Kupovina telefona u Srbiji

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
mikelibgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Mar 2009. 21:58

Kupovina telefona u Srbiji

Post od mikelibgd »

Od 3 alternative izaberite najmanje zlo ;)

1. kupovina preko mobilnog operatera ("vezite" se na 2 godine)
2. kupovina preko oglasa (kupujete macku u dzaku)
3. kupovina u radnji (cene vise nego u zemljama Evropske unije)

a prednosti?

mob operater: dobijete testiran telefon i izdvojite manje novca u startu za nov telefon.
oglas: izdvojite manje novca za nesto korisceno & ne vezuje vas ugovor
radnja: ne vezuje vas ugovor

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Zavisi od mnogo parametara. Ako imas potrebu i zaista koristis bez obzira na ugovor toliko minuta i poruka tj para na razgovore tj koriscenje mobilnog onda ti se isplati da uzmas preko operatera. Mnogi imaju zort od toga, ja nemam. Oglas, kao sto kazes, macka u dzaku osim ako je neko uzeo telefon u prodavnici i ima vazecu garanciju a sve ostalo ne. I radnja, ako taj neko preko oglasa nema garanciju ili ako ti je pretplata velika tj ne koristis sve prednosti paketa uz koji uzimas telefon onda ti je pametnije da das malo vise para i miran si. Naravno, sve pod pretpostavkom da ne menjas cesto telefone...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ipak 3.
Opciju 1 sam "isprobao" i telefon zamenio posle 3 meseca(jedva) za drugi.
Imao sam kvar,nesto u vezi zvucnika.Dao ga na servis i cekao mesec ipo dana :shock: +vratili mi ga sa pokvarenim BT.A da ga opet reklamiram i toliko cekam.Ne hvala.
Da li sam ja bez telefona ili ne,to njih nije briga,bitno je da je racun stigao.Radi se o mts-u.
Znaci,opcija 3.
Opcija 1-Nikad vishe.
Slika

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

opcija 1 nikad vise... probao, 2 godine je jako veliki period a telefon se ne dobije po nekoj primamljivoj ceni

opcija 2 macka u dzaku, probao, hvala bogu do sad nisam imao losih iskustava, imam svog dilera, koji je maximalno korektan... :wink:

opcija 3 da imam kesa za razbacivanje sto da ne

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Dobra tema.
Opcija 1. Ja na ovu opciju gledam kao na kredit,znaci vezem se i placam mesecno finu svotu novca dok telefon lagano ali sigurno gubi na svojoj vrednosti.Vec posle prvih 6 meseci telefon je mnogo izgubio na vrednosti a ja i dalje placam prethodnu vecu cenu.A kao sto rekose prethodnici 2 godine je bas mnogo.Ako vec treba da nesto uzimam na te neke rate onda neka rok bude sto kraci, najbolje oko 6 meseci.Znaci ova opcija otpada,definitivno.

Opcija 2. Ovo je cista sreca,znaci mozes super da prodjes a mozes i da naj**** ko niko.Ovo je rizik,ali mislim da se na ovaj rizik moze uticati i svesti na neki minimum,samo treba imati zivaca i nekog, hajde da kazemo, "umeca".

Opcija 3. Ovo je opet najbolja opcija.Samo ne znam jesi mislio na ovlastene radnje ili na "divlje".Ako je na ovlastene to je super, samo treba imati kesa, ali zato dobijes dobru garanciju, full pakovanje i mirno spavas.
Ako je u pitanju "divlja" radnja, onda treba malo bolje odabrati neke, poznatijie i proverene radnje koje takodje daju neku vrstu garancije i koje su vec u poslu neko duze vreme.

Na kraju kada sve saberem, ja bih za sebe mogao reci da mi je najprihvatljivija opcija 3 i to kod ovlastenih distributera ili pak neka proverena "divlja" radnja, ako finansije nisu bas OK.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Isto kao i Mirko BGD, delimo isto mišljenje...

I vraćaj bre c3, šta se brukaš sa ovim kantama :lol:
Nokia C6

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Opcija 1 - sto se mene tiche ne doloazi u obzir. Jeste, imam zort od toga; drugo fon gubi na vrednosti; trece ja mogu pozeleti da ga menjam; cetvrto, nijedan operater ne nudi telefone meni primamljive nego sve neku konfekciju. Za nezahtevne korisnike kojima aparat zaista sluzi samo za prichu i SMS, ovo je dobra opcija, za sve ostale, zaobici u sirokom luku. Ja sebe smatram extremno zahtevnim korisnikom, te ovo i nije opcija.
Opcija 2 - nekoliko puta do sada uzimao od proverenih ljudi telefone, znao sam da uzimam polovnjake, i srecom sve je radilo. Svi aparati koliko znam i danas jos uvek ferceraju i u upotrebi su.
Opcija 3 - Bilo je da sam uzimao i u exkluzivnijim, ali i u "divljim" radnjama, jedino nisam nikada od zastupnika, ali sam do sada uvek dobro prolazio drzeci se svojih uslova.
Smatram da ja kao kupac imam prava da za svoje novce izvoljevam do besvesti, a ako nekome moje pare ne trebaju, potrosicu ih na drugom mestu. Glavni uslov mi je da telefon pre kupovine rastavim do u sitna crevca, i da mu jedno dobrih pola sata muchim softver. Ako taj test kod mene prodje, telefon se moze smatrati kupljenim. Bez ovoga uslova, samo se okrecem i dovidjenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Opcija 1 : Ponuda telefona kod operatera je 30:70 onoga što se nekima dopada. Ovo je ok ko konstantno koristi postpaid pa eto uzme telefon i koristi ga kao sekundarni itd. ( ima još brdo primera i razloga ). Uzeti telefon na postpaid uz veći paket nego li što bi neko koristio, to je jednostavno banalno.
Opcija 2 : OK. Ko nije u mogućnosti da kupi nov, kupiće polovan s tim da se prethodno uveri šta dobija i šta gubi itd.
Opcija 3 : Zavisi od prodavnice i od toga koliko često neko menja telefon i naravno, normalna cena za ,,čist'' telefon u full pakovanju i ostali faktori zbog kojih može da se kupi nov...
Nokia Lumia 630

