Najbolja marka mobilnih

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

NAJBOLJA MARKA MOBILNIH

Nokia
24
51%
Sony Ericsson
7
15%
Lg
0
Nema glasova
Samsung
10
21%
HTC
6
13%
 
Ukupno glasova: 47

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Najbolja marka mobilnih

Post od Cooomi »

Cesto se prepirem sa drugovima koja je marka mobilnog najbolja pa zelim i vase misljenje..... ja sam okrenut nokiji jer svi moji telefoni su do sada bili nokia... Sta Vi mislite???

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne postoji vise... Svako je dobar u nekom segmentu... Osim nokie... Nokia je bila sinonim nekad, sad nema nsita... samsung ima mnogo bolesnih telefona, SE se oporavlja... HTC je tu negde... :) Eto... Al u ovom trenutku, mozda bih se ipak opredelio za samsung :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Nisam glasao jer smatram da ne postoji uopsteno najbolja marka...nokia jeste mozda najzastupljenija,ali ne mozemo zanemariti SE i Samsung...
Ako gledamo sa jedne strane njavise se kolju nokia i SE,pa zatim samsung i lg oko modnih telefona,a htc je ipak klasa za sebe...
D500&E71

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

Sony Ericsson definitivno.
nokije ne volim, ni sam neznam zasto ali jednostavno mi se ne svidjaju :uhuh:
samsung me malo nervira a ostali onako :/
Nokia N73

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Ovo je cisto subjektivna stvar, npr meni je najbolja marka Sony Ericsson, nekome Nokia itd. Ja na primer ne volim Samsung (mada me ovim novim telefonima teraju da promenim misljenje), tako da o ukusima ne treba raspravljati. :) ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kada neko kaze da je Nokia, SE, Samsung... marka najbolja i nju generalizuje kao najbolju zbog toga sto je koristio samo njene modele ili samo zato sto su po izgledu najlepsi je blago receno SMESNO!!!
Ne treba se vezivati za marku nego treba pogledati kakvi su telefoni u odredjenom segmentu (npr.: Kamera telefoni, biznis telefoni...) pa na osnovu toga govoriti koji je model najbolji, a ne marka!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Najbolji telefon koji sam imao po pitanju upotrebljivosti (u ono vreme,da se ne zapita posle neko kako navodim fon bez GPS,WiFi,itd.),izrade,izdržljivosti i stabilnosti sistema,za mene je bio Treo 650,i nikako da prežalim što sam ga prodao.Tako da ako bi me neko sad pitao za najbolju marku,ja bih to rekao...kao što se iz mojeg objašnjenja vidi,veoma je subjektivno pitanje.Recimo,neko ko je furao samo E serije od Nokie,reći će bez pardona da je Nokia najkvalitetnija,ali to nije kompletna slika.

Kad se pojavi firma čiji će uređaji imati OS jednostavan i upotrebljiv kao Palm OS,ali versatilan kao WM,sa tolikom količinom programa,zatim connectivity opcije i hardverske sposobnosti novijih pripadnika N serije,pa na kraju još kvalitet izrade jednog E61 ili Treo 650,onda ću reći da je ta marka najbolja....ovako :P

Moj N78 je super :D

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ne mogu glasati,jednostavno kao sto vec neko rece ovo je mnogo subjektivno i svako ima potpuno razlicit ukus i potrebe, pa shodno njima i bira marku.Svaka od ovih marki je prica za sebe i u nekim segementima je jedna dobra, a opet u nekim segmentima, losa.Jako je tesko i nezahvalno generalizovati stvari.Cini mi se da je losih "igraca" sve manje i manje i svako se trudi da sto vise pregazi konkurenciju i uzme svoje parce trzisnog "kolaca".Neki se bore kvalitetom i viskom cenama (koje opravdava kvalitet),neki se opet bore hiperreprodukcijom,neki idu da zaposednu nizu i srednju klasu i time sebi obezbede koliko-toliko stabilan prihod bez nekih vecih ulaganja i finansijiskih naprezanja.Blago receno pravi rat.U svemu tome kupac treba da donese ispravnu odluku,odoli marketingu (jako tesko) i izabere model i marku po svojoj meri i pokusa sto vise iz izabranog izvuci korisnog.

araphel, Bas ovih dana tragam po ebay-u za treo-om 650 i koliko vidim cene uopste nisu naivne.Ovde preko oglasa ne uspevam da pronadjem dati model i da vidim za koliko se ovde moze pazariti.Nesto mi govori da i ovde uopste nista nije jeftinije nego vani.
Da mi je naci dobro ocuvan treo 650 po povljnoj ceni,uh...
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

francy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 05. Feb 2009. 22:40
Kontakt:

Post od francy »

slazem sa sa onima sto kazu da o ukusima ne vredi raspravljati...svako ima svog favorita a i svaki fon je za sebe 'poseban'!
N95 8GB + k750i + MP3 4GB + 5800 + SE XperiaPRO ... sta jos fali ? :D :)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Po meni Samsung - oduvek, zauvek. E sad, to je najverovatnije zbog toga što meni lično nikada nije pravio probleme, ali imaju oni nekih mana na koje sam jedva zažmurio jer znam da je sada nemoguće napraviti savršenstvo od telefona :)
Nokia Lumia 630

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

ne ne ne vi samo glasajte koja se vama marka svidja znaci po trenutno najboljem telefonu iz te marke.... trenutno za nokiju je najboolji n97 ili cak n83 koga nema kod nas ::(

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ja sam glasao za HTC :oops: ali to ne znaci da je najbolja marka, tako nesto ne postoji. Svaka marka ima svoje prednosti i mane.

One izjave nokia 4ever ili SE su tako smesne i klinacke!

