Kako do budzeta za telefone?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

miodrage, :lol: :lol: :lol: :lol:

Koji si ti lik :lol:
Nokia C6

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

miodrage napisao: Otkako sam raskinuo sa devojkom pre neka 3 meseca, finansijska situacija mi se drasticno popravila :)
Kralj :lol: :D na veliku zalost nas muskaraca ovo je tacno.

Hvala svim silama na nebu pa mi se trenutno dopada samo Samsung Omnia, a posto mi je zao da dam za fon preko 200e bezbedan sam neko vreme :D
Dok sam pre menjao telefone svakih mesec dana uglavnom je to bilo preko zamena, doplata i slicno tako da sam minimalno dodtirao pare a izmenjao dosta telefona...a kako doci do para? Pa malo fizikalisanja, malo softverskih intervencija na krs kompovima ljudi u vasem gradu po popularnoj ceni i kinta lako dodje.
5130+Koss the plug....

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

miodrage, nemoj HD ... uzmi touch pro...znam lika koji ga je nabavio ... kaze da je veoma dojajan...

@ontopic,pa od plate odvojim po ne znam recimo 50-60 evra i onda kad mi se svidi neki telefon dam ovaj sto imam i dam tu neku doplatu i tako uvek :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

rayatz, ne svidja mi se Touch Pro kako izgleda. Ne sporim da je po funkcijama zver, ali dzabe kad mi se ne svidja. uzeo sam ga u ruke i nista, mnogo mi se vishe svideo TyTN II, ali ni on preterano. MA videcu, za sada na mojoj listi zelja Ipaq vodi (614c i 914c). Ceka se Touch Hd da se pokaze i cuju razni komentari prvih vlasnika.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

Kako do para za telefon?? :)
Lepo ulozis pare u banku...
Postoji jedna vrlo prosta formula za kamatni racun (to ja ucim sada iz mate :) )
I-koliko novca dobijas
K-koliko ulazes
p-kamatna stopa
t- iznos godina koliko ulazes; m-iznos meseci koliko ulazes; d- iznos dana koliko ulazes
Ukoliko ulazete 4000 din. na 8% kamate stope, i na rok od 3 meseca onda to lepo ispadne ovako:

I=(K*p*m) : 1200 Zasto 1200?? Zato sto god. ima 12 meseci

Onda je to:
I= (4000*8*3): 1200
onda je I=96000: 1200
I onda ispadne da ste dobili- 80 dinara :) :roll:

Ukoliko ulazete na godinu/e onda delite sa 100; a ukoliko na dane delite onda delite sa 36000.

P.S. ulozite min. 20000 i polako cekajte da dodjete do para za N96 xD
KISS ME I AM 93

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Coa 12,Sada posto si nam pokazao da si naucio elementarnu formulu iz kamatnog racuna probaj da malo dalje da racunas.

Ajde sada u tu formulu dodaj porast cena od 10% izracunaj nam koliki je dobitak.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

hehe :lol: hokenberi malo vise trazis :oops: ja idem u elektrotehnicku skolu, ne u ekonomsku :). Kada bih ja ulozio za K850 koji za sada pojeftinjuje :)
KISS ME I AM 93

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ah ova kriza mi je blokriala dosta para,prvo na banci, a znatan dio na berzi...

Posto sam trenutno u minusu 55%, to se ne dira, jer bi bilo suludo, prosto cekam da se situacija kroz 2 ili 3 godine povrati, ako je moguce..
O propasti ne razmisljam, nisam katastroficar...
Cinjenica, je da je danas inflacija i u euro zoni, tako stvarno treba biti pametan, u kom obliku drzati kapital.
Najgore je da miruje.
Ono sto mi ide na zivce je sto sam mnogo manje gubio, u onom sto sam sam kupovao nego kada sam ulagao u fond...