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Po meni:
1)Zavisi od ponude, sad gledam da mi mama uzme G810 za 1 dinar, a sada je presla na MIX 500, tako da moze da uleti dobra kombinacija.
2)Nisam imao iskustva, tako da ne bih da komentarisem...
3)Najsigurnija opcija, pogotovo ako se uzima kod ovlascenjog dilera/uvoznika.
Pozdrav :wink:
Linux&Android

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Uzimao sam od operatera,i posto ja nikako ne gledam na to kao da i telefon moram dve godine da koristim,nije mi nikakva frka.Platim telefon onoliko koliko je u mom tarifnom paketu,i uzivam.kad telefon smori,menjam,ionako sam pisao ugovor zbog paketa a telefon mi je samo bonus uz to,po nesto povoljnijoj ceni.

Na oglase i polovnjake sam se skoro svaki put opekao.Jedini slucaj gde zaista nisam imao problem je E61,ali tu sam dobio sve papire sa telefonom,pa mi i nije bila neka frka.kada sam kupovao 9300,dugo sam imao trip da je macka u dzaku,i bila mi neka frka,ali sam skontao da sam prosto kupio od cudnog coveka i nista drugo :lol:

Kad su prodavnice u pitanju,u poslednjih nekoliko godina uglavnom samo tako kupujem,i to samo kod uvoznika ili ovlascenih distributera.I nikad nijedan problem.Uglavnom svi budu jako ljubazni i ukoliko i naidjem na neki problem,veoma jednostavno ga resim.Uostalom pricao sam vec o U700 koji sam kevi pazario i kome je izguljena maska u servisu zamenjena u okviru garancije.Stvarno nisam jos doziveo nijednu neprijatnost kupujuci na ovaj nacin.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Od operatera jos nisam uzeo,mada ako izadje neka ok ponuda sto da ne...ipak pretplatu placam...
Preko oglasa sam uzimao,i dosada sam uvek ok prosao (bilo je par sitnih,ali bas sitnih zafrkancija,tako da na to i ne racunam)
U ovlastenim radnjama sam uzeo k750 i 6233 tako da ni sa tim nemam poseban problem,a po meni ne bi trebao niko da ga ima(npr u januaru je u ct i780 kosta oko 18k din sa 2 god garancije,a se w760 u tm je bio 12.5k...)
D500&E71

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

Nisam uzimao preko oglasa jos uvek..no nemora da znaci da telefon odande nije ok...uzmes pa ga pregledas detaljno,iscackas ga jedno pola sata taman dok popijete picence..ali uzmes ga uz licnu kartu...cisto da se osiguras,a taj sto ga prodaje ako garantuje da je telefon ok,ispravan nema cega da se boji da da svoje podatke,nece ga pojesti niko osim ako ti ne uvali nesto..heh zato se lepo osigurate i milina:) sto se tice operatera nisam uzimao od njih vec od likova koji su tamo uzeli ali po mnogo manjoj ceni ga uzmes,prebacis da radi na sve mreze i lepo ga prodas...sto se tice lokala...uzimao sam dok nisam poceo da radim sa tel..mada se desi kod njih problem jer retko ko kontrolise aparat..

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Опција 1 - тренутно.Постпејд бих користио и без уговора.
Опција 3 - испробана,ок искуства.
Опција 2 - за који месец...
Слобода или смрт

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ako ne u radnji, onda kod prodavaca iz Hallo oglasa (ali samo nove aparate), jer ih ima dosta koji imaju iste aparate sa garancijama samo sto nemaju svoje radnje gde bi ih prodavali... :wink: :wink: :wink:

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Blah... opcija 1 mi je najbolja... ipak se dobije orginal telefon za manje pare.. a sad to sto se vezuje ugovor na 2 godine to nije lose jer bih ionako trosio kredit kao lud ...

Opcija 2 je mozda i najbolja... (doduse nisam imao nikakvih problema)

Opcija 3 nepada mi na pamet da pljujem po 300e za telefon :|
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

ja sada razmisljam da uzmem preko opreratera neki telefoncic za koji mesec, samo da vidim hoce li imati nesto bolje u ponudi..

a sto luca kaze preko hallo oglasa mada i ti likovi znaju da odvale cenu. ja mislim da je 6300 i dan danas u oglasima nova sa 2god garancijom 150e..tako da nije nista povoljnije, max 20e, mada ja sam uvek za ono-ako dajem 200-300e za telefon onda cu dati i tih 20 da mirno spavam.

a da, opcija 2 - jako losa iskustva
Even a clock that does not work is right twice a day

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa dobro, tu si u pravu.. Ja bih postpejd koristio svakako, a telefon mu dodje samo ako neki bonus...
Kupovao sam i preko oglasa, i u radnjama, jedino preko operatera nisam, i nemam potrebu jos uvek... tako da ne znam kako to ide :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Odgovori