to odradili sa Androidom.
Ako se popularizacija i usavrsavanje Android platforme nastavi ovim tempom ne vidim razlog zasto Nokia ne bi izbacila neki model sa ti sistemom. :)
Cinjenica je da im opada udeo u trzistu zbog sporog osvezavanja, kako telefona tako i softvera, ali nisu ni oni blesavi da sebi dozvole pad.

Odgovori