Sto se tice prihoda, faks ce skoro da se zavrsi, boze zdravlja, i onda ce biti to moja plata..
Radim od 16te godine, roditelji mi nisu kupili ni prvi telefon, a tako je po inerciji ostalo i do danasnjeg dana..
Cak sta vise, ja njih pocastim sa fonom, jer bitno je da se nadje razlog za kupovinu.
O cifri, ona je uvjek bila tu oko 250.
Udari i mene povremeno ta manija za skupljim, ali suma sumarum, uvjek ispadne da to nije neophodno..
Kada trosim, ne volim da dupliram stvari i funkcije, nastojim da to uvjek bude dobra kupovina...

Pare i danas nisu problem, ali sada je prosto pitanje da li to meni treba..
Na danasnji svoj fon , bih dodao qwerty i wifi, to je jedino sto mi fali...
Nasao sam za 240 nov 9300i, pa sam u dilemi...alpha copy je u pitanju..ili p1 legalan za 235...
Preko 300 bih isao samo na e90.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Coa 12, ako ides u elektrotehnicku skolu ne bi trebalo bi da problema sa elementarnom matematikom - inace racun je prost.

Nm=(1+k)No*m/12
Cm=(1+p)P0*m/12

gde je Nm novac posle m meseci, No pocetni novac, k=0.08 za 8%, C0 pocetna cena, Cm cena posle m meseci, p=0.1 za 10% porasta godisnje.

Primetices da je Nm/Cm= [(1+k)N0]/[(1+p)C0] --> daklem na gubitku si za p>k.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Leleeee, vi ovde izvedoste celu nauku a stvar je da ne moze da bude prostija. U nekom momentu M imas para P, a cena telefona u tom momentu je C. Za svako P>=C mozes da kupis telefon, a za svako P<C mozes samo da sedis i plachesh. End of story.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

hahahahahaha, citao sam od pocetka vasu pricu i smejem se kao lud... ja inace radim i imam ok platu ali NE VIDIM PRAKTICNU POTREBU da bilo ko od nas ima telefon skuplji od npr. SE-a W350... sve je to samo nas trip i stvar prestiza... 8)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

lično mislim da su te priče "kako do budžeta"...smešne.Radiš,zaradiš,pa ako baš hoćeš neku zezalicu,ostavljaš kintu sa strane dok ne sakupiš dovoljno,ili se dovijaš sa karticama.luca je samo delimično u pravu.Realno niko od nas nema potrebu za high tech zezalicama,ali nije to baš tako.Evo recimo,ja zaista ne znam kako bih neke aspekte svog posla odradio bez BB uređaja,ali ok,njega sam dobio od firme kao alat za rad pre svega.mada recimo,ja ne mogu da zamislim više telefon na kome ne mogu da kreiram word dokumente.U poslednje vreme najčešće nosim g600,i uvek šiznem kad mi u trenutku dođe da zapišem neke ideje,kad ono....tras,u džepu go**nce :D

ja lično recimo ne trošim kintu ni na izlaske ni tome slične gluposti (ok,izađem negde jednom u 100 godina),pa posle plaćanja računa i tako to,skoro sva kinta ostane za odeću i zezalice,a pošto ovo prvo ne pazarim često,eto računice.Uskoro će nadam se pasti još jedna mobilna zezalica,samo da smislim šta bi mi najbolje odgovaralo.naravno,obavezan makar virtualny qwerty :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