Kupicu bilo koju marku telefona koja zadovoljava moje zahteve za telefon :wink:
and justice for all...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ovako.promenio sam i zadržao dosta mobova i trenutno koristim SE sa kojim sam veoma zadovoljan ali mislim da je generalno nokia po pitanju pametnica najbolja.lepo je to što htc{qtek,imate,o2 itd}, samsung,motorola{ako je i dalje živa} i njima slični prave i rade to što rade ali za naše tržište najbolji izbor je nokia iako sam ljubitelj SE.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Bilo bi glupo da kazem da je Nokia najbolja marka samo zato sto je volim. Glasao sam za nju upravo zato sto jednostavno volim nokiu vise od ostalih proizvodjaca a ne zato sto je najbolja sto svakako nije, kao sto se ni jedan drugi proizvodjac ne moze istaknuti kao najbolji.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mislim da je HTC dosta kvalitetan, i za njega sam glasao... on je uspeo da spoji skoro sve, bas kao sto glasi njihov slogan power meets beaty :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Necu da glasam prvo zato sto nisu sve marke telefona zastupljene,a time bi se toliko razvodnilo glasanje da ono ne bi imalo smisla. Mislim da je ovde Apple nepravedno zapostavljen a koga nije da nema na ovim prostorima, nego je navedeno 5 najcescih proizvodjacha kod nas. Drugo, svi proizvodjachi izbace tu i tamo neki stvarno respektabilan model.
Nokia: za mene cela E serija, prevasjodno E61 i E71
SE: P990i, i sada XPERIA, cekam ovo chudo Idou da vidim i to
Sljamsung: Omnia, ali mislim da su sa i8910 usrali motku ako je tachno da je Symbian (nisam se mnogo informisao)
LG: pa ovi noviji modeli sa TS-om su im primamljivi, kao i onaj sat
HTC: Touch HD i Touch max 4G su stvarno modeli za najdublje postovanje.
Ali, gde je Eten, Asus, Gigabyte, HP, Apple, i zatim gomila kineza koji se mnoze medju nama?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Od svih telefona koje sam imao,ubedljivo najbolje su me sluzili proizvodi iz Nokie pa sam tako i glasao.Nikad u servis nisam nosio Nokiu,nisam imao problem,dok sa ostalim nije bio takav slucaj(samsung,lg,se,).Pocev od 6600,6630,n70,72,73 uglavnom kao primarni telefoni,preziveli su sve i svasta,promenim maskicu i radi kao nov.Kod Samsunga I LG-a sam imao samo softverskih problema,kod SE probleme sa dzoistikom i punjenjem baterije.Moja iskustva su takva pa sam tako i glasao.
Vise puta je bilo slicnih pitanja,tesko je generalizovati i jednostavno reci,ime proizvodjaca,kad svaki od njih ima po neki vrhunski model i promasen model a ranije sam odgovarao Nokia kod smart telefona a Se kod dumb telefona.Tada konkurencija nije bila kao sad jer sad mnogi prave dobre telefone i teze se odluciti.Iako Nokia vise nije sinonim kvaliteta i dalje je najzastupljenija,najprodavanija,najlaksa za servisiranje i najpopularnija.
LG G2 Black,16GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Sve je stvar u kojoj se kategoriji posmatra, npr. ne moze se uporedjivati neki htc sa winom i touchom sa nekim muzickim dumbphoneom jer su to razlicite kategorije... osim toga sve je to i stvar ukusa... nadalje trebalo bi po klasama porediti predstavnike razlicitih marki itd...

ali ipak sam glasao za samsung jer smatram da ima najsveobuhvatniju ponudu i najbolji odnos ulozeno/dobijeno :roll: tj. nudi dosta i klasicne telefone, i symbian i windows mobile teefone :) osim toga mislim da su najbolji po pitanju odnosa ulozeno/dobijeno, npr. u kategoriji dumbpohone-ova best buy je definitvino E590 i nista drugo sa takvim karakteristikama za te pare ne moze novo da se uzme, u kategoriji Win smartphoneova i780 je best buy i tesko da ista bolje ili slicno moze da se uzme za te pare, onda ko hoce tel. sa gpsom i550 je mnogo jeftiniji od konkurencije a nije los telefon itd, pa nadalje ko hoce sveobuhvatan symbian tel. kvalitetnije izradjen od n95 i jeftiniji ima g810 itd itd.

a takodje vode racuna i o SAR koeficijentu zracenja i mnooogo su bolji na tom polju od nokie, SE itd.

npr. g810 ima ulta malo zracenje ispod 0,2 a imaju gomilu modela koji imaju oko 0,4-0,6 dok sa druge strane nokia i SE imaju brdo modela koji imaju oko 0,8-1,3 sto je i po 2-3 puta vise od samsunga...

inace od svih telefona koje sam licno posedovao jedino 2 nokie sam morao da nosim u servis, mada srecom nis bili ozbiljni kvarovi.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ako vas je covek pitao koja vam je najbolja marka, jednostavno mu odgovorite a ne tu da filozofirate :D :D

Meni je najbolja Nokia, nju sam najvise koristio, i verujem da ce mi sledeci telefon biti opet Nokia (5800), i mislim da su dosta kvalitetni telefoni.

GLAS za NOKIA !

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Ne postoji najbolja marka. I Nokia i SE i HTC i Samsung imaju neke svoje super modele i svi su tu negde, samo za razlicite segmente trzista i sveta uopste :roll:. Jedino sto mogu da kazem je da sam fan Sony Ericssona, ap sam zto glasao za njih 8)
Poslednja izmena od Dancsi u Uto, 24. Feb 2009. 04:14, izmenjeno 1 put ukupno.
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Odgovori