GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mezzano, koliko se secam samo nekoliko gradova su prikazani u vidu tacke na mapi.
Za sada po meni najbolje resenje je Ndrive, od kada sam ga instalirao Garmin nisam ni pokusao da upalim.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Da li ste videli da postoji PlanPlus za dumb telefone? Međutim, ne može da se "skine" neki grad, pa da posle radi nezavisno od mreže, nego koristi gprs svaki put kad radi. Korisna stvarčica.
Nadam se da mi neko neće reći sad da to postoji već 5 godina... :oops: :D
Sony Ericsson C510

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li neko ima iphone i igo navigaciju na njemu?Ako ima zamolio bih ga da mi objasni kako se ubacuje igo navigacija.Sve korisne savete i ostalo mi mozete pisati i na pp.Hvala vam unapred
Note IV N9100 dual

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

da li bi neko od korisnika telefona sa Android Os-om mogao da mi kaze kako i gde je podesio agps? Inace instalirao sam Igo i Ndrive pa cu uskoro izneti moje utiske.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Na kraju rezime, npr. navigacija po BG, precizniji Ndrive ili Garmin? Navigacija po manjim gradovima i mestima, Ndrive ili Garmin? Navigacija po stranim zemljama, Ndrive ili Garmin?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Za mene je ipak za nijansu bolji garmin i to jedino sto se detaljnosti mapa tice,mada sam sada zadovoljan i preciznoscu garmina od kada sam iskljucio nepotrebne detalje da mi prikazuje
Note IV N9100 dual

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Jel imao neko problem sa nalazenjem satelita na Toshibi TG01? jedan moj drug se muci vec duze vreme ali nezna kako da resi problem, jer neznamo nijedan forum za toshiba fonove, ako neko zna nek javi... hvala unapred

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

Baraba, za mene Ndrive nije nikakvo resenje.... Od toga da BGD opstine prepoznaje kao gradove pa do nekih suludih ruta koje pravi po Beogradu.... onda manja mesta do 30 000 stanovnika na mapama su jako lose uradjenja.... sve u svemu osim meni simpaticnog dizajna, nista korisno.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bygynon, sad da ne pricam puno za Beograd, ali mene je u cetvrtak sasvim korektno navodio, pogotovu sto se u glavnom gradu ne snalazim bas najbolje. Uglavnom je to bilo po centru i sve je lepo radilo.
Sto se tice manjih mesta neka su dosta bolje odradjena nego na Garminu.
Najveca prednost Garmina je ime i stabilnost (Ndrive hoce dosta da baguje). Mape su veoma slicne i ne moze se reci da je jedna kompletnija od druge. S druge strane graficki prikaz je dosta drugaciji, kao i princip rada. Meni zbog ova 2 zadnja ndrive vise odgovarao dok sam kao primarni telefon koristio kao symbian, dok je sad Igo broj jedan.
I sto se tice toga, mape za ndrive i Igo se ipak dosta razlikuju iako ih pravi contrast. Mape za igo su puno preciznije i bolje su odradjeni smerovi ulica.

predrag730
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2009. 18:13

Post od predrag730 »

Ljudi kako da na Omniji Garmin xt brze fiksira satelite, nemam resenje za taj problem, a bude problem kada npr. u Beogradu trazi satelit pola sata.

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

jerkann, pa ne znam, na jednu jednostavnu rutu od skupstine do Pinka (sto bi noramalno islo preko Kneza Milosa pa levo u Bulevar Mira) Ndrive me navodi da skrenem desno iz K. Milosa u Nemanjinu pa u Savsku pa na Mostarsku petlju pa tek onda u Bul. Mira....
Isprobao sam ga i u jednom manjem mestu u Hrvatskoj i na mapi je bila samo ulica koja prolazi kroz to mesto, dok na AdriaRoute to mesto mnogo detaljnije odradjeno.... (mape su mi 2.14 za Ndrive)
Probacu jos po nekim manjim mestima po Srbiji pa cu da vidim kako se ponasa....

