Opera mini 4

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Opera mini 4

Post od hejter »

Pozdrav ljudi. Interesuje me da li je neko od vas isprobao novu operu mini 4? Na mom k800 ne radi kako treba, u 70-ak % slucajeva izbacuje poruku da ne moze da se konektuje na internet, dok ostalih 30-ak % radi normalno. Sa operom mini 3.1.2 sam uzivao u surfovanju netom. Kakva su vasa iskustva?

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Slicna, pri tome opera 4 skida vise kredita .
6630

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Ja sam zadrzao operu 4 tacno 5 minuta, jer iako radi ok, bespotrebno vuce znatno vise podataka, samim tim je i surf skuplji, a efekat isti.

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Pa nije bas efekat isti, u nekim stvarima ima bolje mogucnosti npr. Prikazivanju tabela.Treba dakle imati obe .
6630

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

meni vise odgovara mini 3. ova cetvorka mi se ne svidja iako ima vece mogucnosti od trojke. neodgovara mi da stalno uvelicavam delove strane pa da vidim sta ima. ovako na 3 sve se ucita i odmah se sve vidi!

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Pa moze da se iskljuci umanjeni prikaz, tako da odmah ucitava stranicu. Takodje, mislim da ne ucitava vise podataka od trojke, pogotovo ako se iskljuci prikaz slika.

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Ucitava vise podataka,po mojoj proceni,duplo vise,cak i umanjeni prikaz, jer ucitava i neke boje i razne druge stvari...
Takodje, 4-ka nekako krupnije ucita npr. Wap stranicu b92 ...
6630

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Probao sam četvorku, ali je očajna: spora,...
Ipak ja ostajem pri staroj dobroj trojci.
P.s. i ovo pišem sa opere mini 3
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Po meni je cetvorka bolja, ali cetvorka trosi mnogo vise kredita, bespotrebno. Jeste da je surf 'bolji', ali ne isplati se... Vracam se ja na trojku, bar dok je cena GPRSa ovakva.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

E ovako koristio sam i 4 beta i sad finalnu i mene stalno zeza i nece da radi... I pre neki dan sam primetio zbog cega je :ohmy: U pitanju je mts kartica i kad hocu da otvorim neku stranicu kaze da mi ne valjaju podesavanja, dok nekad otvori stranicu i to je to.Ovaj problem sam imao i na k750 i cak je i to bio razlog zasto sam ga prodao... I vidim da na jos jednom nasem forumu clan ima problem isto sa novom operom 4 i isto ima mts karticu, i mene je bas zanimalo da li ce raditi normalno sa telenor :roll: Mogu vam reci da sa telenor karticom dosta dobro radi, nijednom nisam dobio poruku da mi podesavanja nisu dobra, sve stranice lepo otvara.
Znam da je sve ok radilo i sa tmobile karticom koju sam koristio u cg, dok sa mts karticom je uvek problem kod java aplikacija...

Dok browser sa k800 odlicno radi, takodje i rss feed, i trackid odlicno rade sa mts karticom, dok sve java aplikacije zezaju.U cemu je problem ja ne znam, na tom forumu se javio jedan clan i rekao da je zvao mts cc i da su rekli da postavljaju nove repetitore i da ce od NG biti bolje.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

ivankv
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 19:23

Post od ivankv »

Imam operu 3 a ako pokušam da instaliram 4 ona će mi izbrisati trojku. Kako da je instaliram uporedo sa trojkom. Ili kako da sačuvam bookmark iz trojke ako se četvorka prekopira preko nje. Hvala pozdrav

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Ako instaliras poslednju verziju trojke, kao neku finalnu, onda mogu obe verzije, bookmark ti se nalazi u \system\MIDlets\ e sada du je niz slova kao svaku java app, pa pronadji u kom je mini opera fajl koji je bitan je rms.db .
Mada bookmark u 4 malo drugacije funkcionise nego kod 3, cak ima i opciju uskladdjivanja sa onom koja ti je na kompu... , tako da sam ja vise manje ponovo unosio u 4-ci .
pozdrav
6630

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Evo koristim 4 od kada je izasla finalna verzija pre toga koristio bete pa sam se navikao. Nikada nikakvih problema nisam imao (naravno od kada sam se navikao na ucitavanje cele strane i uvecavanje delova sad bez toga ne bih mogao :wink: ) koristim mt:s karticu ..... kredit sta je pa to :P

E sada ako postoje problemi sa mt:s karticama obratiti paznju da (za razliku od Telenora) mt:s ima vise razlicitih apn-ova obicno OperaMini nece daradi sa gprswap pa treba korsititi gprsinternet apn mozda proradi :wink:

Odgovori