naravno, nisam iskljuciv u tome da nam ne treba bas nista od toga... ne zelim ni ja da zivim u kamenom dobu i samo jedem, spavam i disem... samo kazem da je u mnogim slucajevima kada neko kupi neki telefon to samo hir ili stvar prestiza a ne stvarna potreba za tim sto on nudi... ja sam prvi to radio milion puta i kad se ujutru probudim pitam se sta ce mi sve to... meni licno treba solidan telefon koji ima wi-fi, radio, ok kameru za ponekad (jer imam i digitalac) i to je to... preracunajte sad samo pare od telefona koji imate koliko vredi i sta bi ste veoma korisno mogli da kupite. al', dobro, to je valjda samo moje misljenje. :wink: :wink: :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ja moram da se ne slozim sa ovde nekim iznetim stavovima. Svako je gospodar svoga novca. Na sta ce da ga potroshi, njegova je stvar. Ja iskreno, volim da troshim na tehniku. Ne pushim, ne pijem, ne izlazim nesto, i ostaje mi tu i tamo neka kintica da pristekam za neke gadgete.
Naravno da cu uvek pre da mislim da stomak i na ono neophodno neko na nov fon pa da posle nemam za kredit i sl. To sto klinci vole da se pokazuju, to je dodushe i odraz vremena u kojem zivimo. Da bi bio bolji od drugih, moras da IMAS. Nazalost bolesno smo drustvo, i dugo vremena ce trebati da ozdravimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne mogu skroz da se slozim. Mislim, ok, sta ce detetu od 10 god N95 8gb... Al opet, moram da se zapitam zasto da ne?! jel moze da ga kupi? moze. nek uzme, njegove su pare. Al ja, evo sad skoro, zahvaljujuci nekim cudnim okolnostima sma morao da biram umesto TV-a i kompa, a mesec dana pre toga u planu su bila oba. Pa cak i sa izborom, bice malo tesno, pa se ne potresam. svestan sam toga, i prosto cu paziti sta radim. Do daljnjeg sam odlozio kupovinu novog tela, a cim opet budem u prilici... necu zaliti para.
Nokia E71... Elegant, but deadly

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Štekaš pare, čekaš, ne žuriš, snimiš ima li neki model da ti (skoro) u potpunosti zadovoljava potrebe. Ako ima a malo je skuplji, čekaš još malo, štekaš... Na kraju kupiš i miran si. Ne jedan dan. Ni mjesec. Ni godinu. Malo više.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Jedan djecak je prije 3 godine, na dan protivn nasilja u skolama, u protestnoj setnji, dobio noz u srce, u po knez mihajlove, tj. ulica pored, a sve zarad mobilnog...
A nedavno sam citao i pricu o djecaku, koji u skolu ide vozom Pancevo Beograd, njemu su oteli, malo ga istukli a kada je on na silaznoj stanici pokusao ponovo da dodje do njih i da povrati fon, onda su ga slomili..

Ja samo ne znam sta je radio policajac, koji u pravilu treba da prati voz, ili se to racuna kao lokalna linija pa nema potrebe...
Ja zivim na Bezaniskoj KOsi, pa cesto mogu da vidim klince iz tog bogataskog naselja sto furaju nokia telefone serije 8xxx.

Bice ovakvih stvari jos, samo da zagusti....
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Sve je stvar kucnog vaspitanja.
Onaj koji je video od mame i tate kako se sepure tako i on sa novim telefonom izbija oci onima koji nemaju i koji jedva sklapaju kraj s krajem. Zalosno je ovo nase drustvo zbog toga sto se vise ceni materijalna strana, a ne ljudskost kod coveka!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Slažem se...jadno smo mi društvo.Ali opet,ja kupim kad mi se može.ne zato što ću se šepuriti ili šta znam,već zato što mi pruža momenat zadovoljstva,koji traje dan,mesec,godinu,kako kad....Hoću da kažem da je lako stvoriti budžet za takve stvari kad znaš kako da raspolažeš sa novcem.J**iga,ja radim,dobro zarađujem,i trošim na šta god želim,ali isto tako prvo platim račune,pomognem kevi sa kintom ako treba,otplatim rate sa kartica,pa šta ostane,e sa tim mogu da se zezam.Jednostavno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ode ova tema daleko... ja sam samo hteo da kazem da veoma cesto ne postoji realna potreba za promenom telefona za neki skuplji.. slazem se, moje pare - moj problem ali potreba cesto ne postoji... pogotovu kad se pominje kao razlog, ''ali ovaj ima bolji porcesor itd...'' :blinky:

Odgovori