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bygynon, ok jos neki su se zalili na nelogicna rutiranja po glavnom gradu. ja pricam moje iskustvo po centru grada koje je bilo veoma dobro. Za hrvatsku stvarno ne znam, ali manja mesta u Srbiji (obisao mozda 5-6, oko 30000 stanovnika ili vise ne znam tacno) su veoma detaljno odradjena. Mapu koju koristim za ndrive je SRB_2009.07.map.
Koja je najnovija mapa za Igo. ja trenutno u mom telefonu imam Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl

I da jos jedno zapazanje. U Bg-u mi je mnogo vise trebalo vremena za hvatanje fixa, nego npr. u Nisu, a u otprilike slinim kako vremenskim tako i gradskim (velike zgrad itd) uslovima :dry: :dry:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

bygynon, takvo sumanuto rutiranje je i meni davao na drugim mapama, npr Jakarte ili Singapore.
Problem je bio u setovanju kako da pravi rutu.
Shortest ili Fastest
Izgleda da su mu semafori na ruti kao "prepreke" i da ih računa kao usporenja ako kalkuliše za fastest.
Staviš lepo na fastest isključiš u avoidance setup-u da kalkuliše carpool lanes, minor road, unpaved.
Ili probaj shorter distance a ne faster time ili HWY.
Kod mene recimo trenutno radi dobro na shortest ali isto sa isključenim svim tim malim putevima i sl.

Kada smo kod tog setovanja..
Zna li neko razliku setovanja HWY-1 i HWY-3 ?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

gameforce, hvala na informaciji, isprobavam kad stignem pa javljam ... .

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

Evo i ja da pitam jer uposlednjih 20 strana teme nisam nasao odgovor. U pitanju je Samsung Omnia i900, instalirao sam Garmin Mobile XT 5.00.20. otkljucao u bacio mape i otkljucao ih naravno pregledao ih na telefonu i tu su...
Eh ono sto me zanima jeste kako da uhvatim signal: U podesavanjima Garmina stoji Use serail GPS i COM3:COM3: on je na ENABLED i naravno tako i stoji... Medjutim kada izbacim telefon pored prozora terase vec 10 minuta nista ne hvata...
:unsure:

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pozdrav ljudi!
Nisam se odavno raspitivao nešto oko navigacije...
Imam IGO8, sve radi super, ali sam nedavno video da su mi mapeiz 2008 godine.
Našao sam noviju mapu Srbije (Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl) i ubacio je, radi sve OK.
Međutim, vidim da ima i neka novija verzija (Serbia8.0Contrast_2009.12_100217.fbl) ali kada je ubacim, program je ne prepoznaje.
Verzija IGO8 je takođe malo starija: 8.3.2.64873 - Nov 13 2008
Da li je problem do verzije programa?
Ima li značajnih unapređenja sa novijim verzijama programa IGO8?
Telefon mi je OMNIA (i-900)
Nokia e71

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

ikiM, vidim po nazivu tih mapa da je ova novija za verziju 8.0 igo-a, zato nece da radi na 8.3, nisu kompatibilne.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

U pravu si... nisam obratio pažnju na 8.0 gledao sam samo krajnje brojeve, pa sam mislio da su u pitanju novije mape...
A vezano za verziju IGO8 koju imam - da li da je menjam, tj. da li ima nekih značajnih novina u novijim verzijama?
Za sada mi postojeća radi dobro!

Takođe, da li neko zna da mi navede da li su skorije dodavani POI i 3d buildings za Srbiju i zemlje u okruženju, tj. gde se mogu pratiti te informacije?

Pozdrav!
Nokia e71

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

jel ima glasovno navodjenje na nokia map i na google map!!google mape mi deluju dosta dobro odradjeno samo kad bi bilo jos glasovno navodjenje?

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

dobro bre, ko mi obrisa post, u temi za 6700 ?? ajde, da pitam ovde, ali ne razumem kako je legalnije da pitam ovde, kada me ne zanima GPS i funkcionalnost, nego KONKRETAN problem sa nokia 6700 ..

kako da namestim da mi radi GPS na 6700, od nule ? i dal je izvodljivo ?
There is no knowledge that is not power

Zaključana tema