Fake fon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Fake fon

Post od stefank »

Moj drug ima neki fake fon, Samsung, kao ono sto stavljaju po izlozima u prodavnicama mobova... E sad, zanima me zasto prave tako dobre fake telefone, lik me je jedva ubijedio da nije pravi, ima bateriju, LED lampicu gore, ma sve... :roll: Ubijedio me kad je rekao da ga je bacio s 5. sprata, a cini mi se i da nije bilo mjesta za SIM karticu, al to nisam siguran. :mrgreen:
Znaci, zasto prave takve kopije...? Zar nije dovoljno da stave jednostavno masku il tako nesto, posto ovaj ima istu i tezinu i dimenzije i sve npr...? :) Ili to pokusavaju negdje nekome da uvale kao pravi, mada ne znam kako bi mogli bez da ga prodaju kao polovnog nekakvog...? :lol:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Da bi ljudi u prodavnici gledali telefon, a da pritom nema nikakve šanse da se parvi aparat ošteti(maketa košta manje od 5 evra, a pravi aparat i do 100). Pogledaj po prodavnicama u inostranstvu, pravi aparati su iza stakla, dok su modeli(vezani kablom) dozvoljeni za čačkanje. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ma jok, ja gde god sam bio u inostranstvu prodavac ti uredno daje pravi tel, ili u najgorem slucaju ti pokazuje iz svoje ruke.... svuda( ne uzimati bukvalno) imas demonstraciju na licu mesta.... :wink:
naravno ima izuzetaka...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Uglavnom je ono što sam rekao, pogotovo na jako posećenim mestima. Pravi telefoni stoje uključeni, ali iza stakla. Naravno, AKKI, svaki dan po nekoliko pravih telefona stoji dostupno svima(ali takođe vezano kablom), ali nije baš da prodavci daju da se igraš sa bilo čime... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

PA dobro na jako posetjenim mestima... nisam mislio da ti da tel i da te ostavi nego ti da i onda bleji pored tebe... ja sam u Londonu i Japanu probao bukvalno sve modele iz radnje... cak mi je u Japanu lik dao da stavim i svoju karticu(naravno ne sa nase mreze nego njihove) i da obavim poziv.... :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Da, toga ima, nameste se uvek vide šta čačkaš (čak i kada je telefon vezan). Ali zato kod nas, ispadne ti telefon u radji, a prodavac kaže nema veze, samo nemoj da kažeš mome šefu... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

U inostranstvu kao shto je Ludak rekao telefoni su vezani nekom zicom....i mozesh da ih izvuchesh i chachkash ili su vezani za neki stalak...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm... Samo 5e model? Sjajno je uradjen...
Al kakve ti vajde imas od cackanja fake telefona, samo mi reci? :mrgreen: Pa isto ti je kao da samo gledas pravi, valjda... :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Jeste, ali osetiš koliki je telefon, kako ti stoji u ruci, realnije je gledati 3D sliku, nego onu 2D na računaru, ili katalogu... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa da uvek je bolje videti maketu...ako nishta drugo mozesh da vidish kako ti lezi u ruci... :mrgreen:
A i imash nekoliko test modela koji su vezani sa zicom koje mozesh da chachkash...

Odgovori